TEST: Vyberte si jednu runu a zistite o sebe viac! Magické symboly vám prezradia niečo, čo ste doteraz ani len netušili


Runy patria k najstarším písomným systémom nordických národov. Vyrývali sa zväčša do dreva alebo malých kameňov. Sú teda znakmi abecedy, ktorými si zaznamenávali dôležité informácie a udalosti, no využívali sa i iným spôsobom – na veštenie. Pre mnohých predstavujú tajomné a magické symboly, ktoré vedia predpovedať budúcnosť, slúžiť ako amulet a chrániť majiteľa alebo vypovedať viac o charaktere a povahe človeka. Veríte v silu rún i vy? Skúste si jednu z nich vybrať a posúďte sami. 

Jana L. (babskeveci.sk)

Prezrite si zobrazené runy. Ktorá z nich vás automaticky zaujala ako prvá? Výber by mal byť inštinktívny. Riaďte sa svojim podvedomím.

1. Kôň (Ehwaz)

Jana L. (babskeveci.sk)

Táto runa symbolizuje pokrok, novú cestu smerom k cieľu. Znamená pohyb alebo premenu, zmenu postojov. Aj keď môže byť transformácia pomalšia ako očakávate, smeruje stále k niečomu lepšiemu. Ak ste si vybrali tento symbol, mali by ste pouvažovať, či nestagnujete a nie ste prilepení na jednom mieste v živote. Je čas na zmenu a vy to veľmi dobre viete. Nebojte sa a odhodlajte sa vykročiť vpred, pretože šťastie je na vašej strane, či už ide o zmenu povolania, začiatok zdravšieho životného štýlu alebo sťahovanie.

2. Dedičstvo (Othila)

Jana L. (babskeveci.sk)

Je čas na odlúčenie alebo rozchod, ukončenie starých vzťahov a zanechanie minulosti za sebou. Othila je runou radikálnej zmeny alebo rozchodu. Nedržte sa upnutí na minulosť a zatvorte za ňou dvere, aj keď to môže byť ťažké alebo bolestivé. Runa Othila je tiež v znamení bohatstva, zisku alebo dedičstva, ktoré však dosiahnete až po tom, keď sa niečoho zrieknete.

3. Býk (Uruz)

Jana L. (babskeveci.sk)

Runa pozitívneho nabitia a vlny dobrej energie. Znamená príchod šance, ktorá je výnimočná a pri jej využití je neúspech nemožný. Predstavuje životnú silu, ktorá je svieža ako pri znovuzrodení. Ak ste si vybrali túto runu, máte na dosah šťastnú kartu, ktorú musíte využiť. Nezabúdajte však na pokoru.

4. Dar (Gebo)

Jana L. (babskeveci.sk)

Ak vám oči padli na túto runu, pravdepodobne ste uprostred sporov s rodinou, kolegami alebo blízkou osobou. Runa však odnáša preč napätie a konflikty, ktoré si ale vyžadujú vašu snahu o zmierenie a riešenie problémov. Prináša jednotu alebo partnerstvo, ktoré však musíte budovať svedomito a čestne.

5. Los (Algiz)

Jana L. (babskeveci.sk)

Dôležitým aspektom tejto runy je sebaovládanie, ktoré teraz potrebujete zo všetkého najviac. Nezáleží na tom, či ide o pozitívne alebo negatívne situácie, v každom prípade sa zachovajte s rozvahou. Máte okolo seba dobrých priateľov, ktorí sú vám oporou. Túto situáciu ale musíte zvládnuť sami. Naučte sa spoliehať sami na seba, na svoj um a kontrolu emócií.

6. Cesta (Raid)

Jana L. (babskeveci.sk)

V tejto chvíli by ste sa mali spoliehať sami na seba, na svoju vnútornú silu a úsudok. Momentálne je váš vnútorný svet v rovnováhe a ste pripravení na nové začiatky. Využite to, že váš úsudok a logické myslenie sú na vysokej úrovni a vyťažte z toho čo najviac. Je najlepšie obdobie pre začiatok podnikania, vzťahu alebo iné zmeny.

7. Breza (Berkana)

Jana L. (babskeveci.sk)

Runa symbolizuje znovuzrodenie. Rast niečoho nového je podmienený vaším svedomitým postupom. Zbavte sa všetkých prekážok a choďte za svojím cieľom. Pozor si dávajte na čisté želanie a úsudok, buďte úprimný k sebe samému. Len plány v tomto zmysle môžu byť naplnené, v inom prípade vám negatívne myšlienky, emócie a predstavy bránia dosiahnuť cieľ.

8. Boh Tyr (Tiwaz)

Jana L. (babskeveci.sk)

Runa je symbolom silného bojovníka, ktorý bojuje s vlastným egom. Predstavuje odvahu a oddanosť, ale vyžaduje si trpezlivosť a veľkú dávku vytrvalosti. Sami musíte pochopiť, čo všetko ste schopní dosiahnuť. Ste rytierom, bojovníkom, ktorý musí bojovať sám za seba. Runa je dobrým znamením pre všetky aspekty spojené s láskou.

9. Muž (Mannaz)

Jana L. (babskeveci.sk)

Mali by ste pracovať na poznaní samého seba. Runa je symbolom pokory a skromnosti, ktorá občas ľuďom v živote chýba. V tomto období je potrebná sebareflexia. Ak chcete niečo vyriešiť, je potrebné začať od seba a zahľadieť sa do svojho vnútra. Svet nie je len čierny a biely. Ak dlho riešite nejaký problém, skúste sa naň pozrieť z iného uhla.

10. Krupobitie (Hagalaz)

Jana L. (babskeveci.sk)

Táto runa prináša zásadný zvrat udalostí, veľkú životnú zmenu, ktorá môže prebehnúť aj formou ničenia. Nič z toho, čo v najbližšej dobe príde, nebudete mať pod kontrolou a deštruktívna sila sa vám môže zdať ako koniec sveta. Nemajte strach, pretože tam, kde niečo umiera, vzniká nový život. Čím väčšie a ničivejšie zmeny prebehnú vo vašom živote, tým viac ste už potrebovali zmenu a znovuzrodenie. Po tom, ako utíchne táto veľká búrka, pocítite konečne slobodu.

Pozri aj: Ako to táto 82-ročná svetová ikona robí? Sophia Loren prezradila svojich 5 tajomstiev krásy a vitality

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), adme.ru


Komentáre

komentárov