TEST: Na ktorom mieste v parku by ste sa cítili najbezpečnejšie? Vaša odpoveď o vás mnohé odhalí


Naše podvedomie niekedy hovorí viac než akékoľvek slová. Stačí jeden jednoduchý psychologický test a všetko je odhalené. Aká ste osobnosť? Čoho sa bojíte a čo pred ostatnými skrývate? Vyberte si miesto, na ktorom by ste sa cítili najbezpečnejšie, ak by ste sa ocitli v noci v takomto parku.

Uvedomte si, že na mieste v parku by nebol okrem vás nikto. Teda aspoň nie nikto, koho by ste videli. Lenže z parku by ste nemohli odísť, pretože okolo číhajú samé nástrahy a noc je ešte dlhá. Ktoré z miest vo vás evokuje pocit bezpečia?

labioguia.com
  1. Sedel by som na lavičke a čakal na niečo, čo sa stane, alebo na niekoho, kto po mňa príde a pomôže mi.

2. Hľadal by som čo najviac osvetlené miesto a ostal tam až kým by nevyšlo slnko.

3. Vyškriabal by som sa na niektorý strom a strávil na ňom noc.

4. Preskúmal by som park, aby som vedel, či na mňa niekde niečo číha.


1. Zmierený čakateľ

Ste osoba, ktorá si dokáže bez problémov zachovať vnútorný pokoj a nepodľahne panike. Viete, ako sa správať v náročných situáciách a nikdy nezdupkáte, no ani nezačnete veci promptne riešiť. Na premýšľanie si nechávate čas, a to z vás robí dobrých stratégov. Nič vás neznepokojí, čo je dôvodom, prečo riešenie vždy príde akosi samo a v pravej chvíli. Svoj život máte vo vlastných rukách a nebojíte sa osudu. Veríte, že čo má prísť, príde, a to ostatné nie je dôležité. Perfektný prístup!

2. Znepokojený stratég

Ste racionálny človek, no občas vás premáha neistota a strach. Nedôverujete každému a ani sami sebe. Vaše schopnosti sú pritom oveľa väčšie než si myslíte. Keby ste si viac verili, pomohlo by vám to pri rýchlejšom a lepšom rozhodovaní. Nemyslite si, že vždy je lepšia cesta. Najlepšia je tá, ktorou ste sa práve vydali, pretože sa na nej môžete veľa naučiť. Patríte k ľuďom, ktorí podávajú najlepšie výkony, keď sú pod tlakom. Keď sa cítite pohodlne, radšej zleniviete ako by ste boli iniciatívni. Uprednostňujete pohodlie pred dobrodružstvom.

3. Konzervatívny perfekcionista

Patríte presne k tým ľuďom, ktorí milujú štruktúry a usporiadané záležitosti. Akonáhle vás niečo prekvapí, ste vykoľajený, zmätený a v prvom momente vôbec neviete, čo robiť. Presne takéto situácie zažívate pomerne často, vyvádzajú vás z miery a robia vám stres. Veci robíte len tak, ako ich poznáte. Vtedy ich však robíte naozaj poriadne! Nebuďte taký konzervatívny a postavte sa svetu čelom! Keď vás prepadne strach, neutekajte sa skryť, ale začnite konať. Pomôže vám to do života dostať trochu rozptýlenia a dobrodružstva. A hlavne vám to ukáže nové možnosti.

4. Akčný hrdina

Naozajstný dobrodruh! Ak by ste sa vybrali preskúmať park v noci, keď neviete, kde na vás čo číha, ste naozaj obdivuhodne odvážny človek. Avšak treba si uvedomiť, že neuvážené rozhodnutia vedú často k nepríjemnostiam. Nemyslite si, že ten kto neriskuje nemôže ani víťaziť. Príliš si veríte a to nie je správne, pretože vaša odvaha vás niekedy môže doviesť až do úzkych. Ale do takých, z akých sa už nevytrmácate. Vaša rozhodnosť a odvaha vám síce pomáha získať v živote po čom túžite, no pozor, aby ste sa neprecenili.

Pozri aj: 15 geniálnych trikov pre ženy každého veku, ktoré by ste mali využívať každý jeden deň

zdroj: babskeveci.sk (M), labioguia.com


Komentáre

komentárov