Táto žena po štyridsiatke zachránila život svojej dcére. Dôvod, ktorý ju k tomu viedol vám vyrazí dych!

Monizz Ja žena

Hovorí sa, že rodíme sa s krikom a plačom a zomierame so stonaním. Preto by sme mali aspoň žiť so smiechom! Zázrak, ktorý môžeme sebe a svojmu okoliu dopriať každý jeden deň, nestojí nič viac ako obyčajný úsmev. Radosť zo života sa nedá kúpiť, zato sa dá spraviť.

pixabay.com

Ak sa však každú chvíľu v myšlienkach vraciate k problémom a každodenným starostiam, úsmev na tvári jednoducho nie ste schopní vyčarovať. Pritom je to také zbytočné! Každý deň prináša nové a nové príležitosti na úsmev, a aj v tom najväčšom trápení príde moment, kedy stojí za to zdvihnúť kútiky a rozjasniť si deň. Prečo by sme to mali pokladať za našu psiu povinnosť?

Príbeh šťastnej ženy

„Mala som viac ako štyridsať, keď mi známa pri stretnutí na ulici položila obvyklú otázku: A čo teraz robíte? V prvom momente som nevedela, čo tým myslí, no potom ma napadla bláznivá myšlienka a odpovedala som jej: Užívam si život. Túto odpoveď som už kdesi počula. Až neskôr som si uvedomila, že to bolo pri návšteve Izraela, kde takto ľudia odpovedajú bežne. Doslova si hovoria: Robím si život.

pixabay.com

Mám zo svojho života radosť, neriešim problémy, nezháňam peniaze, nesnažím sa odpovedať na otázky, na ktoré nepoznám odpoveď. Nestanovujem si ciele, a preto ani nemám stres, či ich dosiahnem alebo nie. Nestrácam rovnováhu, len sa teším z každého momentu, ktorý mi príde do cesty. Môj život ma jednoducho baví. Naučila ma to práve táto malá hra slovíčok.

Prvýkrát po stretnutí so známou som si začala život užívať hneď na druhý deň v chovprodukte, kam som ráno vybehla kúpiť jedlo pre psov. Predavač už obchod otvoril, no ešte nemal pripravené všetky veci, vyzeral tak trochu neprebudený. Začala som mu rýchlo a naliehavo vysvetľovať, čo zháňam. Tento muž mi na moje veľké prekvapenie namiesto granúl podal do rúk malého králika. Keď som pocítila teplé telíčko, premýšľala som nad ním celé hodiny. Bola som fascinovaná a v duchu som si povedala „užívam si život“.

pixabay.com

Ešte v ten deň som si začala uvedomovať každú maličkosť a každá mi priniesla kúsok radosti. Dnes viem, že najlepšiu kávu pripravujú v kaviarni na rohu ulice a vôbec to nie je kvôli jej kvalite. Lenže na tomto mieste sedím v kaviarni pre psy. Som obklopená nádhernými zvieratami, z ktorých každé sa chce nechať hladkať. Odvtedy sem chodím takmer každý deň. Len tak, potešiť sa.

Verte či nie, ale nikdy som nevedela, že kŕmenie koní dodá človeku toľko lásky. Je to ten najúžasnejší pomer reakcie a interakcie. Keď som prvýkrát išla navštíviť s kamarátkou ranč, koniarka mi dala jedno jablko a povedala, aby som koňovi po vykefovaní srsti sladké ovocie podala. Bála som sa, lebo som pred konskými zubami mala rešpekt. Svoj strach som prekonala a radosť zvieraťa priniesla mne samej ešte väčšiu úľavu. Dnes sa majú veci tak, že s kamarátkou sa o kone nechodíme len starať, ale na nich aj jazdíme. Tieto chvíle sú pre mňa najkrajším spestrením dní.

pixabay.com

Ale najdôležitejšia lekcia užívania si života, ktorú som sa naučila ešte pred dvoma rokmi, sa stala v momente, keď som sa pokúsila zachrániť svoju dcéru Soniu vlastným telom. Išli sme v aute a zrazu sme začuli húkanie sirény. Zastavila som auto a ocitli sme sa v centre diania. Niekto spáchal útok a kdesi v naozaj blízkom okolí hodil bombu. Hodila som sa dozadu, vytiahla som moje dievčatko z autosedačky a inštinktívne som ju zakryla svojim telom. Obe sme prežili. Potom vybuchla bomba a nad nami začalo všetko svišťať. Ten bombový útok si pamätám ako včera. Sonia pod mojim telom len tíško zamrnčala a svojim vtedy ešte nezrozumiteľným bľabotaním mi povedala, že ju tlačím.

To bola posledná udalosť, ktorá ma naučila mať zo života radosť. Ani si neviete predstaviť, aká som bola šťastná, keď sme z toho prekliateho auta vyšli obe živé a zdravé. Všetko teraz hrá inými farbami. Pochopila som, čo znamená robiť si život, užívať si život. Jednoducho žiť ho tak, aby sme mali každý večer dôvod zaspať a tešiť sa na dobrodružstvá nového dňa.“

Chytil vás príbeh tejto ženy za srdce? Potom nezabudnite byť šťastní!

Pozri aj: Ženy narodené v tomto znamení sú kráľovné zverokruhu! Týchto osem faktov to potvrdzuje!

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)