Suseda každý deň pracne kľačala pri svojom záhone kvetov a niečo majstrovala! Keď som videla výsledok, nevedela som sa vynadívať

Monizz Bývanie

Moderný záhradný dizajn v súčasnosti vo veľkom využíva deliace komponenty. Tie dokážu pri správnej inštalácii a vkusnom rozložení doslova zázraky a niektoré druhy sa dajú krásne aplikovať aj na balkóny a väčšie terasy. Záhrada sa môže stať oázou pokoja.

takprosto.cc

Deliace komponenty nie sú len vecou moderného dizajnu, ale aj praktickosti. Dokážu zabrániť prerastaniu buriny, no dajú sa kúpiť aj lacnejšie verzie, ktoré vašu záhradu jednoducho pekne usporiadajú. Tak, aby ste nemali všetko krížom krážom a zároveň by to vyzeralo stále prirodzene.

Inšpirácie od susedov

Ak už dlho premýšľate nad „uprataním“ záhrady, rozhodne sa poobzerajte po možnostiach, ktoré ponúkajú deliace komponenty. Dajú sa kúpiť v rôznych variáciách, či už ako záhradný nábytok s priestorom na kvety alebo ako skladačky, ktoré jednoducho upevníte  do pôdy a delíte podľa toho, ako sa vám páči.

takprosto.cc

Vo väčších mestách sa deliace komponenty objavujú čoraz častejšie. Nie je to na škodu. Ľudia sa naučili, kde sú ich hranice a v mnohých vyspelých krajinách je pri takejto prakovej úprave dokonca zakázané venčiť domácich miláčikov.

takprosto.cc

Deliaci komponent si môžete vyrobiť aj sami z kamienkov alebo zo starých tehličiek. Stačí, ak viete kam a ako ho umiestniť. Majitelia tejto záhrady takto vybabrali s trávou pretŕčajúcou do chodníka.

takprosto.cc

Komponenty sa dajú kúpiť aj ako druh záhradného nábytku. Takéto dielko si však poľahky vyhotoví ktorýkoľvek domáci majster, ktorý vie aspoň trochu narábať s drevom.

takprosto.cc

Najlacnejšou variantou sú deliace komponenty z plastu. Spravidla bývajú aj ohybné, a tak sa z nich robia naozaj pôvabné kľukaté chodníčky. Nevýhodou plastových dielov je ich krátka životnosť.

takprosto.cc

Pod deliace komponenty patria napríklad aj takéto “boxy”. Ide o jednoduché útvary naplnené pôdou, ktoré vám aj zo zeleninových hriadok dokážu spraviť prehľadné miesto.

takprosto.cc

Jedným z najjednoduchších, ale zároveň najprirodzenejších riešení sú aj deliace pásy. Vyzerajú podobne ako ukladaný trávnik, predávajú sa v pásoch alebo obdĺžnikoch. Materiál môže byť buničina či iná prírodná látka.

takprosto.cc

Ak ste to prestrelili s počtom tehličiek pri dláždení chodníka, nevracajte ich. Môžu vám poslúžiť ako lacný deliaci komponent, napríklad na poriadne zarastený záhon.

takprosto.cc

Jednoduchým komponentom je aj drevo, ktoré si môžete takisto zaobstarať veľmi lacno, dokonca aj zadarmo. Stačí pozháňať dostatok podobných kúskov a takáto okrasa je na svete.

takprosto.cc

Záhradný architekt sa pri usporiadaní záhrady dokáže pohrať so všeličím.

takprosto.cc

Jednoduché oživenie predzáhradky je možné aj nákupom kameňa a drevenej kôry.

takprosto.cc

Pri moderných záhradách ide kreativita trochu bokom a uprednostňujú sa jednoduché hranaté línie. Rastliny sa sadia do tzv. betónových črepníkov slúžiacich aj ako lavičky.

takprosto.cc

Deliace komponenty sú vynikajúcim rozhodnutím aj do záhrad s atypickým rozložením alebo rázovitým terénom.

takprosto.cc

Roztomilé riešenie!

takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc

Kto má rád divočinu a tak trochu aj umenie, môže ako deliaci komponent využiť naozaj čokoľvek. Namaľované kamene či staré lopty naplnené maltou.

takprosto.cc

Medzi tie elegantnejšie riešenia patria aj takéto mini ploty, ktoré dokážu záhradu nielen skrášliť, ale aj upratať.

takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc

Pozri aj: Zabudnite na Plitvické jazerá. Týchto 8 čarovných miest v Chorvátsku vám vyrazí dych

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: