TEST: Ktorá tvár je podľa vás šťastnejšia? Toto o vašej osobnosti prezrádza vaša odpoveď


Na prvý pohľad táto kresba vyzerá ako nie príliš vydarená ilustrácia. Odhaľuje však viac, ako by ste si možno mysleli. Zahľaďte sa teda na obrázok a odpovedzte – ktorá tvár na vás pôsobí šťastnejšie?

Tu je obrázok. Zahľaďte sa naňho, no doprajte si dostatok času na premýšľanie a s odpoveďou sa neponáhľajte.

tapoos.com

Vybrali ste si? V tom prípade môžete pokračovať v čítaní.

O čo v tomto teste vlastne ide?

Ako totiž vieme, náš mozog sa delí na pravú a ľavú hemisféru. Viac o tom, za čo sú tieto hemisféry zodpovedné, sa dočítate napríklad tu.

Okrem iného sú však zodpovedné aj za vašu odpoveď na otázku, ktorá z dvoch tvárí na obrázku na vás pôsobí šťastnejším dojmom. Ako si totiž pozornejší z vás možno všimli, tváre na obrázku sú identické – jedna je len zrkadlovým obrazom druhej.

Ľudia, u ktorých je dominantná ľavá mozgová hemisféra však majú tendenciu zvoliť si tvár A, zatiaľ čo ľudia s dominantnou pravou mozgovou hemisférou si vo väčšine prípadov zvolia tvár B.

pixabay.com

Čo o vás vaša odpoveď prezrádza?

Tvár A

Ak na vás šťastnejším dojmom pôsobila táto tvár, pravdepodobne je u vás dominantnou ľavá mozgová hemisféra. Ste veľmi praktickým človekom, ktorý sa vždy rozhoduje racionálne. Vo väčšine prípadov sa teda nerozhodujete srdcom, ale rozumom.

Ku všetkému, čo vás v živote postretne, viete zaujať jasné, logické stanovisko. Nie ste veľmi citovo založeným človekom, o to jasnejšie však vidíte riešenia niektorých problémov.

Tvár B

Ak na vás šťastnejším dojmom pôsobila tvár B, je pravdepodobné, že dominantnou je u vás pravá mozgová hemisféra. To je dôvodom toho, prečo sa vo všetkom, čo robíte, objavuje kreativita. Všetko, čo vytvoríte je jedinečné, originálne a vidieť v tom váš podpis. To, čo cítite, vyjadrujete nejakým umeleckým spôsobom – či už kreslením, spevom, tancom či písaním.

Robí vám však veľký problém rozhodovať sa rozumom, nakoľko absolútne dominantným je u vás srdce. To vám však dáva dostatok podnetov pre vašu tvorivosť, ktorá naozaj nepozná žiadne hranice.

Pozri aj: Ľutujem, že som ich nepoznala keď som dojčila svoju dcérku. 10 rád, ktoré potrebuje počuť každá mamička

tapoos


Komentáre

komentárov