Tento krok kráľovnej Alžbety mnohí ľudia nečakali. Kate Middleton čoskoro príde o titul vojvodkyňa

Foto: Profimedia

Hoci to nebolo celkom neočakávané, napriek tomu to mnohých ľudí poriadne prekvapilo. Zdá sa, že Kate Middleton v blízkej dobe príde o svoj titul vojvodkyne z Cambridge.

Ako uvádza portál Mirror, titul vojvodkyňa z Cambridge má už viac ako 10 rokov po tom, čo si za manžela zobrala princa Williama v roku 2011. Odvtedy ju poznáme ako trojnásobnú mamu, ktorá si svoje povinnosti vojvodkyne plnila presne tak, ako sa očakávalo. Princ William je však druhý v poradí na kráľovský trón a zdá sa, že nastávajú veľké zmeny.

Foto: TASR/AP

Diskutuje sa o zmenách

V niekoľkých úzkych kráľovských kruhoch sa roznieslo, že princ Charles sa čoskoro stane Regentom, čo by znamenalo, že už nebude známy ako princ z Walesu. Od úmrtia princa Philippa, manžela kráľovnej Alžbety, sa prípravy toho, že princ Charles nastúpi na trón, začali zrýchľovať a aj široká verejnosť začala rozmýšľať o budúcnosti monarchie. Práve titul regent, ktorý by mal prináležať Charlesovi by znamenalo, že jeho titul princ z Walesu, by pripadol jeho synovi, princovi Williamovi.

Foto: TASR/AP

Titul po princeznej Diane

Z Kate Middleton by sa tak stala princezná z Walesu, čo bol titul, ktorý predtým prináležal Williamovej mame, zosnulej princeznej Diane. Druhá manželka princa Charlesa Camilla, tento titul z úcty odmietla a prijala titul vojvodkyňa z Cornwallu. V histórii monarchie bolo 26 princov z Walesu, no princ Charles je jednoznačne najdlhšie čakajúcim dedičom v histórii, ktorý nosí tento titul. Keď William nastúpi na trón, stane sa z neho kráľ William a z Kate sa stane kráľovná Catherine.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: