Svoje dieťa dojčila polonahá priamo v centre Vatikánu. Polícia s ňou nemala zľutovanie a za tento čin ju okamžite zatkla

Lucia Mužlová Ešte viac

Feministická skupina Femen usporiadala v nedeľu vo Vatikáne protest. Na tom by v dnešnej dobe nebolo nič nezvyčajné, až na tento príbeh. Žena, ktorej meno ostáva v anonymite dojčila polonahá svoje dieťa a bola zadržaná príslušnými orgánmi.

Na Námestí sv. Petra, kde sa protest konal účastníčky skandovali heslo „alma mater“, ktoré v preklade znamená „matka živiteľka“. Aj preto sa žena rozhodla svoje dieťa dojčiť. Hovorkyňa feministickej skupiny prezradila, že hlavným cieľom dojčiacej ženy bolo získať si pozornosť pápeža Františka. Tieto ženy totiž šíria myšlienku, aby mala každá žena a matka na celom svete právo vybrať si a rozhodnúť sa, kde a kedy budú dojčiť svoje deti bez toho, aby sa cítili zahanbene alebo dokonca, aby im to bolo zakázané.

Protest žien sa odohral v nedeľu, 13. mája presne na deň matiek, čo malo samozrejme symbolický podtext. Chceli odovzdať posolstvo a oddanosť práve tomuto medzinárodnému dňu.

Čo si o tomto, môžeme povedať „nežnom“ proteste myslíte vy? Mali by mať matky právo kojiť svoje deti na verejnosti alebo je to niečo, čo by malo ostať ukryté v súkromí? Dajte nám svoje názory vedieť do komentárov.

 Pozri aj: Rozlúštili ďalšie skryté stránky denníka. Anna Franková do nich ukryla vulgárne a sexistické vtipy

Lucia M., unilad

0
Komentovať (0)