Táto matka zverejnila status, v ktorom vysvetľuje, že štíhla postava vás automaticky neurobí šťastnými

Lucia Mužlová Ešte viac

Dávno sú preč časy, kedy poriadne ženské krivky boli synonymom krásy. Pamätáte si na Rubensové krásavice, ktoré naozaj boli krv a mlieko, hoci keby dnes navštívili lekára, asi by ich poslal za dietológom? Možno aj preto je pre nás dnes štíhla postava synonymom zdravia. Laura Mazza, blogerka na The Mum on the Run (Mama na úteku), sa rozhodla vyvrátiť tento mýtus, ktorý je zakorenený hlboko v nás.

Mnoho žien si myslí, že čím nižšie číslo sa objaví na váhe, tým budú šťastnejšie. Áno, štíhla postava nám môže priniesť satisfakciu a zvýšiť sebavedomie, no určite nás neurobí šťastnými. Už len preto, že keď ju máte, automaticky sa vo vás zrodí strach, že o túto svoju „prednosť“ prídete.

Laura Mazza, ktorá je dnes už šťastnou maminou, zverejnila na Facebooku status, v ktorom ukazuje, ako rapídne sa zmenila jej postava počas materstva. Ako väčšina normálnych žien, aj ona pribrala.

Laura Mazza

„Nie, toto nie sú fotografie pred a po chudnutí. Ale je to príbeh o víťazstve. Píšem ho zo srdca, no stále to bolí. Vidíte ten obrázok naľavo? Tak som vyzerala predtým, ako som mala deti. Žiadne strie alebo jazva po piercingu. Mala som ploché brucho a vtedy som bola na diéte. Bola to pre mňa tá najlepšia diéta na svete. Odfotila som sa takto, nie v bikinách a svoju fotografiu som zavesila na internet. Prišla mi spoločensky prijateľná,“ píše Laura vo svojom statuse. Vtedy bola patrične hrdá na svoju postavu, avšak jej príbeh pokračuje:

„Odfotila som sa preto, aby som videla svoj progres v chudnutí. Chcela som sa dostať k takej postave, ktorá mi umožní, aby som sa konečne začala milovať. Nejedla som žiadne sacharidy, ani takmer žiadnu zeleninu. Jedla som len mäso. Úplne som sa do tej diéty zamilovala. Schudla som naozaj rapídne rýchlo a čím mi viac vyčnievali kosti, tým som bola na seba pyšnejšia. Prestala som nenávidieť mäso, začala som však mávať búšenie srdca. Paradoxne vždy, keď som sa pozrela na túto fotografiu, videla som sa na nej tučná. Pritom som na nej nevyzerala zle. Bolo to moje telo,“ pokračuje vo svojej spovedi. Nie je ľahké hovoriť o našich strachoch a kostlivcoch, ktorí sa ukrývajú v zákutiach každého z nás.

„Ľudia mi vraveli, že vyzerám fit, a teda automaticky si mysleli, že som zdravá.  Pamätám si, ako sa ma pýtali na to, ako cvičím. Všetci ma jednoducho zbožňovali a ja som bola na seba taká pyšná! Kúpila som si nové oblečenie, aby som vystavila na obdiv svoje telo,“ hovorí o pocitoch, ktoré sú asi v každej žene, ktorá výrazne schudla. No tak sa zdá, každá minca má dve strany:

„Teraz vyzerám presne tak, ako na pravej fotografii. Mám strie, aj spadnuté bruško. Už mi nevyčnievajú kosti a mám celulitídu. Ľudia však nechcú vidieť túto fotografiu. Zrazu to nie je oukej. Nepoteší ich oči. Už viac nezbožňujú moje telo. Toto nie je výsledkom len mäsitej stravy. Jem všetko. Ovocie, zeleninu, sacharidy, cestoviny, ryžu, koláče aj čokoládu. Niekedy do seba napracem aj 20 kuracích nugetiek. Nejem na 99 % zdravo. Po nugetkách siahnem, keď som fakt unavená,“ dočítame sa v statuse. Laura však dodáva, že nedokáže samu seba milovať. Dá si víno, večer pečie koláče. Vidí všetky jazvy a strie, no spôsob, ako sa díva na svoje telo, je priam desivý:

„Toto telo si viac nezaslúži nosiť sexy spodnú bielizeň, ani nové oblečenie. Dokonca sa niekedy neviem pozrieť ani na svoje tehotenské fotografie, pretože vidím, aká som bola obrovská. Neviem jednoducho prijať svoje telo.“

Laura Mazza

„Ľudia ma povzbudzujú k tomu, aby som milovala svoje telo. Vravia, že mám len to jediné. Viem, no napriek tomu mi to je jedno. Chcem byť štíhla. Ale do kelu! Keď som bola štíhla, nebola som šťastná. A určite som nebola ani zdravá. Viete čo? Naučím sa prijať svoje tlelo. Budem jesť viac zdravých jedál, budem žiť naplno, budem sa viac tešiť zo života. Toto telo, práve TOTO telo by malo byť viac prijaté a oslavované. Mala by som sa milovať. 

Teraz to už chápem. Mali by sme oslavovať každý typ tela. Za každým telom sa skrýva iný príbeh. Mali by byť uctievané a oslavované zdravé telá. Mali by sme sa snažiť o zdravie, nie štíhlosť. To si naozaj zaslúži uznanie,“ zdá sa, že Laura to pochopila. Veríme, že jej poznanie čo najdlhšie vydrží a inšpiruje k aktivite ďalšie ženy, ktoré sú ochotné vymeniť zdravie za dokonalú postavu.

Pozri aj: Bola šikanovaná pre jej materské znamienka. Teraz sa z nej môže stať Miss Universe

zdroj: babskeveci.sk, twentytwowords.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: