Táto žena si vzala kus látky a urobila jednoduchú vec. Jej výtvor je najkrajšou Veľkonočnou dekoráciou, akú sme za posledné roky videli!


Mnohí sa začíname už teraz pripravovať na Veľkú noc a v obchodoch sa pozeráme po tradičných jarných ozdobách. Maľované vajíčka, roztomilé žlté kuriatka či ľudové motívy na obrusoch, kvetináčoch, miskách. Aby ste mali na Veľkú noc niečo výnimočné, pozrite sa, ako jednoducho si môžete vyrobiť túto nádheru!

5
takprosto.cc

Táto prekrásna dekorácia sa vyrába z látky a slúži na umiestnenie veľkonočných vajíčok či kraslíc. Netradičný doplnok ozdobí váš sviatočný stôl v takom štýle, aký sami uprednostníte. Kto má rád eleganciu, môže na dozdobenie použiť čipku, kto naopak obľubuje hladké línie, vystačí si s jedným kusom látky. Kreativita je v tomto prípade už celkom na vás. My vám ukážeme, ako si veľkonočnú dekoráciu pripraviť.

Budete potrebovať:

hrubšie bavlnené látky

stužku

šijací stroj

tenšiu lepenku

Postup prípravy:

Z lepenky si vyrežte kruhovú šablónu. Veľkosť šablóny závisí od toho, akú veľkú si chcete dekoráciu vyrobiť, štandardne sa však používa kruh s priemerom 30cm.

15
takprosto.cc

Podľa lepenky si vystrihnite z látky časti kruhového tvaru s priemerom približne rovnakým ako je lepenková šablóna. Musíte mať toľko látky, aby vám vyšlo 6 rovnakých kruhov.

Látky si rozdeľte na 3 časti. Spojte ich po dvoch tak, aby vám vznikli 3 kruhy. Teraz dvojice látok spojte špendlíkmi, aby sa nehýbali a všetky 3 časti obšite stužkou, ako vidíte na obrázku.

11
takprosto.cc
13
takprosto.cc

Vzniknú vám tri rovnaké, pevné, látkové kruhy obšité stužkou.

14
takprosto.cc

Jeden kruh, ktorý bude tvoriť spodný diel si odložte nabok. Na zvyšných dvoch si približne 4 cm od okraja si vyznačte 12 miest, kde spravíte diery, ako keby ste išli predšiť dieru na gombík. Postupujte podľa vzoru na obrázku.

16
takprosto.cc
17
takprosto.cc
18
takprosto.cc

Ak máte diery hotové, pripravte si stužku a prechádzajte ňou cez všetky vyrobené diery v látke. Keď stužku jemne potiahnete, látka sa vám jemne zvlní a vytvorí tvar pripomínajúci kvet.

25
takprosto.cc

Takto pripravte oba diely, na ktoré ste si predšili diery. Prevlečte cez ne stužky, a keď vlnenie pomocou stužiek dosiahne taký tvar ako sa vám páči, stužku opatrne zviažte na mašličku. Položte ich do stredu spodného dielu a podľa obrázka zošívajte vlnky tak, aby medzi sebou vytvárali miesta, kde budete vkladať vajíčka alebo iné veľkonočné ozdoby.

23
takprosto.cc

Na záver opatrne zošite dva vlnité diely so spodným dielom. Stačí, ak budete zošívať v rukách, dookola zvnútra najvrchnejšieho dielu. Výsledok by mal vyzerať takto.

26
takprosto.cc

Tento kúsok vyzerá mimoriadne originálne na stole akéhokoľvek štýlu a hodí sa tak do starších interiérov, ako aj do moderných jedální či kuchýň. Vlastnoručne vyrobená dekorácia vám poskytuje radosť a vašu domácnosť prežiari harmóniu a spokojnosťou z dobre vykonanej práce.

Pre inšpiráciu si pozrite aj iné kúsky a vyrobte si takúto ozdobu u vás doma.

Jednoduché a pritom krásne

1
takprosto.cc

Country štýl

2
takprosto.cc

Jasné kvetinové vzory nikdy neomrzia

3
takprosto.cc

Jednoduchý zelený lem

6
takprosto.cc

Nádherné mäkké jarné odtiene

4
takprosto.cc

Dekorácia vo farbe slnka

7
takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc


Komentáre

komentárov