Svojich 5 detí nikdy nedala zaočkovať. Keď zistíte, aký na to má dôvod, budete len neveriacky krútiť hlavou

Gabriela Kinčoková Ešte viac

Foto: pexels/wikimedia

V posledných mesiacoch sa veľmi často rieši téma očkovania detí. Mnohé ženy sú názoru, že očkovanie ničomu nepomáha a preto sa svet rozdelil na dva tábory. Jedna mladá žena je však samostatnou kapitolou. Rozhodla sa nedať zaočkovať svoje dieťa pretože verí, že jej dieťa je chránené Ježišom. Svet sa jej obrátil chrbtom a na sociálnych sieťach sa stretáva len so samou kritikou.

Foto: pexels

V poslednej dobe bol zaznamenaný rekordný počet detí trpiacich osýpkami. V Európe sa vyskytli najvyššie počty trpiacich ľudí za posledných 10 rokov. Trpia však aj ľudia v iných častiach sveta ako napríklad USA, Filipíny či Madagaskar. Napriek tomu, že očkovanie slúži ako prevencia pred týmto nepríjemným ochorením, niektorí rodičia ho stále odmietajú. Na začiatku roka Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila osýpky za jednu z najväčších hrozieb pre zdravie. V roku 2018 v Európe podľahlo tomuto ochoreniu 72 ľudí vrátane detí. Hoci sú mnohé európske štáty chránené, stále existujú také, kde sa očkovanie nevykonáva. Práve kvôli tomu sa osýpky tak veľmi rozširujú.

„Výsledky za rok 2018 jasne ukazujú, že súčasný stav očkovania nebude stačiť na zastavenie osýpok. Zatiaľ čo údaje ukazujú veľké čísla očkovaných ľudí, na druhej strane sú čísla ľudí, ktorí nie sú očkovaní rekordné. To znamená, že mnohé krajiny otvárajú vírusu dvere dokorán. Nebudeme môcť zlepšiť stav osýpok ak sa ľudia nezačnú očkovať. Musme robiť pre ľudí viac, aby sme ich ochránili pred týmito ľahko dostupnými chorobami,“ povedala Dr. Zsuzsanna Jakab. Medzi ľuďmi, ktorí sa dali očkovať bolo určite mnoho kresťanov, ktorí aj napriek svojej viere a presvedčeniu spravili tento radikálny krok pre záchranu svojho dieťaťa. No táto mladá matka riskuje život svojich piatich detí.

Foto: pixabay

„Mám 5 detí a ani jedno z nich nebolo nikdy očkované. Sú pod ochranou Ježiša a viem, že viera nám pomáha ísť po spravodlivej ceste. Ľudia, ktorí mi hovoria o vakcíne mi vlastne hovoria, že Boh nevymyslel dokonale našu planétu,“ napísala na sociálnu sieť mladá matka. Reakcie, ktoré dostala späť žena, neboli vôbec príjemné. Dostala mnoho komentárov, ktoré ju odsudzovali. „Zomriete rovnako ako Ježiš – hrdzavým klincom,“ napísal na sociálnu sieť neznámy muž. Zrejme tým chcel povedať, že doplatia nato, že nemajú očkovanie proti tetanusu.

Nezabúdajte, že je veľmi dôležité dať sa zaočkovať. Na jednej strane môžete zachrániť svoj život a na druhej zachrániť stovky ďalších.

unilad.co.uk

0
Komentovať (0)