Táto žena sa počas dvoch rokoch zmenila na nepoznanie. Teraz prezradila, ako sa jej táto zmena podarila dosiahnuť

Michal Blaško Krása

Nie je ľahké zmeniť svoje stravovacie návyky, vždy za tým stojí ohromné množstvo úsilia a odopierania. Keď si však niekto z nás povie, že všetkého už bolo dosť, výsledok spravidla vždy stojí za to. Nemusí ísť ani o žiadne drastické chudnutie a to, čo dokázala táto žena, je toho presným dôkazom.

Mladá 20-ročná žena sa rozhodla, že svoje nezdravé zvyky úplne zmení a tým začne aj svoj nový život. Z pôvodnej váhy 65 kilogramov sa dostala na 50, a to vďaka zdravej strave v správnych množstvách, kontrolovaniu prijatých kalórií a cvičeniu v posilňovni 4 až 5-krát týždenne. Začalo to však len jednoduchou zmenou stravy, pridala si do nej viac jedál obsahujúcich proteínov, ako sú ryby a kuracie mäso, a doplnila ich zeleninou.

imgur.com
imgur.com

Prestala som jesť toľko sacharidov, doprajem si ich len vtedy, keď cvičím s činkami,“ povedala. Jej cesta za vysnívaným telom však nebola taká jednoduchá a aj ona musela niekoľkokrát zmeniť štýl cvičenia. „Prvý mesiac som strávila na bežiacom páse, ale nevidela som takmer žiadny rozdiel. Skúsila som, či mi nepomôže HIIT – vysokointenzívny intervalový tréning a rozdiel bol okamžitý,“ tvrdí. Najviac jej vyhovuje cvičiť spodnú časť tela trikrát týždenne a hornú dvakrát. Nebojí sa však ani mŕtvych ťahov, drepov, zdvíhania činky na lavici či takzvané hip thrust, teda zdvíhanie panvy so záťažou.

imgur.com
imgur.com

Zmenila však aj zdanlivo nepodstatné detaily – namiesto sedenia vo vlaku stojí, pije veľa vody, no nie ochutenej a sladkosti či slané pochúťky by ste u nej doma nenašli. „Pomohlo to nielen môjmu fyzickému zdraviu, ale aj psychickému,“ dodáva. Podľa nej bola takáto zmena to najlepšie rozhodnutie, aké mohla kedy urobiť. Poznáte aj vy niekoho, kto zvládol niečo podobné alebo zvažujete vy sami, že zmeníte svoje trápenie s nadbytočnými kilami? Napíšte nám do komentárov.

imgur.com
imgur.com

Pozri aj: 15 celebrít, o ktorých ste to možno nevedeli, no bojovali so závislosťou a podarilo sa im vyhrať

zdroj: boredpanda.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: