Takmer každý má doma tento liek proti chrípke. Pozor, na Slovensku ho sťahujú z predaja

Lucia Mužlová Ešte viac

Jeseň sa nám spája so sychravým počasím a pestrofarebnými listami, ktoré pomaly ale isto opúšťajú konáre stromov. Ďalšia vec, na ktorú si spomenieme pri slove jeseň, je samozrejme chrípka. Počasie je častokrát chladné, plné dažďa, vetra a niekedy aj snehu. Ak nechceme hneď utekať k lekárovi, siahneme po voľnopredajných liekoch z lekárne. Dnes by sme si na ne však mali dať obzvlášť pozor.

Rozpustné práškové nápoje sa stali veľmi známym nástrojom v boji proti chrípke a nachladnutiu. Keď ich vypijete, zahrejú vás a na nejaký čas vám môžu uľaviť. Problémom však je, že tieto lieky ochorenie neriešia, len zmierňujú príznaky. Telo aj naďalej funguje na kritický režim, spotrebováva zásoby vitamínov, a to ďalej oslabuje vaše telo.

Ako informovalo sukl.sk (Štátny ústav pre kontrolu liečiv- pozn. redakcie), z trhu momentálne sťahujú niektoré šarže známeho lieku proti chrípke Theraflu. Dôvodom stiahnutia predmetných šarží lieku z trhu je možné riziko prítomnosti cudzorodých častíc v lieku. O ktoré šarže sa jedná, si môžete prečítať tu.

amazon.com

Pozri aj: Invázia lienok už aj na Slovensku! Dávajte si pozor, varujú odborníci. V nemocnici skončil už aj statný chlap!

zdroj: babskeveci.sk, sukl.sk

0
Komentovať (0)