TEST: Čo vidíte ako prvé na obrázku? Vaša odpoveď vám prezradí, na čo máte vo vzťahoch najväčšiu slabosť

Lucia Mužlová Ešte viac

Platí to najmä vtedy, keď ide o partnerské vzťahy. Keď sa zamilujeme, neriešime, či sa k sebe hodíme a či je ten druhý naozaj ten, koho hľadáme. Až po čase sa ukáže, či sme si vybrali dobre alebo nie. No vtedy sme už takí namotaní, že sa nám zo vzťahov odchádza ťažko a radšej prižmúrime oči a zostaneme, miesto toho, aby sme urobili radikálny krok. Pri láske však nie je dôležité len cítiť, ale aj rozmýšľať. Samozrejme, ak chcete byť šťastní.

Na koho alebo na čo máte slabosť vy? Prezradí vám to tento test. Ktorú vec ste si všimli ako prvú? Vysvetlenie nájdete pod obrázkom.

yourtango.com

Ak ste ako prvú zbadali…

Tvár muža

Problémy vo vzťahoch vám nerobí konkrétny typ ľudí, do ktorých sa zamilujete, ale to, čo si v sebe nesiete z predchádzajúcich vzťahov. Pravdepodobne ste typ človeka, ktorý sa dlho vyrovnáva so sklamaním či zranením. Dlho trvá, kým sa vám zlomené srdce zahojí a preto sa do nového vzťahu príliš nehrniete, čo je celkom logické. Mali by ste si však dať pozor na to, aby ste sa tým sami neodstavili. Niekedy je fajn zariskovať a skúsiť to. Ak budete počúvať svoje srdce viac, než vaše obavy a pustíte sa do vzťahu, ten druhý iste pochopí, že na to nechcete ísť zhurta a potrebujete čas.

Unsplash.com/Allan F. Santos Dias

Vtáka držiaceho vetvu

Ak ste ako prvého zbadali vtáka stojaceho na skale, ktorý v zobáku drží vetvu, vašou slabinou vo vzťahoch je vaša niekedy prehnaná potreba starať sa o druhých. Nie je na tom nič zlé, no mali by ste pamätať na to, že vo vzťahu ste ako partneri a nie ako rodič a dieťa. Obaja by ste si mali zachovať určitú slobodu a nezávislosť, inak vám hrozí, že sa stanete jeden na druhom závislými a keď sa k tomu pridá aj žiarlivosť, je z toho hotová katastrofa. Svoju lásku môžete prejaviť aj inak ako starostlivosťou, napríklad tým, že svojej polovičke doprajete voľnosť.

Morskú pannu

Viete o tom, že ste idealista? Máte tendenciu veci vnímať v lepšom svetle a váš optimizmus je skôr obranným mechanizmom, ako životným postojom. Chápeme vás, vy si skrátka nemôžete pomôcť, no občas by ste si mali dať poradiť a pozrieť sa na veci realisticky. Možno by ste zistili, že niektorí ľudia vám berú až príliš veľa energie a vaša snaha zlepšiť určité vzťahy bude vždy márna, nech by ste spravili čokoľvek. Aj toto zistenie bolí, no určite menej, než si nechať zlomiť srdce ľuďmi, ktorí si vás nezaslúžia. Do vášho idealizmu, ktorý je pre iných inšpirujúci, vneste štipku realizmu, aby ste ochránili samých seba pred toxickými ľuďmi, lebo nie všetci sú takí dobrí, ako sa vám javia.

Unsplash.com/Prottoy Hassan

Perlu v mušli

Ťažkosti v partnerskom živote vám spôsobuje vaša naviazanosť na hmotné veci. Nemusíte byť zaťažení na značky a luxus, skrátka len máte radi istý štandard. Žiaľ, nie každý si môže dovoliť to, čo vy, a to vôbec nemusíte byť nároční. Je fajn mať svoj štandard, no nedovoľte, aby vás v čomkoľvek obmedzoval a určite nie vo vzťahoch. Predsa len, je lepšie mať lásku ako peniaze, lebo ten, kto vás ľúbi, urobí všetko preto, aby ste boli šťastní a peniaze vás aj tak nikdy šťastnými neurobia. Nie naozaj.

V dnešnom svete je občas ťažké rozlíšiť, kto o nás má skutočný záujem a kto nie. Často sa namotáme len preto, že nám vo vnútri niečo chýba, no pamätajte, že len ten, kto je šťastný sám so sebou, môže byť šťastný aj s niekým iným.

Pozri aj: TEST: Čo uvidíte na obrázku ako prvé – surfistu, veľrybu alebo mesiac? Toto o vás prezrádza vaša odpoveď

yourtango

0
Komentovať (0)