TEST: Vyberte si svoju obľúbenú farbu a zistite, čo to podľa testu Fabiena Birrena prezrádza o vašej osobnosti

Monizz Ešte viac

Podľa psychologických výskumov sú práve farby tým, čo nám odkáže ráno vyčariť na tvári úsmev, či naopak, náladu pokaziť. Takisto ovplyvňujú náš život. Obklopujeme sa nimi, pretože sa nám páčia, a ak sa dostaneme do prostredia, kde prevládajú naše neobľúbené farby, dokážeme sa zablokovať.

pixabay.com

Nie nadarmo sa hovorí, že farboslepí ľudia sú smutnejší a vidia svet inak. To „inak“ znamená, že si svoju náladu a optimizmus musia dodávať inými spôsobmi. Podľa Fabiena Birrena, priekopníka v oblasti štúdia farieb a autora 24 kníh o farbách a ich vplyve, sú práve farby tým, čo o človeku vie napovedať oveľa viac než samotný prvý dojem. Ak ste obklopení oranžovými stenami, viete, či sa medzi nimi cítite dobre. Ak ste, naopak, obklopení bielou, môžete sa cítiť ako v laboratóriu. Každý sme iný a na každého sedí niečo iné. Pozrite sa, čo o vašej osobnosti vypovie vaša obľúbený farba.

Fialová

Ľudia, ktorí milujú fialovú farbu, sú zväčša jedinečnými umeleckými dušičkami. V živote však vedia byť tak milí, ako aj arogantní, ale to už k umelcom tak trochu patrí. Napriek týmto vlastnostiam majú k ľuďom prirodzený rešpekt a nikdy ich neponižujú.

pixabay.com

Ružová

Milovníci ružovej sú veľmi aktívni a empatickí ľudia, zaujímajúci sa o svojich blízkych, ale aj o širšie okolie. Sú prívetiví, citliví a jemní a, ako inak, aj veľmi romantickí. Ich najlepšou vlastnosťou v živote je schopnosť vedieť zaobchádzať s ľuďmi a uľahčiť im trápenie v akejkoľvek situácii.

pixabay.com

Červená

Ľudia, ktorí obľubujú červenú farbu, sú presne tými, ktorí žijú svoj život naplno. Nemusia byť vôbec eroticky založení, je to len mýtus. Červená farba sa spája skôr so životaschopnosťou, húževnatosťou, túžbou niečo v živote dosiahnuť a v nezlomnom odhodlaní. Väčšinou títo ľudia naozaj aj dosiahnu všetko, čo chcú.

pixabay.com

Modrá

Milovníci modrej sú harmonickí a pokojní ľudia, mimoriadne citliví, spoľahliví a pedantní. Veľa z nich uprednostňuje povinnosti pred zábavou a utužuje silný zmysel pre zodpovednosť. Stabilita je pre nich veľmi dôležitá, preto sú to väčšinou rodinne založení ľudia, ktorí majú fixnú predstavu o tom, ako by mali veci vyzerať.

pixabay.com

Hnedá

Ľudia, ktorí majú radi hnedú farbu, sú zväčša skvelí priatelia, sú verní a spoľahliví, lojálni a pevní v zásadách ako kmene stromov. Milujú prírodu a radi sa odovzdajú človeku naplno. Sú dôverčiví a uprednostňujú stabilný život. Častokrát sa pre svoju dôverčivosť v ľuďoch sklamú.

pixabay.com

Biela

Milovníci bielej sú usporiadaní ľudia, ktorí nenávidia všetko, čo súvisí so špinou – nielen tou viditeľnou, ale hlavne vnútornou. Neznášajú faloš, pretvárku. Sami sú veľmi otvorení a vždy hrajú čistú hru. Často nemávajú veľa priateľov, lebo ich priamočiarosť od nich mnohých odradí. Sú introverti a treba ich pochopiť, pretože nie sú zlí. Majú len smolu, že nevedia ukazovať city.

pixabay.com

Zelená

Ľudia milujúci zelenú farbu sú láskaví a lojálni, úprimní a tak trochu naivní. Veľmi dbajú na to, čo si o nich ľudia myslia a vedia sa trápiť pre maličkosti. Obávajú sa nezdarov, často sú vystresovaní, no sú to veľkí dobráci. Niektorým ľuďom môže ich povaha liezť na nervy, treba si však uvedomiť, že niektorí z nás sú jednoducho trochu útlocitnejší ako iní.

pixabay.com

Žltá

Ľudia, ktorí majú radi žltú farbu, sú častokrát extroverti. Radi zdieľajú veci s inými, radi sa vidia, radi o sebe hovoria, myslia si, že sú pekní, úspešní a všetko robia dobre. Mávajú často trochu zvýšené sebavedomie, no v kútiku duše túžia po niečom viac než majú. Sú veľmi odľahčení, nekonfliktní a ľudia sa v ich spoločnosti zdržiavajú radi. Považujú ich za svetielka v tme.

pixabay.com

Sivá

Sivú farbu mnohí považujú za neutrálnu až smutnú. Aj ľudia obľubujúci sivú sú často samotári, sú k mnohým veciam v živote trochu ľahostajní a radi sa od sveta izolujú. Neotvárajú sa v spoločnosti, pretože sa chcú chrániť pred chaosom z okolia. Nemajú radi pozornosť, sú pokojní a praktickí.

pixabay.com

Čierna

Milovníci čiernej farby sú takisto umelci, citliví a uzavretí, neradi dávajú svoje pocity najavo. Sú opatrní, ak spoznajú niekoho nového a dlho sa učia dôvere. Sú to však veľmi milí ľudia, ktorí dbajú na presnosť, milujú občasné porušenie pravidiel a túžia po láske. Čierna v ich živote v žiadnom prípade nehrá negatívnu rolu.

pixabay.com

Pozri aj: TEST: Čo vidíte na obrázku ako prvé? Nôž, húsenicu, motýľa alebo jablko? Odhaľuje to veľa o vašom podvedomom strachu

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)