TEST: Vyberte si jeden alchymistický symbol a zistite, čo práve teraz potrebuje vaša duša

Banana Ešte viac

Alchýmia je považovaná za tradičnú vedu, a aj keď v sebe nesie prvky chémie, fyziky a medicíny, tajomnou ju robí práve aj jej orientácia na mágiu a astrológiu. Akýsi predvedecký odbor, v ktorom sa vedeli pohybovať len zasvätení, budil už odjakživa záujem a pôsobil akosi tajomne. Aj alchýmia, rovnako ako astrológia, pracuje s rôznymi symbolmi. Práve tieto symboly podľa mnohých dokážu odkryť tajomstvo duše. Lev, presýpacie hodiny, mesiac, kľúč alebo ruka Fatimy? Čo o vás prezrádza jeden zo symbolov v teste?

pixabay.com

Ľudstvo je už od dávna spájané s utváraním symboliky a rôznym veciam alebo javom pripisujeme určité významy. Aj taký prívesok na retiazke si vyberáme z nejakých dôvodov, jednoducho pre nás niečo znamená. Vyberte si jeden z alchymistických symbolov a odhaľte tajomstvo svojej duše.

Lev

pixabay.com

Lev je už odjakživa symbolom moci a nadvlády. Kráľ medzi zvieratami je majestátnym tvorom, ktorý skôr určuje pravidlá, ako by sa nimi mal riadiť. Presne tak sa vo svojom vnútri správate i vy. Máte v sebe veľkú túžbu meniť veci, chceli by ste ovládať osud. Táto túžba po nadvláde a akejsi dokonalosti však nie vždy robí dobrotu. Ak ste si vybrali leva, máte tendencie opustiť v budúcnosti to, čo ste veľmi dlho budovali. Do niečoho ste vložili množstvo času i svojej energie, no tesne pred koncom sa už cítite ako zovretá v klietke. Chcete sa vymaniť, no často to býva len márny boj. Viac veci racionálne analyzujte a uberte zo svojej impulzívnosti. Môže vám pomôcť aj meditácia a vy nájdete súlad so svojimi predstavami života a osudom. Len pokojným krokom viete dôjsť k harmónii osudu i predstave úspechu.

Presýpacie hodiny

pixabay.com

Čas plynie a táto nevyhnutnosť je nám daná. Presýpacie hodiny ako symbol plynutia, ale v istom zmysle aj cyklickosti času sú pre vás zrkadlom. Vaša duša akoby uviazla v cykle času a volá po vymanení. Pravdepodobne ste v minulosti prešli ťažkým obdobím alebo vás nejaká udalosť veľmi poznačila. Odvtedy sa od tejto situácie neviete odpútať a akoby ste stále nanovo prežívali svoju minulosť. Neschopnosť pohnúť sa ďalej a nežiť v minulosti robí z vašej duše rukojemníka a vaše telo značne vyčerpáva. Jediným správnym riešením je rozlúčenie sa s minulosťou a urobenie nového kroku. Žite v prítomnosti a nenechajte, aby vám čas len pretiekol pomedzi prsty. Pozerajte sa priamo do žiarivej budúcnosti a prijmite tok času ako nevyhnutnosť. Začnite žiť tu a teraz a veci začnú skutočne fungovať.

Mesiac

pixabay.com

Mesiac nie je len symbolom noci, ako ho zvykneme všeobecne vnímať. Znamená i emócie a ukrytú pravdu. Práve silné pocity a akési vnútorné tajomstvo vašu dušu zožiera a vy nemôžete normálne slobodne žiť a dýchať. Pozrite sa bližšie na skutočnosť, ktorá vás trápi a kradne vám spánok a vnútorný pokoj. Aké pocity ste uzamkli vo svojom vnútri? Ak chcete nájsť pokoj, potrebujete ich dostať na povrch, ideálne sa o ne s niekým podeliť. Musíte si uľaviť a prečistiť svoju dušu, aby ste dosiahli mier. Prvým krokom je priznanie si emócií a zbavenie sa strachu pred ich prežitím. Následne im môžete dovoliť uzrieť svetlo sveta a porozprávať sa o svojich pocitoch s blízkou osobou. Pokoj, ktorý následne zavládne, pre vás bude nesmierne oslobodzujúci a dodá vám novú energiu a chuť do života.

Kľúč

pixabay.com

Tento symbol vyjadruje váš pohľad na svet a predstavu o vlastnom živote. Ste silná osobnosť, ktorá sa neuspokojí len s málom a často máte sklony k popieraniu starých dogiem. Zaužívané pravidlá a názory vás nedokážu odradiť od pokroku a zvedavosti a vaša duša neustále pátra po odpovediach na nespočetné množstvo vašich otázok. Chcete otvoriť nové dvere a dozvedieť sa viac ako bežní ľudia. Výber kľúča je akýmsi znamením, ktoré vám jasne ukazuje smer. Rozšírte si nové obzory a vydajte sa na skúmanie nového, zbúrajte doposiaľ vyznačené hranice a odomknite akékoľvek dvere, ak máte záujem odhaľovať, čo sa za nimi nachádza. Mali by ste cestovať, spoznávať nových ľudí a krajiny, získavať tak nové skúsenosti a známych, ktorí vás vnútorne obohatia. Len tak nájdete odpovede na vzrušujúce otázky, ktoré si neustále kladiete.

Ruka Fatimy

commons.wikimedia.org

Tento symbol hovorí o našej podvedomej túžbe ochrániť sa. Snažíte sa brániť pred zlými vplyvmi, pred akýmsi nebezpečným pohľadom. Cítite, že niečo nie je v poriadku, pôsobia na vás zlé sily, a to predstavuje nebezpečenstvo. Nie vždy však musí ísť o zásah inej osoby, ktorá predstavuje negatívny aspekt. Aj vy sama ste sa mohli dostať do zlej situácie vlastným pričinením, zlým rozhodnutím alebo neuváženým konaním. Ruka symbolizuje nielen ochranu pred týmto zlom, ale prezrádza aj, že spása je len a len v našich rukách. Len vlastnými silami sa dokážete vymaniť zo všetkého zlého a len vlastnými rukami dokážete dosiahnuť šťastie, harmóniu a pokoj. Odpustite si za svoje prehrešky, za svoju slabosť a vymaňte sa zo svojej vnútornej pasce, v ktorej ste uviazli. Nájdite si čas na seba, venujte sa duchovnému rastu a odpočívajte. Obnovte svoju vnútornú energiu a načerpajte nové sily, ktoré vás ochránia pred pomyselným zlým okom.

Pozri aj: TEST: Čo vidíte na tomto obrázku ako prvé? Jednoduchý test prezradí veľa o vašom aktuálnom duševnom rozpoložení

zdroj: Jana, takprosto.cc

0
Komentovať (0)