Táto fotografia otca so synom mala vyše 130 000 likeov a Facebook ju zablokoval. Jej príbeh vás zamrazí

Lucia Mužlová Ja žena

Na Facebooku sa objavila fotografia otca, ktorý drží v náručí svojho chorého syna, no bola niekoľkokrát odstránená. Po tom, ako bola zachytená táto fotografia, museli Heather Whitten a jej manžel odviesť svojho syna Foxa do nemocnice, kde zistili, že má salmonelózu. Začiatkom tohto mesiaca Heather uverejnila nasledujúcu fotografiu, ktorá bola následne odstránená. Kvôli nevhodnému obsahu.

Heather v popise fotografie opisuje situáciu, ako strávil otec so svojím synom niekoľko hodín v sprche aby mu klesla teplota. Fox celý čas zvracal a mal hnačky a rodičia sa mu snažili pomôcť ako vedeli. Fotografia získala vyše 130 000 likov a zdielalo ju 31 000 ľudí. Následne bola Facebookom odstránená.

fotkafacebook1
dailymail.co.uk

Heather je matkou 4 detí a pracuje ako fotografka. Tento moment odfotografovala, pretože v tej chvíli to bol silný okamih pre nich, ako rodičov. “Môj muž bol tak silný, trpezlivý a milujúci, keď sedel v sprche s naším synom v náručí,” hovorí Heather. “Jeho šepot upokojoval Foxa, hovoril mu, že bude v poriadku, a že sa o neho bude starať. Boli to veľmi úprimné slová.”

fotkafacebook3
dailymail.co.uk

Heather bola veľmi prekvapená tým, že mnoho ľudí príbeh obišiel a videli len niečo nevhodné a dokonca niečo so sexuálnym podtextom. Videli len nahotu. Niektorí tvrdili, že rodina prekročila všetky hranice tým, že uverejnila fotografiu kde sú otec s chorým synom nahý, a že by to nemalo byť verejne zdieľané. Heather s týmito tvrdeniami nesúhlasí. “Kiež by som tú situáciu vedela vyjadriť lepším spôsobom. Na tej fotografii sa nenachádza žiadny sexuálny podtext a nemala v ľuďoch vyvolať takéto pocity. Nenachádzajú sa na nej žiadne “súkromné” partie, ktoré by boli odhalené.”

fotkafacebook4
dailymail.co.uk

Heather dúfa, že jedného dňa bude z Facebooku platforma, ktorá umožní takýto druh slobody a prezentácie lásky medzi rodičmi a deťmi a taktiež umožní slobodný prejav všetkým umelcom. Len je potrebné takúto slobodu privítať bez strachu. Pod fotografiou sa taktiež objavili podporujúce a krásne komentáre, za ktoré je rodina vďačná. Čo si o tejto fotografii myslíte vy? Budete sa na ňu pozerať ako na súčasť krásneho príbehu, ktorý zobrazuje lásku otca k svojmu synovi, alebo budete prudérni a odsúdite ju?

fotkafacebok2
dailymail.co.uk

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: