Táto mladá žena nosila 3 roky rovnaké šaty stále dookola. Dôvod, prečo to robila je jednoducho úžasný

Kristína Hagarová Móda

Foto: Instagram (elsaandmenyc)

Mnohé z nás si už určite všimli, že mnohí úspešní ľudia ako napríklad Steve Jobs nosili na rôzne akcie neustále to isté. Ich štýl bol charakteristický jednoduchosťou a práve to na tom bolo to najzaujímavejšie.

To, že sa mnohí ľudia snažia aj teraz zmeniť svoj šatník na minimalistický, je niečo, čo by nás malo inšpirovať. Stačí len, keď sa zapojíte do nejakej výzvy a skúsite nosiť určitú dobu rovnaké kúsky oblečenia. Nemusia to byť jedne a tie isté šaty, ale pokojne štyri aj päť kúskov, ktoré sa budú vo vašich každodenných outfitoch obmieňať. Po čase zistíte, že je to oveľa jednoduchšie, ako keby ste mali každý deň nosiť niečo iné.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ELSA AND ME (@elsaandmenyc),

100 dní a rovnaké šaty

Veľmi často sa na internete objavujú rôzne príbehy o ženaách, ktoré sa z rôznych dôvodov rozhodli, že budú nosiť len niekoľko kúskov oblečenia. Len nedávno sme vás informovali o učiteľke, ktorá nosila sto dní rovnaké šaty, práve na protest proti konzumnej dobe. Pod hashtagom one outfit 100 days, alebo teda jeden outfit počas 100 dní sa k nej pridalo aj množstvo ďalších žien.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Julia Mooney OneOutfit100Days (@oneoutfit100days),

Celebrity sa toho držia tiež

Ku nosení rovnakých kúskov oblečenia sa však pridali aj mnohé známe osobnosti, ako sú napríklad Hillary Clinton, Mark Zuckerberg (ktorý to stále robí), ale aj Gwyneth Paltrow či Vera Wang. Všetci sa snažia nosiť viac-menej to isté. Príbeh Maji Svensson, o ktorej informoval portál Elevate Network by sa taktiež mohol stať inšpiráciou pre mnohých z nás. Maja je švédska podnikateľka, ktorá sa zaoberá módnym biznisom priamo v Brooklyne v USA a vytvorila projekt Elsa and Me. Podľa jej slov nosí ten istý typ oblečenia v rôznych farbách a s rôznymi odchýlkami už tri roky. Oblečenie Elsa je vytvorené práve na základe jej štýlu, ktorý sa hodí do kancelárií.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ELSA AND ME (@elsaandmenyc),

Podnikateľka, ktorá nosí to isté

“Šaty Elsa sú ideálne pre profesijné prostredie, ale aj pre rôzne udalosti, takže som o nich začala rozmýšľať ako o šatách do boja. Počas stretnutí, kedy som mala pocit, že musím byť mimoriadne odvážna alebo pri udalostiach, kedy sa musím prezentovať v tom najlepšom svetle, jednoducho je to môj štít sebadôvery, ktorý mi hovorí, že s nimi môžem prekonať čokoľvek. Každý potrebuje brnenie a šaty Elsa sú tie moje,” napísala pre portál Maja.

Výhody

Maja vidí v taktomto obliekaní iba výhody a keďže je takémuto štýlu verná už tri roky, je jasné, že sa jej to viac ako len páči. Čo teda predstavuje najväčšie výhody?

  • ČAS Keď si obliekate každé ráno to isté, zrazu zistíte, že máte oveľa viac času. Nešpekulujete, čo si dáte na seba, neprezliekate sa, jednoducho šaty doladíte v závislosti od počasia potrebnými topánkami či pančuchami, ale ušetríte naozaj neuveriteľne veľa času.
  • ŠETRENIE PEŇAZÍ Nie je to len o tom, že ušetríte veľmi veľa času na obliekaní, poďakuje sa vám aj vaša peňaženka. Maja tvrdí, že míňa oveľa menej peňazí na oblečenie a je opatrná v tom, čo si kúpi. Všetky dopnky ladí ku šatám a práve to robí jej šatník funkčnejší a úspornejší.
  • ŠETRÍ ŽIVOTNÉ PROSTREDIE Módny priemysel patrí medzi najväčších znečisťovateľov našej planéty, takže je jasné, že zbytočným kupovaním a následným vyhadzovaním oblečenia neznečisťuje našu planétu.
  • MÁ VIAC KREATÍVNEJ ENERGIE Keďže každé ráno nepremýšľa nad tým, čo si oblečie, jej mozog má energiu venovať sa dôležitejším veciam, ktoré sú prospešnejšie pre jej prácu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ELSA AND ME (@elsaandmenyc),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ELSA AND ME (@elsaandmenyc),

Jej vlastný podpis

Mnohí ľudia si ju práve kvôli šatám určite zapamätajú. Je to jednoducho veľmi výhodná propagácia toho, čo robí a taktiež dokazuje, že si za svojím výrobkom naozaj stojí. Stala sa sama sebe vlastnou reklamou a podpisom. Po rokoch, kedy nosí rovnaké oblečenie, sa cíti dokonca veľmi hrdá, že to môže urobiť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ELSA AND ME (@elsaandmenyc),

Ženy si často nevedia predstaviť, aké to je, nosiť neustále to isté. Keď si však netrúfate úplne okresať váš šatník na niekoľko kúskov oblečenia, skúste spomínanú výzvu 100 dní a jeden outfit. Možno sa vám to zapáči a začnete sa tomu venovať naplno.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: