Táto šikovná žena mala doma staré farebné kachličky. Rozbila ich na kúsky a vzniklo týchto 25 inšpirácií, ktoré budete obdivovať so zatajeným dychom!

Mary Návody

Každý človek má rád svoj domov, ktorý je upravený podľa jeho predstáv, vkusu a vlastných nápadov. Inak to nie je ani pri vonkajšom prostredí domu v podobe záhrady, či bytu v podobe terasy. Ak máte aj vy radi netradičné kúsky, ktoré len tak nenájdete v obchode, poďte sa s nami pozrieť ako šikovne viete využiť starý riad či kvetináče. 

mozaika 1
takprosto.cc

Ak máte radi Barcelónu alebo obľubujete diela slávneho Antoniho Gaudího, určite sa vám zapáčia aj tieto skvelé nápady na rôzne mozaikové tvary. Obklady zložené z mozaiky v rôznych farbách a tvaroch dokážu vdýchnuť život aj starému umývadlu, či obloženiu pri kuchynskej linke. Presvedčte sa sami ako úchvatne môže vyzerať aj váš dom či záhrada.

Umelecké diela z riadu, keramiky či starých fliaš?

Zvyšky z keramickej dlažby či poškodený kus riadu sa určite nájde aj vo vašej domacnosti. Tieto kúsky však nemusíte hneď vyhadzovať, viete ich šikovne využiť v celom vašom dome. Pozrite sa ako viete dodať šmrnc aj starým nepoužívaním veciam.

mozaika 2
takprosto.cc

Ak máte doma jazierko či skalku, určite už aj vás napadlo, ako by sa dali inak, celkom nezaujímavé kamene ozvláštniť.

mozaika 3
takprosto.cc

Záhradný nábytok môže taktiež vyzerať úplne inak keď popustíte uzdu vašej fantázie.

mozaika 4
takprosto.cc

mozaika 5
takprosto.cc
mozaika 6
takprosto.cc

Stará vaňa sa dá využiť ako unikátny črepník napríklad na bylinkovú záhradku, alebo na umiestnenie viacerých druhov kvetov na jednom mieste. Pokiaľ sa vám zdá obyčajná vaňa príliš fádna, skúste na ňu aplikovať mozaiku.

mozaika 7
takprosto.cc
mozaika 8
takprosto.cc

Skvelá voľba pre ozvláštnenie exteriéru je aj záhradný nábytok z netypických materiálov, ale čo keby ste skúsili ešte pridať trochu farieb?

mozaika 9
takprosto.cc
mozaika 10
takprosto.cc

Stena, schody ale aj chodník do domu nemusí byť vždy natretý iba jednou farbou.

mozaika 11
takprosto.cc
mozaika 12
takprosto.cc

Záhrada ale aj prístupová cestička by vás pri vstupe do domu mala vždy uvítať ako prvá.

mozaika 13
takprosto.cc

Exklúzívne kvetináče už nemusíte vidieť len v palácových záhradách. Viete si ich šikovne vyrobiť aj v pohodlí domova.

mozaika 14
takprosto.cc
mozaika 15
takprosto.cc

Mozaika nemusí vyzerať úchvatne len na vašej záhrade. Ak ste sa pustili do rekonštrukcie domu či bytu, určite pouvažujte nad týmito nápadmi. Napríklad nové obloženie okolo kuchynskej linky či sporáku viete taktiež obohatiť o mozaiku.

mozaika 16
takprosto.cc
mozaika 17
takprosto.cc
mozaika 18
takprosto.cc

Starý stolík či komodu nemusíte hneď vyhadzovať. Skúste zmeniť obal a sami uvidíte ako sa zapáči nie len vám ale aj vašej rodine.

mozaika 19
takprosto.cc
mozaika 20
takprosto.cc
mozaika 21
takprosto.cc

Zo starého kusu nábytku sa môže hneď stať aj nový nočný stolík.

mozaika 22
takprosto.cc

Prístup vody v záhrade je jedna z najdôležitejších vecí vôbec, môže sa ale stať, že sa u vás nájde aj staré umývadlo, ktoré už stratilo svoju krásu a využitie a preto ho chcete vyhodiť. Nerobte to. Nemusíte zúfať, že je staré ak na ňom vytvoríte mozaiku bude vyzerať naozaj perfektne aj keď už má najlepšie roky za sebou.

mozaika 23
takprosto.cc

Neodmysliteľnou súčasťou pri prerábaní bytu je aj nová farba stien, ktorú si taktiež môžete skrášliť mozaikou vytvorenou zo starých kvetináčov či nepotrebného riadu.

mozaika 24
takprosto.cc

Mozaika je skvelá vec, či už ju vidíme na rôznych dekoračných predmetoch, oblečení, šperkoch alebo nábytku, vždy sa nad ňou pozastavíme. Pravdou však je, že unikátne kúsky často nenájdeme a keď áno väčšinou sa stane, že stoja nemalé peniaze. Ak máte šikovné ruky a baví vás skúšať nové veci, určite vyskúšajte mozaiku preniesť aj k vám domov. Bude vám na to stačiť iba starý riad a kúsok trpezlivosti.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: