Syn lekárky z covid zóny opísal hroznú situáciu v slovenských nemocniciach: Pľúcne ventilácie, vyčerpanie a všadeprítomná smrť

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Súčasná doba je psychicky náročná pre takmer každého z nás. Všetci sa snažíme nájsť na veciach niečo pozitívne, no zdravotníci už malú z posledných síl.

Situáciu neznášajú zle len samotní zdravotníci, ale aj ich rodinní príslušníci. Jedným z nich je aj syn lekárky z covid zóny, ktorý napísal dlhý príspevok. Zverejnila ho stránka Nekŕmte nás odpadom. Syn sa snaží vysvetliť ľuďom, ktorí si stále myslia, že pandémia je vymyslená, aby brali situáciu vážne.

“Jeden osobný moment pre všetkých, čo zľahčujú pandémiu. Toto je moja mama, lekárka v COVID zóne. Za posledných päť dní slúži tretíkrát. Predstavte si, že žúrujete každý druhý deň 24 hodín vkuse. Od siedmej hodiny ráno do siedmej rána nasledujúceho dňa. A teraz si predstavte, že to nie je ‘ženy, víno, spev’, ale skafandre, pľúcne ventilácie, absolútne vyčerpanie. A všadeprítomná smrť. Nie taká, ako keď o nej počujete v správach alebo čítate na facebooku. Hrozná ale vzdialená.

Toto je moja mama..

Od Vás: Jeden osobny moment pre vsetkych, co zlahcuju situaciu.
Toto je moja mama, lekarka v COVID…

Uverejnil používateľ Nekŕmte nás odpadom Sobota 19. decembra 2020

 

V jednom momente pacienta vyšetrujete a zrazu je mŕtvy

V jednom momente pacienta vyšetrujete a o hodinu je mŕtvy. A vy len môžete cynicky skonštatovať, že sa aspoň uvoľnilo miesto pre ďalsieho pacienta v kritickom stave. Pretože v týchto vypätých situáciách nie ste len lekárom ale aj logistom.24 hodín, počas ktorých sa snažíte spraviť všetko, čo je vo vašich silách na záchranu životov v podmienkach slovenských nemocníc. Nedostatok lôžok, nedostatok personálu, nedostatok materiálu, pleseň na stenách.

Žiadny oddych

Zima taká, že ak máte lepšiu službu a podarí sa vám na pár minút si v noci ľahnúť, musíte sa jednou rukou držať radiátora, aby ste nezamrzli. Keď sa vám z toho zapáli ramenný kĺb a nemôžete dvihnúť ruku, do ochranného obleku vám pomáhajú ďalší dvaja ľudia. Oddych sa nekoná.Pacienti na smrteľnej posteli vám tvrdia, že COVID neexistuje? Smutná realita týchto dní. Ste hladní, kožu za ušami máte vydratú z neustáleho nosenia rúška a osem hodín ste neboli na toalete? Žiaľ, zo skafandra sa v týchto dňoch prakticky nevyzlečiete.

Ste na pokraji svojich fyzických aj mentálnych možností a potrebujete si oddýchnuť? Ľutujeme, voľno nie je možné čerpať. Toto je moja mama, nevládze. Prosím, buďme všetci zodpovední. Ide (aj) o (jej) život!”

Príspevok má už cez 400 zdieľaní a viac ako 2,5-tisíc reakcií. Mnohí ľudia však napriek tomu v komentároch píšu, že všetko je to len výmysel a takéto príspevky sú zaplatené.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: