Tento recept na jablkový koláč som našla po 20 rokoch v zošite s receptami mojej babičky


Pečenie, v ktorom je len trochu cesta, no veľa plnky, máme celkom radi. Tento koláčik je výborný, jemný, obsahuje málo kalórií a bude sa z neho tešiť celá rodina. Toto je jeden z najchutnejších jablkových koláčov a recept pochádza od mojej babičky. Tento koláč sme v rodine nazývali „neviditeľný“. Zmizol tak rýchlo, že ho skoro nikto nikdy nevidel a navyše ani cesto v ňom nie je poriadne vidieť.

jablkovykolac1
takprosto.cc

Budete potrebovať:

90 ml mlieka

60 gramov múky

100 gramov cukru

3 vajíčka

1 lyžička prášku do pečiva

2 lyžice oleja

2 lyžice masla

1 lyžica koňaku

4 jablká

3 lyžice vlašských orechov

Postup:

2 vajíčka si s cukrom vymiešame do hladkej peny. Pridáme múku, olej, mlieko, prášok do pečiva a koňak.

jablkovykolac2
takprosto.cc

Jablká si očistíme a narežeme na tenučké plátky. Najlepšie je, ak použijete krájač na uhorky, či mrkvu. Jablká ponorte do cesta. Pridajte orechy.

jablkovykolac3
takprosto.cc

Formu na pečenie si vymastíme maslom a vysypeme múkou. Cesto nalejeme do formy a pečieme vo vyhriatej rúre na 200 stupňov približne 30 minút.

jablkovykolac4
takprosto.cc

Posledným krokom je plnka. V miske zmiešajte jedno vajíčko, 80 gramov cukru a rozpustené maslo. Horúci koláč zalejeme touto zmesou a pečieme ešte 15 minút. Koláč podávame vychladený, môžeme s ovocím navrchu, poprášený práškovým cukrom, alebo so šľahačkou. Dobrú chuť. Do koláča pokojne pridajte škoricu alebo muškátový oriešok. Koňak môžete nahradiť aj nejakým iným aromatickým alkoholom.

jablkovykolac5
takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Viac rýchlych a netradičných receptov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));