Svieže účesy pre ženy nad 40 rokov, ktoré majú okrúhlu tvár. Vyzdvihnite svoju krásu a omladnite aj o 10 rokov!


Každý typ tváre má svoje špecifické znaky, ktorými sa môžeme riadiť, pokiaľ si nevieme vybrať správny strih. Nasledujúci článok je ako ušitý na mieru pre tie z nás, ktoré majú okrúhlejšie črty tváre. Ako vyzdvihnúť svoju krásu a zakryť nedostatky jednoduchým účesom a čím sa riadiť, pri jeho výbere? Ak zvažujete nový strih alebo chcete svoj účes len mierne pozmeniť, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi. 

Postupne zostrihané vlasy sú akýmsi univerzálnym pravidlom pri výbere účesu, ktorý sa najviac hodí dámam s okrúhlym typom tváre. Tie by sa mali vyhnúť ostro a rovne zastrihnutým vlasom, ktoré by mohli pôsobiť mohutne a hrubo a nelichotili by okrúhlejšej tvári. Asymetrické strihy, ktoré sú tým pravým orechovým, sú nielen zaujímavé, ale pôsobia ľahko a sviežo. Vo všeobecnosti tiež platí, že ak si vlasy necháte voľne splývať a uši nimi ostanú zahalené, opticky to vašu tvár zúži.

ucesy 1
takprosto.cc

Vhodne zvolený účes je základom úspechu. Správny strih a farba vedia podčiarknuť pekné rysy tváre či zvýrazniť oči. Nezabúdajte ani na v súčasnosti ešte stále pretrvávajúci trend sivých vlasov, ktoré už nie sú len znakom vysokého veku. Táto farba je dnes obľúbenou aj u mladých dievčat a čoraz viac dám sa rozhodlo nezakrývať svoje šediny. Aj tie vedia v spojení so správnym strihom pôsobiť efektne a štýlovo.

Nasledujúce účesy sú inšpiráciou pre ženy s krátkymi vlasmi alebo pre tie, ktoré takúto zmenu strihu ešte len zvažujú. Nechajte sa zlákať niektorým z nasledujúcich tipov a osviežte svoj vzhľad novým účesom.

ucesy 2
takprosto.cc

Tento typ krátkeho, akoby nedbalo ostrihaného chlapčenského účesu, rozhodne nepôsobí mužne. Práve naopak, vyzdvihuje prirodzenú krásu tváre a navyše pôsobí šibalsky, takže vám uberie zopár rokov. Krátke vlasy na bokoch sú vyvážené dlhším strihom smerom nahor a dopredu, čo zjemňuje kontúry tváre.

ucesy
takprosto.cc

Tento účes je vhodný pre ženy s hustou hrivou, ktoré si môžu dovoliť takýto efektný zostrih. Elegantný strih, ktorý pôsobí luxusne asi nikdy nevyjde z módy. Aj keď si kvôli tomuto účesu budete musieť ráno privstať, keďže jeho úprava si to vyžaduje, rozhodne tých zopár minút stojí za to!

ucesy 4
takprosto.cc

„Nedbalá“ hriva je účes ako stvorený pre silné a cieľavedomé ženy. Dáma s takýmto účesom pôsobí rozhodne a sebaisto. Tento strih je vhodné kombinovať s presvetlenými vlasmi, vďaka čomu je obohatený o zaujímavé odlesky a pôsobí hustejším dojmom. Určite stojí za zmienku, že je vynikajúcou voľbou v prípade, že chcete opticky zúžiť svoju tvár.

ucesy 5
takprosto.cc

Účes, ktorý dokonale zvýrazní krásu tváre a je perfektnou voľbou pre dámy, ktoré majú dlhý krk. Je dôkazom toho, že i krátky strih môže pôsobiť sexy a žensky. Je nanáročný na úpravu, takže ak ste unavená každodennými povinnosťami a nechcete tráviť úpravou vlasov čas navyše, toto je tá správna voľba.

ucesy 6
takprosto.cc

Asymetria je skutočným kľúčom k úspechu. Odpúta pozornosť od všetkých nedokonalostí a tvár doslova rozjasní. Skvele ladí aj so sivou farbou vlasov a žena s týmto účesom pôsobí viditeľne sviežo. Je vhodná i pre dámy s vysokým čelom, ktoré dokáže pekne zakryť.

ucesy 7
takprosto.cc

Ak máte symetrické črty tváre, tento účes stojí za zváženie. Atraktívny zostrih s jemnou ofinou ľahko padajúcou do čela je niečo, čo by ste mali skúsiť aj v prípade, že máte jemné vlasy.

ucesy 8
takprosto.cc

Dramatický look, ktorý dosiahnete týmto účesom, je veľmi atraktívnou voľbou aj pre dámy vo vyššom veku. Osviežte klasický krátky strih dlhšími vlasmi zostrihanými postupne do trojuholníka po bokoch tváre a aj táto malá zmena dokáže urobiť divy. Štýlový a omladzujúci, práve takýto je tento strih.

ucesy 9
takprosto.cc

Účes, ktorý sa nazýva „short bob“, je na svojich koncoch postupne zostrihaný, čo mu dodáva jemný a elegantný vzhľad. Mäkké línie voľne plynúce po bokoch tváre, ktoré sú doplnené jemnou ofinou, najlepšie vyzdvihuje svetlá farba vlasov. Tento účes je obľúbený aj kvôli jednoduchej starostlivosti, ktorá jeho majiteľke nezaberá veľa času.

ucesy 10
takprosto.cc

Chlapčenský účes u žien má rozhodne šťavu! Pôsobí trendy za každých okolností a nemusíte sa s ním dlhé chvíle trápiť pred zrkadlom. Jeho nositeľka vyzerá energicky a veselo, čo je jeho ďalšie plus. Jeho výhody spoznáte aj počas letných horúčav, kedy vám ho budú ženy s bujnou hrivou závidieť.

Nasledujúce video vám navyše ukáže, ako dokáže vhodný strih opticky zúžiť tvár aj u žien s dlhšími vlasmi.

Veríme, že pre vás boli tieto tipy inšpiratívne a dodali vám prípadnú odvahu zvoliť nový strih.

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc

 


Komentáre

komentárov