Tehotenstvo dokážu ženy rozpoznať už v počiatočnom štádiu a nemusí im ani meškať menštruácia. Toto by mala vedieť každá žena, ktorá sa snaží o bábätko

Monizz

V živote každej ženy príde čas, kedy si uvedomí, že je načase prijať poslanie matky. Rozhodnutie dvoch ľudí stať sa rodičmi často nevychádza len z toho, že chcú mať doma malý voňavý uzlíček, ale chcú dať svojmu životu hlbší zmysel. Dieťa je tá najlepšia voľba. Čakanie na dve čiarky na teste však býva niekedy viac ako ubíjajúce.

Článok pokračuje pod videom ↓
1
takprosto.cc

V prvých dňoch po počatí zistiť, či vajíčko bolo oplodnené a či sa uchytilo, nie je také jednoduché. Vyšetrenie u lekára má zmysel najskôr na desiaty deň po meškaní menštruácie. Ženské telo však dokáže vysielať signály, o ktorých by sa dalo spoľahlivo povedať, že niečo znamenajú. Ak sa snažíte o bábätko a práve teraz máte pocit, že sa niečo zmenilo, čítajte ďalej. Možno zistíte, že sa vo vás práve začal rozvíjať nový život.

Začiatok tehotenstva si možno veľmi ľahko zmýliť s predmenštruačným syndrómom. Sprevádzajú ho v mnohom podobné problémy, s akými sa ženy stretávajú počas celého obdobia po ovulácii. Ak chcete zistiť, či sa to tentoraz podarilo, mali by ste byť pozornejšia a vnímavejšia k signálom, ktoré vám vaše telo vysiela.

Boľavé prsníky a tlak v hrudi

V úplne prvých dňoch po uchytení embrya do maternice môže žena pociťovať tlak v hrudníku a vzrastajúcu citlivosť v prsníkoch. Niektoré ženy bolia prsia tak veľmi, že je utrpením nosiť aj podprsenku. Prsia sú citlivé už aj na približujúcu sa ruku, nie to ešte na dotyk. Tomuto príznaku ženy často nepripisujú dôležitosť, pretože podobný tlak zažívajú každý mesiac pred začiatkom pravidelného krvácania.

2
takprosto.cc

Pichanie a tlak v panve

Začínajúce tehotenstvo sa môže prejaviť aj tlakom a bolesťou v oblasti panvy. Pocit ťažkosti, bodavá bolesť alebo tlak ako po údere môže znamenať práve uhniezďovanie.

Nevoľnosť a nechutenstvo

Už v prvých dňoch po počatí začínajú hormóny v našom tele pracovať na plné obrátky a všetko sa mení. To môže mať za následok zmena chuti do jedla, niekedy doslova nechutenstvo a už v prvých dňoch aj nevoľnosť kedykoľvek počas dňa. Zmeniť sa môžu aj chute ženy na jednotlivé potraviny. Keď sa hormóny začnú blázniť, môžete večer dostať chuť na cibuľové čipsy či horkú čokoládu, ktorú ste, mimochodom, doteraz nemohli ani cítiť. Tento príznak môže byť len krátkodobou záležitosťou trvajúcou zopár dní, v niektorých prípadoch dokonca len zopár hodín.

4
takprosto.cc

Zmena v hustote hlienu

Väčšina žien spozná, kedy v ich tele prebieha ovulácia podľa tekutého hlienu. Priehľadný a tekutejší hlien je oproti hlienu v iných fázach ženského cyklu absolútne rozpoznateľný. Príroda to zariadila tak, že konzistencia hlienu je spermiám nápomocná na ceste k vajíčku. Spermie vydržia v ženskom tele 3 až 5 dní. Po ovulácii sa hlien opäť zmení na hustejší, belší, v niektorých prípadoch až žltší. Ak ste mali s partnerom pohlavný styk v tomto období, ľahko sa môže stať, že o pár mesiacov vás bude v rodine viac.

5
takprosto.cc

Farebno v nohavičkách?

Na siedmy až desiaty deň po počatí sa v hliene môže objaviť prímes červenej alebo hnedej farby. Táto zdanlivá drobnosť však môže poukazovať na uhniezďovanie vajíčka v maternici. Implementačný proces trvá približne 40 hodín, po ňom sa začne embryonálny vývoj, ktorý trvá až do ôsmeho týždňa tehotenstva.

Zvýšená teplota

Niekedy sa môžu ženy cítiť slabé a choré. Po jednom alebo dvoch dňoch však tento pocit prejde a majú pocit, že len prechodili prechladnutie. Pravdou je, že telesná teplota sa môže mierne zvýšiť po uhniezdení vajíčka, a tak majú niektoré ženy pocit, že ochoreli. Teplota zvýšená okolo 37 stupňov je v tomto prípade normálnym prirodzeným javom.

6
takprosto.cc

Neustále ospalá

Väčšina žien je niekoľko dní po oplodnení veľmi unavená a tento pocit môže pretrvať ešte veľmi dlho, rovnako ako môže zakrátko zmiznúť. Zvýšená teplota, pocit choroby či neustála spavosť sú javom, ktorý značí, že ženské telo sa snaží vyrovnať s novým „predmetom“ v ňom a inštinktívne s ním bojuje. Až pokým nezistí, že nejde o nepriateľa.

Domáci test

Ak neveríte tehotenským testom z drogérie, môžete vyskúšať jednoduchý domáci test. Budete potrebovať fľašku s jódom, kúsok papiera a malé množstve ranného moču. Navlhčite papierik ranným močom a potom ho pokvapkajte jódom. Ak jód svoju farbu nezmení, tehotná pravdepodobne nie ste. U tehotných žien reaguje jód zmenou farby z hnedej na fialovú alebo ružovú.

8
takprosto.cc

V prvom rade si treba uvedomiť, že tehotenstvo nie je choroba. Či je žena naozaj tehotná, potvrdí až lekárske vyšetrenie, preto ho netreba odkladať. Dôležitou súčasťou snahy o graviditu je dodržiavanie zdravého životného štýlu. Ženy, ktoré chcú otehotnieť, by nemali piť vo veľkom alkohol, fajčiť, ani užívať omamné látky. Ak máte podozrenie, že ste tehotná, mali by ste zvážiť aj na užívanie liekov od bolesti, pretože niektoré môžu mať na vyvíjajúci sa plod neblahé účinky. Faktom ostáva, že každá žena je iná a nie všetky príznaky zažije každá. Netreba sa preto upínať na duchov a tajomné, takmer neviditeľné čiarky na tehotenských testoch, ale sledovať a počúvať svoje telo a v správnom čase ísť na návštevu ku gynekológovi.

3
takprosto.cc

Pozrite si toto zaujímavé video, ktoré ukazuje, čo sa deje v ženskom tele pri prvých dňoch po otehotnení.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články