Táto mamička vyvrátila všetky mýty o cisárskom reze, ktoré šíria niektoré ženy. Tento článok by si mali prečítať naozaj všetky

Lucia Mužlová Ja žena

huffingtonpost.com

Materstvo, ako jedna z najkrajších etáp v živote ženy, ide ruka v ruke s pôrodom. Tu už sa názory tak trochu rozchádzajú. Niektoré ženy tvrdia, že je to neznesiteľná bolesť, no druhé sa na to pozerajú ako na najkrajší okamih svojho života. Každý nech sa už rozhodne ako chce.

Pri pôrode máte dve základné možnosti, a to buď prirodzený pôrod, alebo cisársky rez, ktorý sa väčšinou stanoví lekárom pri nejakých zdravotných komplikáciách. Niekto by si mohol myslieť, že cisársky rez je tá lepšia alternatíva, no tento príbeh odvážnej a silnej ženy vás presvedčí o opaku.

https://www.instagram.com/p/BDYLBImNL2y/?taken-by=julianalauryphotography

Raye Lee je žena, ktorá syna menom Roxas porodila práve cisárskym rezom. Rozhodla sa zverejniť príspevok s fotografiami svojich jaziev, ktoré jej po cisárskom reze ostali a taktiež zdieľala svoje názory. Až príliš často sa stretávala s vetou typu: „Ty si rodila cisárskym? To je ako keby si ani neporodila. Je to určite fajn a ľahšie ako prirodzený pôrod.“ Keď Raye videla mnoho podobných komentárov, rozhodla sa so ženami podeliť o svoj príbeh, a teda o to, ako to celé vidí ona.

https://www.instagram.com/p/6oLiI_NL0s/?taken-by=julianalauryphotography

„Samozrejme, môj núdzový cisársky rez bol maximálne komfortný. Bolo skvelé myslieť si 38 hodín, že rodíte a potom zistiť, že každá vaša kontrakcia spôsobuje, že sa vášmu dieťatku zastavuje srdce,“ reagovala Raye. „Doktori a sestričky vám povedia, že všetko bude v poriadku, a že cisársky rez nebude nutný. Potom vám jednoducho oznámia, že idete pod nôž. To nie je vôbec stresujúce a šokujúce,“ dodáva Raye.

„Nešlo o to, že som nemohla porodiť klasicky a prirodzene. Šlo o to, že som cisársky rez musela podstúpiť, aby som zachránila svoje vlastné dieťa.“ Mamička ďalej vysvetľuje, že to vôbec nie je prechádzka ružovou záhradou. Dieťatko z vás vytiahnu cez asi 13 centimetrový rez a Raye sa musela zmieriť s deformovanými svalmi, ktoré sú práve dôsledkom sekcie. „Bola to tá najbolestivejšia vec, akú som kedy zažila. Teraz už aj ja patrím do skupiny matiek, ktorým po cisárskom reze ostali jazvy, a teda si myslím, že k tomu mám čo povedať,“ dodáva Raye.

https://www.instagram.com/p/0l8AbztL_1/?taken-by=julianalauryphotography

Na záver Reye oslovila všetkých ľudí, ktorí si myslia, že cisársky rez je len nejaká triviálna záležitosť. „Keď vám sestrička povie, aby ste sa pokúsili vstať a vy pocítite obrovskú bolesť rezu, uvedomíte si, že ženy, čo to nezažili, o tom nevedia absolútne nič. Myslite si čo len chcete! Som tá najsilnejšia osoba akú poznám. Som silná sama pre seba a taktiež pre môjho krásneho synčeka. Cisársky rez by som podstúpila každý jeden deň, a to len preto, že by som mohla vidieť synčeka ako sa smeje.“

View this post on Instagram

2017 was the year I added a new title to my identity. I crossed a threshold that I can never come back from. It’s crazy to think that for the rest of my days I will be this thing, this person to another person (or, persons, in the future). While I am still in the early days of navigating the emotional complexities that motherhood has in store for me, 6.5 weeks has been just long enough for me to recognize that while the last 26 years have been an ebb and flow of experience and growth, this little person is about to accelerate all of that tenfold. Each day will be its own mountain to climb, with struggles and victories around the clock. Although this new chapter will be a dominant shift in my soul, I hope to maintain the core of who I am through it all. I will always strive to be a better human being. I will always appreciate each day. I will always work hard and love harder. Life is a wild ride, and I have been privileged to share it with so many people. Now, I get to open the doors of that world to a little human. I can’t wait to watch his days of discovery, and maybe reframe those same days for myself in the process. Every year thus far has been the best year of my life. I know without a doubt that 2018 raise the bar and carry the tradition onward.

A post shared by Juliana Laury (@julianalauryphotography) on

Príspevok sa stal slávny a získal až 14-tisíc like-ov od žien, ktoré tomu taktiež rozumejú, ale aj od tých, ktoré cisársky rez nezažili. Reye neočakávala, že sa jej príspevok stane takým populárnym, no je rada, že sa medzi mamičkami stále zvyšuje povedomie ohľadom pôrodu. My si ceníme všetky mamičky, ktoré na svet priviedli dieťa, bez ohľadu na to, akým spôsobom to bolo.

Aké sú vaše skúsenosti? Podeľte sa o ne aj s inými ženami. Možno sa aj váš príbeh stane slávnym a niekomu tým pomôžete.

Pozri aj: Začnite ráno orgazmom, ktorý znižuje stres a zlepšuje imunitu. 22 tipov, ktoré by ste mali okamžite praktizovať, ak vám to v posteli neklape

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), huffingtonpost.com

0
Komentovať (0)