TEST: Aký je váš mentálny vek? Zistíte to pomocou tohto farbami hýriaceho testu

Michal Blaško Ešte viac

Tak napríklad, 15-ročná osoba sa veľakrát môže správať rozumnejšie, než 40-ročný dospelý človek. A práve o tom je mentálny vek. Nevyjadruje, aké staré je naše telo, teda naša fyzická schránka, ale zaoberá sa tým, aká je naša mentálna úroveň. Skúsenosti, vlastnosti, výchova, hodnoty či sila podvedomia – toto všetko náš mentálny vek ovplyvňuje. A ako isto viete, tomu, ako funguje naša myseľ a čo na ňu ako pôsobí, sa venuje aj psychológia farieb.

Práve na tom sa zakladá tento test plný farieb. Vzhľadom na jeho rozsah je samozrejme nutné brať ho s nadhľadom, no dá vám aspoň približný obraz o tom, aký je váš mentálny vek. Všetko, čo musíte urobiť, je odpovedať na niekoľko otázok a zrátať si výsledné skóre. Ste pripravení? Začíname!

Ktorá z farieb podľa vás na obrázku dominuje?

youtube.com (screen)

A – 4 body

B – 5 bodov

C – 1 bod

D – 2 body

E – 3 body

Ktorý odtieň ružovej vás na prvý pohľad oslovil najviac?

youtube.com (screen)

A – 3 body

B – 2 body

C – 1 bod

D – 5 bodov

E – 4 body

Je podľa vás táto fotografia čierno-biela?

youtube.com (screen)

Áno – 5 bodov

Nie – 0 bodov

Ktorý zo západov slnka sa vám páči najviac?

youtube.com (screen)

A – 3 body

B – 2 body

C – 4 body

D – 1 bod

Ktorý odtieň modrej vás na prvý pohľad oslovil najviac?

youtube.com (screen)

A – 2 body

B – 4 body

C – 3 body

D – 5 bodov

E – 1 bod

Na ktorú z farieb na obrázku ste sa pozreli ako na prvú?

youtube.com (screen)

A – 1 bod

B – 4 body

C – 5 bodov

D – 3 body

E – 2 body

Vyberte si jednu z týchto farieb.

youtube.com (screen)

A – 2 body

B – 4 body

C – 5 bodov

D – 1 bod

E – 6 bodov

F – 3 body

Ktorá z týchto farieb je podľa vás na obrázku najjasnejšia?

youtube.com (screen)

A – 4 body

B – 2 body

C – 1 bod

D – 5 bodov

E – 3 body

Výsledky

7 – 12 bodov

Ak ste dosiahli 7 – 12 bodov, váš mentálny vek nepresahuje hranicu 20 rokov. Ste ako bezstarostný teenager – pohľad na život ešte nemáte poriadne vyformovaný a život si chcete len bez akejkoľvek zodpovednosti užívať.

13 – 20 bodov

Ak ste dosiahli 7 – 12 bodov, váš mentálny vek sa pohybuje medzi hodnotami 20 – 29 rokov. Ste veľmi kreatívni a plní života, no stále vám akosi chýba chuť úplne dospieť a zoči-voči sa postaviť aj “nepríjemnostiam”, ktoré so sebou dospelosť prináša.

21 – 28 bodov

Váš mentálny vek je 30 – 39 rokov. Za svoj život ste už prebrali plnú zodpovednosť a k veciam, ktoré sú dôležité, pristupujete s plnou serióznosťou. Stále ste však veľmi aktívni a zachovali ste si zvedavosť malého dieťaťa.

29 – 35 bodov

Váš mentálny vek sa pohybuje medzi hodnotami 40 – 49 rokov. Zistili ste, o čom život naozaj je a ste úplne dospelí. To vám však nebráni v tom, aby ste si život užívali plnými dúškami – práve naopak, vychutnávate si ho tak, ako nikdy predtým.

36 – 40 bodov

Ak ste dosiahli 36 – 40 bodov, váš mentálny vek je viac ako 50 rokov. Ste veľmi múdri a pokojní a viac než kedykoľvek predtým dokážete oceniť pokoj a pohodlie. Váš prístup k životu je už absolútne zrelý a ostatní sa od vás majú čo učiť.

Pozri aj: TEST: V akom poradí by ste urobili tieto veci? Vaša odpoveď vám prezradí, čo je vašou najväčšou životnou prioritou

zdroj: youtube

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: