Tento prírodný repelent vás zbaví otravných komárov a navyše vám pomôže s jedným problémom. Odkedy ho mám doma, môj spánok je bezproblémový!


Je vynikajúcim zdrojom vitamínu C a pomáha pri liečbe, budovaní imunity či celkového zdravia. Okrem toho je však aj fantastickým prírodným repelentom a dokonca voňavým prostriedkom, ako si privodiť dobrý spánok. Položili ste si už niekedy na nočný stolík rozkrojený citrón?

takprosto.cc

Nepriateľ komárov

Ak vás trápia komáre, nemáte sieťky a prekážajú vám chemické odpudzovače, riešenie možno nájdete v citrónoch. Tie komáre a hmyz odháňajú tak intenzívne, že sa po nich len ta zabzučí. Esenciálne oleje, ktoré citrón má, sú pre komáre doslova smradľavé, a ak k nim pridáte ešte aj klinčeky, výsledok máte zaručený. Kedysi takto vyháňali hmyz naši predkovia. Dnes je čas, aby sme sa prestali otravovať chemickými prostriedkami a postrekmi a dýchali len prírodu.

herbalhouse365.com

Prírodný uspávač

Ak navyše trpíte nespavosťou, nervozitou či ste emocionálne labilnejší, privoniavajte pred spaním k týmto malým, žltým, prírodným pomocníkom. Citrusová vôňa upokojuje myseľ, nervový systém, znižuje pocity úzkosti a takisto zmierňuje napätie. Veselé na tom všetkom je to, že citrón vás cez deň dokáže potešiť a v noci zasa upokojiť. Krájajte si citrón na stolík v práci a na nočný stolík doma. Budete sa cítiť oveľa lepšie.

takprosto.cc

Mentálna aktivita

Ak vdychujete vôňu citrusových silíc, vaša mentálna aktivita a pamäť sa zlepšujú. Rovnako tak ľudia trpiaci depresiami dostávajú odporúčania obklopovať sa v interiéri citrusovou vôňou. Aromaterapia citrusmi totiž podporuje dobrú náladu a zvyšuje vitalitu. Okrem toho pomáha pri vysokom krvnom tlaku. Pacientom sa odporúča piť citrónová voda. Citróny tlak dokázateľne znižujú a sú tak prírodným liečivom aj v boji proti kardiovaskulárnym ochoreniam.

takprosto.cc

Citróny majú aj iné zaujímavé využitie. Okrem toho, že pozitívne vplývajú na človeka, sú aj prírodným dezinfekčným prostriedkom. Podobne ako ocot, aj citróny dokážu vyčistiť a dezinfikovať chladničku, prečistiť vzduch v miestnosti či zabíjať škodlivé baktérie lokálnou aplikáciou.

takprosto.cc

Zaujímavosťou je napríklad aj to, že na Sicílii sadia citrónovníky v blízkosti terás reštaurácií a kaviarničiek. Domáci už dávno vedia o ich blahodarných účinkoch na človeka a sadia ich tam s jediným cieľom – zabezpečiť svojim zákazníkom pohodlie, pohodu a pocit uvoľnenosti. Ak toto všetko chcete mať aj vy, rozkrojte si citrón a majte ho stále vo svojej blízkosti.

takprosto.cc

Mali ste s citrónmi podobnú skúsenosť aj vy? Svoje postrehy nám dajte vedieť do komentárov.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));