Takto bojujú proti osamelosti v domovoch dôchodcov. Dobrovoľníci si môžu „adoptovať“ starých rodičov

Foto: pixabay

Už všetci dávno vieme, že počas koronavírusu sú ohrození hlavne seniori. Práve preto by mali dodržiavať prísne pravidlá a jednoznačne sa nezdržiavať vonku, pokiaľ to nie je absolútne nevyhnutné.

Je však pravda, že je potrebné, aby sa o seniorov niekto staral. Mestá sa preto snažia robiť všetko preto, aby im zabezpečili potrebné veci, napríklad aj nakúpili či doniesli rúška. Portál Independent informoval o programe Care Home, ktorá chce vytvoriť virtuálnych dobrovoľníkov a spustiť projekt „adoptuj si starého rodiča“.

Za cieľ majú bojovať proti osamelosti medzi staršími ľuďmi, keď ich počas pandémie navštevuje stále menej a menej ľudí. Inšpiráciu by v tomto programe mohli hľadať aj ostatné krajiny. Takto chcú aby to fungovalo zatiaľ len vo Veľkej Británii.

Foto: Unsplash

Deti, ktoré nemajú starých rodičov

CDH Living Surrey ohlásili plán už minulý rok, no teraz, uprostred epidémie koronavírusu požadujú virtuálnych dobrovoľníkov, ktorí by pomohli s pocitmi izolácie. Domov dôchodcov spočiatku spároval starších obyvateľov z 13 lokalít so Surrey a južného Londýna s miestnymi deťmi a dospelými, ktorí nemajú starých rodičov.

Foto: Unsplash

Potešiť môžete ostatných aj seba

Títo virtuálni dobrovoľníci majú používať technológiu na zabezpečenie duševnej stimulácie a priateľstva pre ľudí, ktorí to potrebujú, a to prostredníctvom pravidelných videohovorov. V rámci tejto iniciatívy sú veľmi vítané kresby, listy, básničky, pričom sa snažia zapojiť čo najviac detí, kým sú školy uzatvorené. Vedúca oddelenia komunikácie spoločnosti CHD Living, Shaleeza Hasham, uviedla, že sa momentálne snažia postarať o najzraniteľnejších členov.

Foto: Unsplash

Záujem narastá

„Chceme ich chrániť, ale zároveň aj udržiavať náladu v domovoch na vysokej úrovni, a tak sme premýšľali o spôsoboch, ako môžeme pokračovať v obohacovaní ich života a zároveň im poskytnúť spoločnosť. Preto vznikol nápad digitalizovať kampaň Adoptuj si starého rodiča. a najať ďalších dobrovoľníkov, ktorí by chceli pomôcť. Bude to úžasné rozptýlenie pre všetkých,“ povedala.

Podľa nej už zaznamenali množstvo nových registrácií v posledných týždňoch, čomu sa veľmi tešia. Je teda jasné, že verejnosť hľadá spôsob, ako zaplniť svoj čas, ale zároveň pomôcť niekomu, kto sa potrebuje socializovať.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: