Tento maličký domček má len 10 m² a vyzerá úplne ako z rozprávky! Keď nazriete dnu, nebudete veriť, čo všetko sa tam zmestí


Lina Menard je dizajnérka a architektka z Portlandu, ktorá sa v posledných rokoch svojej kariéry venuje navrhovaniu a stavbe miniatúrnych domčekov, ktoré sú v súčasnosti v Amerike populárnejšie než hamburgery z McDonald´s. Jedným z nich je aj tento roztomilý domček, ktorý vás prekvapí priestorovými vymoženosťami.

Gabriel Craft

Svoju prácu sa Lina rozhodla ukázať svetu práve na príklade svojho vlastného mini domčeka. Keďže architektka žije sama a užíva si spoločnosť len svojej mačky, domček rozprestierajúci sa na ploche desiatich metrov štvorcových bol pre ňu tou najpraktickejšou voľbou. Má v ňom všetko nevyhnutné pre život a nazvala ho svojim vlastným domov snov.

Domček pre jedného

S domčekom je možné aj cestovať, keďže je uspôsobený aj na cesty.

Gabriel Craft

Interiér mini domu je zariadený veľmi prakticky. Jeho majiteľka praktizuje životnú filozofiu nezaparatávania sa nepotrebnými vecami a žije zo dňa na deň.

Gabriel Craft

Domček má všetko, čo jedna osoba potrebuje na plnohodnotnú existenciu. Úložný priestor, praktickú kuchyňu a kráľovsky vyvýšenú posteľ.

Gabriel Craft

Veľké okno nad drezom ponúka svetlo počas celého dňa a opticky zväčšuje priestor obydlia. Menšie okno nad posteľou je naopak viac dekoratívne a zaujme ako hlavný solitér v miestnosti.

Gabriel Craft

Lina má kuchyňu vybavenú ešte aj mikrovlnkou a tečúcou vodou. Chladnička je ukrytá v útrobách skriniek.

Gabriel Craft

Z vodovodného kohútika sa teší viac, než z čohokoľvek iného. Je to štýlový kúsok, ktorý upúta už na prvý pohľad.

Gabriel Craft

Spolubývajúca mačička sa najradšej vyvaľuje pri okne na posteli. Tá je dosť veľká aj pre dvoch, preto sa Lina so svojou chlpatou kamoškou o priestor nebije.

Gabriel Craft

Prijali by ste takýto obytný priestor alebo sa vám zdá na bežné fungovanie malý? Svoje názory a postrehy nám napíšte do komentárov.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Viac krásnych inšpirácií nájdete TU.


Komentáre

komentárov