Tento domček má rozlohu len 18 m², no vo vnútri ukrýva niečo neuveriteľné. Táto šikovná žena ho postavila vlastnými rukami!

Monizz Bývanie

Architektka Macy Miller z Idaha sa rozhodla pre funkčnú alternatívu klasického domu. Hypotéka bola pre ňu nepredstaviteľná, a tak sa zmobilizovala, využila svoje povolanie a postavila si domček, ktorý jej môže závidieť celé okolie. Na 18 štvorcových metroch sa nachádza jej súkromné kráľovstvo.

minimotives.com

Podľa jej slov na túto myšlienku prišla ešte v roku 2011, a to celkom bizarným spôsobom. Nápad s miniatúrnym domom sa jej jednoducho prisnil.

minimotives.com

Odvtedy jej nedal pokojne spávať, až sa jedného dňa šikovná žena rozhodla, že svoj sen zrealizuje a vytvorí pre seba a pre svoju rodinu vlastné útulné hniezdočko. Dom dokončil a začiatkom minulého mesiaca a okamžite sa stal senzáciou internetu.

minimotives.com

Nespokojná miniaturistka

Macy Miller sa vyjadrila, že k myšlienke stavby takýchto domov ju viedla aj osobná a odborná zvedavosť, nakoľko sa stavebným technikám pri realizácii takýchto domov ešte počas jej štúdií na vysokej škole nikto nevenoval.

minimotives.com

Začala skúmať, objavovať a doslova vyhľadávať ľudí, ktorí v mini domčekoch žili. Odrazu si bola istá, že práve toto je tá správna cesta, akou by sa mala uberať.

minimotives.com

Architektka svoj dom stavala vo voľnom čase po práci a stavba sa predĺžila na podstatne dlhší čas, ako pôvodne predpokladala. „Stavebný proces sme začali v decembri roku 2011 a skončili sme nedávno.“

minimotives.com

Tento fakt pripisuje najmä účelovému využívaniu trvalo udržateľných stavebných materiálov, najmä časovo náročnému procesu premeny recyklovateľných paliet. Domček napokon stojí na vyvýšenom mieste na širokom valníkovom prívese. V budúcnosti má v úmysle s domom aj cestovať.

minimotives.com

zdroj: babskeveci.sk (Monika), inhabitat.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: