Tamarka od narodenia bojuje s ťažkými diagnózami. Pomôcť môže takmer každý z nás

Tlačová správa Ešte viac

Foto: OZ TAMKA

Množstvo ľudí sa momentálne nachádza v zložitej situácii, kedy veci nie sú celkom také, aké si predstavovali. Hoci však teraz mnohí z nás prežívajú depresívne obdobie, sú aj takí, ktorí sú na tom ešte horšie. Pritom to vôbec nemusí súvisieť s koronavírusom.

Taký je aj prípad malej Tamarky, ktorá sa narodila v 27. týždni tehotenstva. Žiadny z rodičov si nepredstavuje, že sa jeho dieťaťu niečo stane a každý si želá len to, aby bolo ich dieťatko zdravé. Tamarka sa však už narodila s infekciou a na tretí deň nastalo krvácanie do mozgu 3. stupňa. Nasledovali celé týždne problémov a len chvíľu na to aj operácie. Absolvovala osem operácii hlavy a jednu operáciu srdca.

Foto: OZ TAMKA

Bojujú, ako vedia

Prekonala zápal pľúc, dva zápaly mozgových blán a kopec ďalších komplikácií. Rodičia boli vyčerpaní, no zároveň vďační za každý deň, ktorý mohli so svojou dcérkou prežiť, hoci to bolo náročné a mysleli si, že bude dlho na prístrojoch. Mali však veľké šťastie na lekárov a personál. Podarilo sa im ísť domov bez hadičiek. Tamarkina hlavná diagnóza bola 4-komorový hydrocephalus.

Foto: OZ TAMKA

Podpora občianskych združení

Diagnóza je veľmi vážna a musí byť sledovaná odborníkmi, keďže stav pacienta sa neustále mení. Napriek problémom a vážnemu zdravotnému stavu je Tamarka skutočne usmievavé a veselé dievčatko, ktoré bojuje o to, aby sa mohlo aj naďalej radovať zo života. Práve občianske združenie Tamka OZ sa zaoberá podporou malej Tamarky, ktorej však môžete pomôcť aj vy.

Foto: OZ TAMKA

Darujte 2 % z dane

Do 15. februára má každý zamestnanec možnosť darovať 2 % z dane na projekt akéhokoľvek občianskeho združenia. Aj takto môžete pomôcť ľuďom, ktorí nemali také šťastie a umožniť im jednoduchší život. Svojho zamestnávateľa požiadajte o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a zaškrtnite, že chcete darovať 2 % z dane. Požiadajte zamestnávateľa o tlačivo a vyplňte potrebné tlačivá daného občianskeho združenia. Všetko potrebujete poštou alebo osobne doručiť na prílušný daňový úrad do 30. apríla 2021.

Pomôžete Tamarke

“Darovaním svojich 2 % občianskemu združeniu Tamka pomôžete našej Tamarke zabezpečiť celoročnú možnosť absolvovania rehabilitácií a ďalších terapií, ktoré ju posúvaju neustále dopredu a zlepšujú jej kvalitu života. Môže pravidelne navštevovať fyzioterapiu, canisterapiu, hipoterapiu, ergoterapiu a jogu pre deti. A všetky tieto terapie jej pomáhajú začleniť sa do bežného života aj napriek jej znevýhodneniu,” povedal Peter Horvát, otec Tamarky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TAMKA O.Z (@tamka_o.z)


Nie každý z nás má šťastie, že sa narodil zdravý. Práve preto je potrebné podporiť tých, ktorí pomoc potrebujú. Je len na vás, koho si vyberiete. Existuje veľa detí, ako je Tamarka, ktorým môže svojou troškou pomôcť každý z nás. Ak sa rozhodnete podporiť Tamka OZ, všetky potrebné informácie nájdete na ich stránke.

TAMKA OZ
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: