TEST: Intuitívne si vyberte vtáčika, ktorý sa vám najviac páči. Výsledok symbolizuje to, čo v tejto chvíli najviac potrebujete

Monizz Ešte viac

Vtáci boli odpradávna považovaní za symbol slobody, túžby a duše. Tá mohla lietať, snívať, bola naším najsilnejším podnetom na plnenie svojich prianí. Napriek tomu svoje vnútorné pocity a túžby stále a často odsúvame do úzadia a niekedy podvedome celkom zabudneme, čo by nás urobilo šťastnými. Tak? Ktorého vtáčika ste si vybrali? Pomôže vám zistiť, ktorým smerom to vaše vnútro najviac ťahá.  

Vtáčik číslo 1

Nepotrebujete nič viac a nič menej, než odpočinok. Obyčajný, ľudský, žiadúci. Vaše životné tempo je príšerne rýchle a vy celkom zabúdate na svoje potreby. Akonáhle s niečím skončíte, už aj sa púšťate do niečoho nového. Problémom je však to, že v zásade pracujete na veciach, ktoré sa vás až tak bytostne nedotýkajú, alebo nie sú až také dôležité. Ak urobíte menej, máte pocit, že niekomu niečo dlžíte a musíte to rýchlo napraviť. Akoby ste ani nemali právo na vlastný život, odpočinok, vnútorný relax a dobíjanie svojich bateriek. Spomaľte a začnite sa viac venovať sebe. Nikoho tým nepotešíte viac a ani nik druhý z toho nebude mať ujmu.

pixabay.com

Vtáčik číslo 2

Potrebujete odpustenie. Odpustenie od druhých, odpustiť sama sebe. Často myslíte na minulosť alebo na veci, ktoré sa už odohrali a dodnes sa vás veľmi dotýkajú. Nemusíte sa toľko trápiť. To čo sa stalo, sa už neodstane, a ak sa nechcete celkom zblázniť, mali by ste na staré veci zabudnúť. Ak máte pocit, že niekomu niečo bezpodmienečne dlžíte, ospravedlňte sa.

Odpustenie prináša úľavu. Ak nedlžíte nikomu nič, ale bojujete sama so sebou, potom si doprajte čas a obklopte sa milujúcimi ľuďmi, krásnymi vecami a dokážte si, že stojíte za to, aby ste sa sama na seba nehnevali. V prvom rade musíte prijať samu seba a konečne si uvedomiť, že ste úžasná aj napriek svojim nedostatkom. Tie máme koniec koncov všetci.

Vtáčik číslo 3

Potrebujete relax a dovolenku. Áno, ste presne ten typ hektického novodobého človeka, ktorý sa nevie zastaviť. Nepotrebujete odpočinok, energie máte na rozdávanie. Skôr potrebujete zmeniť vzduch, byť sama so sebou a aspoň chvíľu nič neriešiť. Vo vlastnom záujme. Je to obyčajná psychohygiena. Človek občas jednoducho musí vypnúť a odíde aj nervozita, stres, stropy padajúce na hlavu. Svoj život síce milujete, no mali by ste si uvedomiť, že aj seba by ste mali milovať. Dopraje si trochu voľna a na víkend vypínajte telefóny. Vy aj vaši blízki si zaslúžite trochu emočnej rovnováhy.

pixabay.com

Vtáčik číslo 4

Potrebujete trošku zvýšiť sebavedomie. Máte ho totiž primalé. Podceňujete sa, máte pocit, že celý svet je proti vám, ťažko nesiete zlyhania a okrem toho máte pocit, že sa kopia jedno za druhým. V princípe to vôbec nemusí byť pravda, ale čo si budeme hovoriť, pocity sú zákerná záležitosť. Počuli ste o sebe niečo nepekné, alebo na vás niekto zazrel? Kašlite na to. Doprajte si čas a choďte sa zveľadiť. Nie preto, že by ste to potrebovali, ale preto, že nič žene nezdvihne sebavedomie viac, ako nový účes, manikúra a kozmetika, či iné drobnosti, vďaka ktorým sa budete cítiť krásna. Ak vás takéto veci nenapĺňajú a na sebavedomí sa nijako neodrážajú, potom skúste pouvažovať nad návštevou psychológa, alebo kurzu zameraného na sebarozvoj. Dnes ich je mnoho a sú tu na to, aby zakríknutým ľuďom dodali odvahu, rozvahu a zdvihli mienku o sebe samom. Na dôvažok sa skúste sama seba opýtať, prečo sa tak podceňujete? Veď na to nemáte najmenší dôvod!

Vtáčik číslo 5

Potrebujete pochopenie. Môžete byť optimista a človek rozdávajúci dobrú náladu, no ľudia si už na vás zvykli ako na večného „zabávača“, inšpirátora, motivátora, či jednoducho človeka, ktorý vie druhých vždy povzbudiť. Lenže kto povzbudí vás? Nie ste prvá ani posledná, ktorá sa do podobnej situácie dostala. Ľudia chtiac-nechtiac druhých využívajú na svoje ciele. Priateľky vám budú donekonečna lichotiť, aká ste úžasná poslucháčka a ako pri vás načerpajú novej energie, lenže málokedy si títo ľudia uvedomujú, že vám tú energiu odoberajú. A už vôbec si neuvedomujú, že aj vy máte pocity, problémy a starosti a tiež by ste sa s nimi niekomu rady zverili, no akosi niet nikoho, kto by mal otvorené uši a nielen svoje ústa. Dávate veľa lásky a sotva ju dostávate späť. Nastal čas, aby ste aj vy začali plakať, kričať, sťažovať si a vysloviť všetko, čo vám bolo doteraz odopierané. Povedzte priateľkám, že aj vy potrebujete poslucháča a bez opýtania ich konfrontujte so svojimi problémami. Možno sa spamätajú a už nikdy nebudú také sebecké.

pixabay.com

Vtáčik číslo 6

Potrebujete viac podpory od svojho okolia. Máte strach, že veci idú akosi mimo vás, že strácate nad nimi kontrolu. Možno vám náhle vyrástli deti a zrazu ste si uvedomili, že vyleteli z hniezda. Nestihli ste ich na to pripraviť, nestihli ste im zamávať. A možno máte problémy vo vzťahoch. Nech je to čokoľvek, musíte hľadať podporu. Povedzte o vašich potrebách vašim blízkym, manželovi, matke, sestre, dcére, priateľke. Jednoducho niekomu, komu bezvýhradne dôverujete. Berte, koľko vám budú ponúkať. Podpora a opora je to najdôležitejšie, čo nám rodina a blízki v živote môžu ponúknuť, nezabúdajte na to. Úprimný rozhovor vám prinesie vytúžený pokoj a vaše vnútro bude opäť jasať.

Vtáčik číslo 7

Potrebujete dávku optimizmu! A okamžite! Klesáte na duchu, máte nedostatok energie, ste zavalená problémami a starosťami. Bojový duch, ktorý  vo vás prebýval, je dávno fuč. Ani neviete ako a prišli ste o všetok životný elán. V prvom rade sa nebojte, tento stav nepotrvá celý zvyšok života. Nevzdávajte sa svojich snov a práve v týchto chvíľach zdvihnite kotvy a vydajte sa na dobrodružnú plavbu. Začnite cvičiť, chodievajte do kina, stretávajte sa s ľuďmi, jednoducho dopujte sa optimizmom. Nemyslite na veci, ktoré zmeniť nemôžete a sústreďte sa len na tie, ktoré je vo vašich silách ovplyvniť. Váš život môže byť taký šťastný, ako len budete chcieť.

pixabay.com

Pozri aj: Novinári zachytili na snímkach dcéru herečky Angeliny Jolie a Brada Pitta. Verejnosť si všimla túto zvláštnu vec!

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)