Táto žena podstúpila premenu svojho života! Schudla 45 kilogramov a prezrádza, prečo skoro všetky diéty vôbec nefungujú


Všetci máme na diéty rôzne názory a mnohé návody na chudnutie v nás vzbudzujú pochybnosti už pri prvom pohľade, iné „zaručené“ recepty zas skúšame ihneď a na konci nás predsa len sklamú. Neustály jojo efekt alebo hladovky, ktoré nikam nevedú a kilá nie a nie ísť dole. Komu by sme potom mali veriť a aký postoj v otázke chudnutia vlastne zaujať? Možno by vás vedela presvedčiť a zároveň i motivovať mladá žena menom Chloe, ktorá bojovala s výraznou nadváhou a podarilo sa jej schudnúť neuveriteľných 45 kilogramov. Ak sa to podarilo tejto dáme bez jojo efektu, stojí za to si prečítať jej príbeh a cenné rady. Jej skúsenosti by mohli pomôcť alebo otvoriť oči aj vám.

Nights out 2 years ago vs now. I've felt anxious the past few days, I missed 3 days of the gym, had a night out where I drank waayy too much and I've been eating ever what I feel like. I've worked hard for the last 12 weeks to get into my mini shorts for my holiday next week and I've been worried that I've undone my hard work – sounds crazy but this journey is a constant mental battle. I made it to the gym today and I feel better mentally for going, I've eaten well today with a few treats tonight and I know that a couple of days away from my usual plan will not undo 2 years of work. Sometimes you have to look back to see how far you've come. Sometimes you have to remind yourself of everything you've been through and know that you can get through whatever is thrown at you next. #weightloss#weightlossjourney#fitness#fitspo#fitfam#ukfitfam#fitnessmotivation#dedication#bodybuilding#workout#workoutmotivation#girlswholift#sundayselflove#beforeandafter#transformation#positivevibes#sundaythoughts#bodyconfidence

A post shared by Chloe 100lb weight loss (@healthyfit_chloe) on

Mnohé spoločnosti ponúkajúce zaručené recepty, pilulky alebo nápoje na chudnutie sľubujú okamžité a trvalé výsledky. Na kúpu ich produktov lákajú sľubmi o krásnej postave, bleskovom chudnutí a kilách, ktoré sa viac nevrátia. Tieto marketingové ťahy sú však len peknou rozprávkou, ktorá má s realitou často len pramálo spoločného.

Chloe Longstaff, ktorá má 23 rokov sa však s chudnutím popasovala iným spôsobom a so svojimi skúsenosťami a radami by sa chcela podeliť s každým, kto sa zlákal na vidinu rýchleho chudnutia, no i naďalej neúspešne bojuje s nadbytočnými kilogramami.

Chloe mala vo veku 21 rokov výraznú nadváhu, ktorá ju trápila nie len po estetickej stránke, no začala jej spôsobovať aj vážne zdravotné problémy. Vysoký krvný tlak a nepríjemné bolesti hlavy začínali byť na dennom poriadku, a tak si mladá žena rozhodla pre radikálnu zmenu.

Za všetko vraj vďačí najmä trpezlivosti a odhodlaniu, ktoré v sebe našla. Od roku 2015, keď sa Chloe rozhodla vydať na túto náročnú ale úspešnú cestu ubehli 2 roky a jej sa podarilo zhodiť neuveriteľných 45 kilogramov. Momentálne je bloggerkou a v oblasti chudnutia a zdravého životného štýlu rob osvetu.

Žiadne chirurgické zákroky ani zázračné pilulky

Chloe sa za vysnívanou postavou vybrala tým správnym smerom a dala červenú akýmkoľvek chirurgickým zásahom, odmietla užívať „overené“ pilulky a zázračné nápoje na chudnutie a rozhodne sa nechcela zapájať do krátkodobých diét, ktoré sľubovali rýchle chudnutie za pár dní.

„Každý jeden kilogram som schudla vďaka vyváženému stravovaniu s množstvom kvalitných potravín, zdravému životnému štýlu a dostatku fyzickej aktivity.“

Samozrejme, Chloe nežila ako robot a keďže aj ona je len človek, dopriala si z času na čas pochúťky a dezerty, ktorým neodolala. Percentuálne zhodnotila svoje fungovanie nasledovne: 80% času sa stravuje zdravo a cvičí a 20% si necháva na odmeny, úlety s priateľmi a poteší sa nejakou maškrtou. Takto nemá pocit, že by sa týrala a chudnutie jej ide jednoduchšie, pretože vie, že život nie je len neustála tvrdá drina.

Don't give up your life to lose weight, you still need to enjoy yourself. For me, going out for dinner/drinks has always been a big part of my social life and throughout my weight loss journey I have still been out for dinner, had cocktails, wine, cake, pizza because life is about BALANCE ? you can't stay indoors forever and not go out because you want to lose 10lb etc, life is for living and enjoying so if you want a glass of wine or a piece of cake then have it ? I've been very good this week so I'm looking forward to dinner and cocktails in Birmingham with the girls tonight and a bbq with friends tomorrow ??? HAPPY FRIDAYYYYY ? • • • • • • #weightloss#weightlossjourney#healthylifestyle#healthychoices#fitness#fitfam#ukfitfam#workout#workoutmotivation#transformation#facetofacefriday#flashbackfriday#fff#goals#motivation#balancedlifestyle#alwaystimeforwine#andcake

A post shared by Chloe 100lb weight loss (@healthyfit_chloe) on

V prvých mesiacoch, keď sa rozhodla zmeniť svoj životný štýl jej išlo chudnutie veľmi dobre a kilá ubúdali rýchlym tempom. Až potom prišli chvíle, keď ručička váhy klesala len veľmi pomaly a práve vtedy podľa nej treba zapojiť všetku silu a odhodlanie a nezahadzovať dosiaľ dosiahnuté úspechy. Ak ste kilogramy naberali niekoľko rokov, je nelogické a smiešne si myslieť, že sa ich navždy zbavíte za pár dní, či týždňov.

Chloe zároveň dodáva, že ak chcete schudnúť rýchlo, zhodiť množstvo kilogramov na leto do plaviek alebo chudnete kvôli nejakej prichádzajúcej príležitosti – je skutočne možné behom pár dní zhodiť prebytočné kilá. Je ale zbytočné sa neskôr čudovať, ako priberieme späť často aj viac, ako sme vážili pred chudnutím.

Preto milé dámy, zvážte, či vám jedno leto s peknou postavou v plavkách stojí za kilogramy navyše hneď, ako sa začnete stravovať po starom.

Ak ste sa rozhodli bojovať a dosiahnuť svoju vytúženú postavu, pristupujte k tomu zodpovedne. Prajeme vám veľa trpezlivosti a najmä pevnú vôľu.

Pozri aj: Za 8 dní sa mi podarilo schudnúť až 6 kilogramov a to všetko vďaka vodnej diéte. Jedla som všetko, dokonca aj cestoviny na večeru!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), indy100.com

 

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov