Takto budú otvorené obchody počas vianočných sviatkov. Nakúpite aj na Štedrý deň, pozrite si prehľad

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: TASR – Jakub Kotian

Od soboty, 19. decembra, platí na Slovensku zákaz vychádzania a zatvorené sú všetky obchody až na niekoľko výnimiek. 

Výnimku majú aj obchody, kde si nakúpite veci bežnej spotreby, teda potraviny. Hoci museli urobiť rôzne opatrenia, aby si ľudia nekupovali iné veci a mnohé supermarkety ohradili elektroniku či oblečenie, supermarkety sa snažia vyjsť ľuďom v ústrety. Mnohé predlžujú otváracie hodiny a my vám prinášame prehľad otváracích hodín.

Tesco

Pred sviatkami niektoré obchody v určitých mestách (ktoré nefungujú na režime nonstop) predlžujú otváraciu dobu. Na Prvý aj Druhý sviatok vianočný je Tesco zatvorené, ako uvádzajú na svojej stránke. Na Štedrý deň je Tesco otvorené do 11:00.

Foto: RickRichards [CC BY-SA]

Billa

Aj Billa v niektorých mestách predĺžila otváracie hodiny, a to už od 17. 12.. Podobne ako Tesco, tak aj Billa má 25. a 26.12. zatvorené. Na Štedrý deň nakúpite do 11:00.

Kaufland

Prvý aj Druhý sviatok vianočný bude zatvorený aj Kaufland. Na Štedrý deň bude otvorené do 11:00. Kaufland tiež upozornil na to, že počas tejto doby neplatí otváracia doba pre dôchodcov.

Lidl

Lidl počas Štedrého dňa upravil otváracie hodiny pre dôchodcov na čas od 9:00 do 10:00. Ostatné dni bude taktiež zatvorené.

Foto: Aljona83 / CC BY-SA

Coop Jednota

Jednota má upravené hodiny pre seniorov podobne ako Lidl, čiže 24. 12. od 9:00 do 10:00. Každá predajňa si rieši otváracie hodiny individuálne, platí však, že na Štedrý deň majú otvorené najviac do 12:00. Na Prvý a Druhý sviatok vianočný bude zatvorené.

Ilustračná foto: Bullopus [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons
Máte už na sviatky nakúpené všetky potraviny?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: