Talizmany podľa znamenia zverokruhu: Toto je amulet, ktorý vás ochráni pred urieknutím a prinesie vám do života šťastie

Monizz Ešte viac

Odjakživa tu boli a ľudia verili v ich silu. Ťažko povedať, či nejakú naozaj mali, alebo to bolo všetko v hlavách. Viera je však veľmi silná vec, a keď niečomu veríme, často si privodíme aj zdarné konce. Pozrite sa, aký talizman by ste si mali zaobstarať vy podľa toho, v akom znamení ste sa narodili.

pixabay.com

Kozorožec

Ľudia narodení v tomto znamení sú spravidla dosť materiálne založení a majú radi takéto pohodlie. Nie sú lakomí, no záleží im na tom, aby netrpeli nedostatkom. Ako amulet je vhodná prakticky akákoľvek minca, môže mať aj špeciálnu hodnotu či byť darčekom z dovolenky. Dobre však poslúžia aj prívesky zo zafíru alebo krištáľu.

pixabay.com

Vodnár

Hovorí sa, že ľudia narodení v tomto znamení sú chránencami božieho oka. Takisto na ich život ale dobre vplýva aj číslo deväť. Akákoľvek kombinácia týchto dvoch symbolov je pre vodnárov prospešná. Astrológovia tiež odporúčajú nosiť po ruke aj obľúbené pero.

pixabay.com

Ryby

Ľudia narodení v znamení rýb sú veľmi citliví a hovorí sa, že majú vynikajúce vnútorné ucho. Ide samozrejme o ucho v duši, a preto je pre nich ideálnym talizmanom mušľa alebo ulita. Obe majú v sebe tvar ucha a spájajú sa s vodou ako živlom, ktorý pre emočne založené ryby mimoriadne dôležitý. Postavičky anjelov, víl či sošky rýb sú takisto vhodným riešením.

pixabay.com

Baran

Emotívni a dráždiví barani sú znamením, ktoré je rado v pohybe. Podľa astrológie je pre nich vhodným symbolom včela. Tá je sama o sebe symbolom nekonečnej vôle a sily dosahovať svoje ciele aj v náročných podmienkach. Druhým symbolom vhodným pre ľudí narodených v znamení barana je podkova, ktorá je symbolom vnútornej rovnováhy, a tú veru barani potrebujú.

pixabay.com

Býk

Ľudia narodení v znamení býka prekypujú energiou aj majestátnosťou tohto zvieraťa. Paradoxne, astrológia im prisudzuje dva symboly – lienku alebo sokola. Lienka by im mala priniesť šťastie a sokol zasa slobodu, s ktorou majú nositelia tohto znamenia občas veľký problém.

pixabay.com

Blíženci

Prelietaví ako motýle. Presne takí sú ľudia narodení v znamení blížencov. Ako talizman by mali nosiť kríž, ktorý predstavuje tak štyri svetové strany, ako aj spojenie medzi energiami jin a jang. A práve tieto energie sú pre blížencov ohromnou pomocou, inak by svoju neskrotnú povahu sami nezvládli.

pixabay.com

Rak

Podobne ako ryby, aj emocionálne raky sú múdre, chápavé, vyrovnané a verné. Ako talizman by mali nositelia tohto znamenia nosiť korytnačku, ktorá zosobňuje všetky štyri spomenuté vlastnosti. Šťastie im prinesie tiež štvorlístok, alebo pyramída. Pre ľudí narodených v znamení raka sú symboly súčasťou života prakticky odmalička, kedy majú najväčšiu tendenciu upínať sa na hmotné drobnosti zosobňujúce niektoré oblasti ich životov.

pixabay.com

Lev

Animálny lev je plný energie, sily, ale aj žiary. Predstavitelia tohto znamenia sú najvyrovnanejší, keď nosia na krku zaveseného draka, ktorý je odjakživa symbolom dlhovekosti, odvahy a energie. Takisto je vhodný slon prinášajúci blahobyt a šťastie a netreba zabúdať ani na slnko, ktoré v levoch permanentne udržuje pre ich život tak potrebnú žiaru.

pixabay.com

Panna

Nositelia tohto znamenia sú ľudia neraz v živote neistí. S touto vlastnosťou im pomáha vyrovnať sa hneď niekoľko symbolov, medzi inými najviac asi symbol obyčajného štvorca. Je zosobnením racionality a stability, ktoré panny v živote veľmi potrebujú.

pixabay.com

Váhy

Rozporuplné a neisté váhy celý život túžia po láske a vyrovnanosti. K tomu im pomôže obyčajný symbol srdca, ktorý zobrazuje lásku, dôveru a pozitívne myslenie. Veľkým plusom tiež môže byť symbol hviezdy. Tá vyrovnáva neistotu a prinavracia ľuďom zdravé uvažovanie.

pixabay.com

Škorpión

Ľudia narodení v znamení škorpióna by mali na krku nosiť zavesené práve toto zvieratko. Pripomína im ich vlastnú silu, utvrdzuje ich v sebadôvere. Vhodný je tiež skarabeus, symbol múdrosti a večného života.

pixabay.com

Strelec

Neposední a dobrodružní strelci sú milovníkmi nových vecí a pestrých objavov. Najvhodnejším talizmanom pre nich je tyrkys, ktorý je známym pomocníkom pri riešení problémov. Sova symbolizuje múdrosť, na ktorej si strelci mimoriadne zakladajú. No a, samozrejme, ju dodáva aj im samým.

pixabay.com

Pozri aj: Toto je 10 podivných vecí, ktoré tajne robí takmer každá žena, no verejne sa k nim nikdy neprizná

zdroj: babskeveci.sk, labioguia.com

0
Komentovať (0)