TEST: Vyberte si jeden kameň a nechajte sa prekvapiť. Váš výber vám o vašej osobnosti prezradí viac, ako si myslíte!


Máte rady osobnostné testy a baví vás prečítať si o sebe niečo viac? Tento rýchly test odhalí vaše povahové črty a charakter vašej osobnosti. Stačí, že si vyberiete jeden z kameňov, ktorý vás podvedome priťahuje. Nechajte sa viesť hlasom vášho vnútra a výsledok o vás napovie viac, ako by ste čakali. 

Ktorý z nasledujúcich šiestich kameňov vám ihneď udrel do očí? Nad odpoveďou nepremýšľajte a nechajte všetko len na váš prvotný impulz. Ak podobným testom neveríte, možno vás práve tento presvedčí.

Obrázok 1: Opál

flickr.com

Ak vás zaujal opál, ste osoba, pre ktorú je veľmi dôležitá duševná rovnováha. Materiálne veci pre vás nie sú na vrchole rebríčka, oveľa radšej si v živote vychutnávate zaujímavé momenty, chvíle s priateľmi a rodinou a nové zážitky. Ste citlivá a často i zádumčivá povaha. Chvíle, ktoré venujete sama sebe, sú pre vás nesmierne dôležité, máte rada dobrú knihu, divadlo alebo umenie.

Všetko, čo je potravou pre dušu, vás vie nadchnúť. Máte veľmi dobre rozvinutú intuíciu a silné sociálne cítenie. Šťastie a dobro sú pre vás veľmi cenné hodnoty.

Obrázok 2: Malachit

commons.wikimedia.org

Zaujímavý zeleno sfarbený kameň prezrádza, že ste pozitívne naladená osoba. Aj keď sa v živote nepodarí všetko tak, ako ste plánovali, dokážete to zvládať s gráciou. Veríte v lepšiu budúcnosť a len zriedkavo očakávate negatívne výsledky. Viete, že sebadôvera je veľmi podstatná a snažíte sa robiť veci najlepšie, ako viete. Pri rozhodovaní si zachovávate rozvahu a starostlivo zvažujete všetky možnosti. Priatelia si cenia vašu úprimnosť a ohromnú silu bojovníka. V skutočnosti si občas potrebujete vydýchnuť, no o vašich slabinách viete len vy sama. Ste osobou, ku ktorej ostatní s obdivom vzhliadajú.

Obrázok 3: Heliolit

commons.wikimedia.org

Heliolit, známy aj pod názvom slnečný kameň, je presným odrazom vašej neskonale optimistickej duše. Ste energická osoba, ktorá má riešenie na všetky problémy a žiadna ťarcha osudu ju nezaskočí. Vaši priatelia z vás doslova čerpajú dobrú energiu a vy ste ochotná im pomôcť kedykoľvek. Mali by ste sa však na chvíľu zastaviť a nezabúdať ani na svoju osobu. Ste starostlivá a ochotná, vždy očakávate dobrý výsledok a z negatívnych vecí si dlho ťažkú hlavu nerobíte. Viete, že všetko zlé je na niečo dobré. Ste úprimná a vaše priateľstvo je vrúcne. Práve preto sa vami ľudia radi obklopujú a vašu spoločnosť doslova vyhľadávajú.

Obrázok 4: Obsidián

simple.wikipedia.org

Obsidián je druh sopečného skla, ktorý o vás prezrádza, že máte predpoklady zvládať akékoľvek zmeny. Niekedy ich priam vyhľadávate, aj keď máte určité zabehnuté rutiny rada. Chcete od života prijať čo najviac, preto ho vychutnávate plnými dúškami. Máte bujnú fantáziu a kreatívnu dušu. Občas sa potrebujete uzavrieť do seba, no je to len prirodzený protipól vašej večne zvedavej povahy. Nebojíte sa skúšať nové veci, pretože viete, že vás dostanú vždy ďalej ako ste boli včera. V rámci rodiny ste príkladnou priateľkou, manželkou i matkou. Blízki vo vás cítia oporu.

Obrázok 5: Tyrkys

commons.wikimedia.org

Tyrkys láka ľudí, ktoré majú nespútanú dušu. Často sa vymykáte pravidlám, nebaví vás vyšliapaná cesta a príležitosti vidíte i tam, kde sú pre iných dvere dávno zatvorené. Máte sklony ku kreativite a vaša fantázia je nekonečná. Váš šiesty zmysel je perfektne vyvinutý a v živote sa môžete pokojne spoliehať na svoju intuíciu. Zaujímajú vás veci medzi nebom a zemou alebo záhady či situácie, ktoré sú pre ostatných príliš nereálne alebo „uletené“. Ste pozitívne naladená a usmievavá s veľmi silným sociálnym cítením. Často sa zapájate do dobročinných akcií alebo chcete pomáhať slabším. Vo vašej blízkosti na smútok alebo depresiu nikto ani len nepomyslí, keďže viete ľudí stále rozosmiať a povzbudiť.

Obrázok 6: Jaspis

commons.wikimedia.org

Ak vás na prvý pohľad uchvátil tento vzácny kameň, vedzte, že váš optimizmus a chuť do života je rovnako vzácna. Nerada sa venujete veciam, ktoré vás nebavia len preto, že sa to tak patrí. Chcete si život vychutnávať a vyhľadávate stále nové impulzy a zážitky. Ste citlivá duša, ktorá má romantické korene. Viete sa pre druhých obetovať a pomáhať všetkým, ktorých máte rada. Dávajte si ale pozor na ľudí, ktorí vašu dobrotu príliš často využívajú. Ste dobráčka od kosti a vaša rodina vás považuje za úprimnú a svedomitú osobu. Často sa nechcene zapletiete do intríg alebo zo situácie vyviaznete „ako tá zlá“ neprávom, pritom máte čistý úmysel, no radšej necháte všetko tak, ako by ste mali iným vrátiť úder.

Pozri aj: TEST: Nepotrebujete pero ani papier! Stačí, ak si vyberiete to najkrajšie miesto na dovolenku a dozviete sa, aký v skutočnosti ste

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)


Komentáre

komentárov