Štúdia hovorí jasne. Toto je dôvod, prečo niektoré manželstvá nevydržia ani rok a ostatné aj 40

Foto: unsplash

Množstvo ľudí pozná tie nešťastné štatistiky, ktoré hovoria o tom, že až 50 % manželstiev končí rozvodom. Psychológovia však tvrdia, že až 75 % manželských párov má šancu zostať spolu celý život.

Portál Brightside spísal zoznam faktov o manželstve a rozvode, ktoré vám pomôžu vybudovať si šťastný vzťah. Toto je hneď niekoľko z nich.

Nemíňajte na svadbu

Množstvo párov si je istých, že ak spolu ešte pred sobášom žijú, zvyknú si na seba a ich manželstvo bude oveľa šťastnejšie. Psychológovia však zistili, že spoločným spolužitím pred uzavretím manželstva sa stáva menej stabilné a zvyšuje sa tak pravdepodobnosť rozvodu. Vedci taktiež prišli na to, že čím viac peňazí minú na svadbu, tým je vyššia pravdepodobnosť rozpadu manželstva. Taktiež v prípade, že je zásnubný prsteň veľmi drahý.

Foto: pixabay

Investujte do svadobnej cesty

Svadobné cesty však vzťahy medzi manželmi zlepšujú. Takže, lepšie je minúť peniaze na výlet, ako na veľký obrad a drahé prstene. Fotografi tvrdia, že je možné predpovedať vývoj manželstva podľa toho, ako manželia krájajú svadobnú tortu. Väčšina párov, ktoré sa snažia preberať iniciatívu jeden nad druhým, často končí rozvodom.

Dajte slobodu

Je veľmi dôležité, aby ste dávali partnerovi slobodu. Nezabudnite však na to, že priveľa slobody a priveľa činností mimo manželstva všetko ničí. Ak jeden z partnerov vyžaduje príliš veľa pozornosti na sociálnych médiách, je to zlé pre manželstvo. Nadmerná aktivita spôsobuje, že druhý partner je veľmi podozrivý. Množstvo ľudí začína premýšľať o rozvode len preto, lebo ich partner trávi veľa času na mobile.

Foto: pixabay

Ako je to s deťmi?

Väčšina ľudí si myslí, že deti manželstvo posilňujú. V rodinách s deťmi je viac konfliktov, pretože muži bývajú nespokojní so stavom ich vzťahu. Ďalším populárnym názorom je, že čím viac detí, tým menšia šanca na rozvod. V skutočnosti je to však tak, že prvé dieťa znižuje pravdepodobnosť rozvodu o 30 %, druhé a tretie však rovnaký účinok nemajú. Napriek tomu je pravda, že páry s deťmi majú silnejšie manželstvo.

Dôležitý je rešpekt

Spoločné záujmy neposilňujú rodinné puto. Musí existovať vzájomný rešpekt. Čiže, keď má jeden partner niečo rád, nemusí to mať automaticky rád aj ten druhý. Keď to začne robiť, vznikne z toho povinnosť, čiže musíte nájsť niečo, čo naozaj máte radi obaja. Manželia sú taktiež vo vzťahu šťastnejší, keď viac používajú slová my a náš ako ja a môj. Keď radi spomínajú na všetko, čo zažili spolu, tiež majú veľkú šancu zostať spolu.

Foto: pixabay

Sledujte komédie

Spoločné sledovanie romantických komédií je taktiež spôsob, ako mať k sebe bližšie a dokonca sa vyhnúť rozvodu. Najzávažnejším problémom, ktorý poukazuje na blížiaci sa rozvod, je pohŕdanie. Je to deštruktívny pocit. Začína tým, že na vás partner gúľa očami, keď niečo rozprávate alebo máte pocit, že vás podceňuje vždy, keď niečo poviete. Hlavným vizuálnym znakom je výraz tváre. Uškŕňa sa na vás, krúti hlavou a vy jednoducho viete, že vami pohŕda.

Riešte problémy

Manželia potrebujú problémy. Je nudné žiť v pokojnom vzťahu a aj keď nemáte žiadne skutočné problémy, vytvoríte si ich. Najpravdepodobnejšia cesta k rozvodu je pokúšať sa o čo najpokojnejší život. Aby bolo manželstvo silné, ľudia musia riešiť problémy. Silnejšie manželstvo taktiež robí to, keď musíte niečo spoločne platiť. Preto ľudia, ktorí majú spoločne hypotéku, majú aj menšiu pravdepodobnosť rozchodu.

Foto: pixabay.com

Hovorte o veciach, ktoré sa vám páčia. Keď chcete niečo skritizovať, je to v poriadku, avšak nikdy nezabúdajte aj vo veľkom chváliť. Na manželstvo má negatívny vplyv aj neustále šetrenie peňazí. Keď si neviete nič dopriať a neviete nič dopriať ani partnerovi, zvyčajne sa od seba vzdialite.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: