TEST: Vyberte si pozíciu, v ktorej sedávate najčastejšie a prečítajte si, čo prezrádza o vašom charaktere

Michal Blaško Ešte viac

Určite ste si na sebe všimli, ktorá poloha je pre vás pri sedení na stoličke najpohodlnejšia a zotrvávate v nej najčastejšie. Možno ste však doteraz nevedeli, že táto poloha o vás dokáže prezradiť viac než ste si doteraz mysleli. Môžeme ju totiž považovať za reč tela, takže nasledujúce poznatky vám môžu byť nápomocné aj pri snahe „prečítať“ niekoho, kto vám práve robí spoločnosť – či už na rande alebo na nejakom obchodnom stretnutí.

#1 Vzpriamené sedenie bez opierania sa

brightside.me

Máte veľmi silnú vôľu a správnu dávku sebavedomia. Vašou obrovskou výhodou je, že ak sa pre niečo rozhodnete alebo ak niečo spravíte, takmer nikdy o tom spätne nepochybujete. Situáciu máte vždy radi pod kontrolou. Čo sa týka vašich povinností, ste veľmi spoľahliví a ktokoľvek sa na vás môže kedykoľvek obrátiť so žiadosťou o pomoc.

#2 Opierate sa chrbtom

brightside.me

Ste veľmi senzitívni a súcitní. Nikdy nekonáte tak, aby ste zranili ľudí vo svojom okolí. Vo svojich rozhodnutiach a činoch ste veľmi opatrní a každé rozhodnutie máte tendenciu dlho analyzovať. Predtým, ako sa pre niečo definitívne rozhodnete, budete situáciu dlho sledovať a porovnávať si jej výhody a nevýhody.

#3 Opierate sa bokom

brightside.me

Táto nie až tak častá pozícia o vás prezrádza, že sa ľahko nadchnete pre akúkoľvek novú vec a máte veľmi veľa záľub a záujmov. Zvedavosť je vašou prirodzenou vlastnosťou a veľmi radi nadväzujete nové známosti. Nemáte problém ľudí pochváliť či venovať im nejaký úprimný kompliment, ak cítite, že je to na mieste.

#4 Spojené nohy

brightside.me

Na prvý pohľad môžete vyzerať odmerane až chladne, no keď vás ľudia lepšie spoznajú, uvidia, aký bol prvý dojem mylný. Ste totiž veľmi milí, prívetiví a úprimní. Neradi však chodíte okolo horúcej kaše a ste radi, keď s vami každý jedná narovinu. Ste punktičkári, takže ste vo všetkom veľmi presní a ak máte nejaký plán, za každých okolností ho striktne dodržiavate.

#5 Prekrížené členky

brightside.me

Ste veľmi cieľavedomí a príroda vám do vienka nadelila veľmi silné vodcovské schopnosti. Vždy sa snažíte byť informovaní a najradšej ste, keď máte všetko (a každého) pod kontrolou. To je dôvodom, prečo v ľuďoch často vzbudzujete pocit, že ich komandujete. Novým priateľstvám ste otvorení, ale vo vzťahoch ste veľmi žiarliví.

#6 Prekrížené nohy

brightside.me

Ste veľmi skromní, no zároveň aj dosť hanbliví. V prítomnosti neznámych ľudí sa necítite dobre, sebaistota teda nie je práve vašou najsilnejšou stránkou. Svoje pocity a emócie sa snažíte pred druhými často skrývať, preto o vás ľudia často hovoria ako o uzavretých ľuďoch.

#7 Prekrížené ruky

brightside.me

Za každých okolností si dokážete zachovať vážnu tvár a máte veľmi silný charakter. Vaše myšlienky sú veľmi hlboké, väčšinu času sa preto tvárite skôr zádumčivo a vážne – miesto toho, aby ste sa na každého usmievali. Niekedy vám trvá dlhšie, kým sa otvoríte novým ľuďom, na svojej povahe by ste však meniť nič nechceli.

#8 Ruky založené medzi nohami

brightside.me

Ste veľmi jemní, citliví a úctiví – jednoducho dobrá povaha. Problémy druhých ľudí nikdy neignorujete a kedykoľvek im radi podáte pomocnú ruku. Ste však pomerne hanbliví a často pochybujete nielen o svojich slovách, ale aj o svojich rozhodnutiach.

#9 Ruky položené na kolenách

brightside.com

Ste rodení lídrovia. Ste nebojácni a sebaistí, čo dávate najavo aj ľuďom okolo seba. Táto pozícia je charakteristická pre pozorných a sústredených ľudí, ktorí sa nikdy neboja prebrať zodpovednosť za svoje činy. Problémov sa nebojíte, vždy sa im radi postavíte tvárou v tvár a vyriešite ich čo najrýchlejšie.

#10 Prepletené prsty

brightside.me

Ste veľmi prívetiví a otvorení, no dokážete byť aj veľmi impulzívni. Väčšinou ste však „veselá kopa“ a v každej situácii si zachovávate svoj optimizmus, ktorý je pre vás charakteristický. Svoju dobrú náladu radi zdieľate s inými ľuďmi. Takmer nikdy nie ste sami, nakoľko ľudia vás kvôli vašej pozitívnej energii neustále vyhľadávajú.

Pozri aj: Zviera, ktoré uvidíte na tomto obrázku ako prvé, odhaľuje vaše osobnostné črty

zdroj: brightside

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: