Tieto znamenia zverokruhu sú tými najlepšími rodičmi. Býk nemá konkurenciu a Váhy sú zárukou pevného rodinného zväzku!


Charakteristika znamení zaujíma ľudí už od nepamäti. Každému predstaviteľovi zverokruhu sa zvyknú pripisovať iné vlastnosti a postavenie planét či mesiac v roku ľuďom do vienka prináša rôzne prednosti a predpoklady. Platí staré známe heslo, že každý z nás vyniká v niečom inom. Nesúvisí to napríklad len s výberom zamestnania, ale i s dôležitými životnými úlohami, akými je i rodičovstvo. Jednoducho sú niektoré zo znamení predurčené byť dobrými rodičmi, čo neznamená, že nimi iné znamenia byť nemôžu. Proste to len istým ľuďom ide prirodzene ako po masle. O ktorých znameniach však vravíme?

pixabay.com

Máte pocit, že ste nie práve najlepším rodičom alebo vám to s deťmi nejde najlepšie? Vašej sestre, susede alebo kolegovi to vo vzťahu s deťmi funguje skvele a v úlohe rodičov doslova žiaria. Neobviňujte sa, možno je to len znamením, v ktorom ste sa narodili a dobrým rodičom sa musíte stať postupne.

Astrológovia sa zhodujú na piatich znameniach zverokruhu, ktoré sú považované za perfektných rodičov. Nesmieme však zabúdať i na vplyv prostredia a výchovu, takže by ste nasledujúci výber mali brať vždy trochu s rezervou.

Býk

pixabay.com

Býk ovláda prvú priečku v rámci rodičovstva a astrológovia sa zhodujú na tom, že toto znamenie v zverokruhu nemá konkurenciu. Aj keď býva povestný svojou tvrdohlavosťou, práve disciplína a príkladný poriadok vo výchove býva veľkým prínosom. Býk vie byť ako rodič i veľmi tolerantný a pokojný a svojim deťom necháva priestor. Je veľmi rozumný a praktický a deťom sa neustále venuje.

Rak

pixabay.com

Veľmi dôležitým faktorom v rodičovstve býva u rakov práve ich citlivosť. Práve emocionálna stránka tohto znamenia je predpokladom k výchove, ktorej výsledkom sú tolerantné a empatické deti. Rak je k potrebám svojich detí veľmi pozorný a veľmi intenzívne vníma i zmeny v ich správaní či situácie, keď dieťa niečo trápi, no je preň veľmi ťažké sa s problémom zdôveriť. Rak má akýsi šiesty zmysel.

Lev

pexels.com

Lev nie je len kráľom zvierat, vo vedení zastáva miesto i v oblasti rodičovstva. V jeho povahe nájdeme dokonalú rovnováhu medzi tolerantnosťou a zmyslom pre dodržiavanie pravidiel. Lev je ako rodič striktný v prípadoch, keď si to situácia ozaj vyžaduje a vie byť prirodzenou autoritou bez toho, aby zvyšoval hlas. Inak je pre svoje deti vynikajúcim spoločníkom, ktorému sa neboja zdôveriť a skvelým priateľom, s ktorým je vždy sranda. Práve jeho veselá povaha a skvelý zmysel pre humor z neho robia rodiča, ktorý je správne „bláznivý“ a deťom takúto mamu či otca ich kamaráti vždy závidia.

Váhy

pexels.com

Váhy bývajú zárukou pevného a dlhotrvajúceho vzťahu. Pokiaľ narazia na správneho partnera, puto býva nesmierne silné, rovnako ako ich zmysel pre rodinu. Chcú byť príkladnými rodičmi, ktorí majú všetko pod kontrolou a ich záujmu nič neunikne. Váhy sú nesmierne starostlivé a pokiaľ majú viac detí, nehrozí, aby niektorému z nich venovali väčšiu pozornosť a ostatné odsúvali na vedľajšiu koľaj. Deťom venujú všetku pozornosť a radi s nimi trávia svoj voľný čas.

Kozorožec

pexels.com

Pri tomto znamení viac ako pri iných záleží na tom, v akej dekáde sa daný človek narodil. Kozorožci bývajú skvelými rodičmi najmä vďaka ich perfektnej schopnosti všetko detailne naplánovať. Ich precízna organizácia a tiež sebadisciplína je skvelým vzorom pre deti. Ich pozornému oku nič neunikne a k deťom pristupujú s láskou, no dávajú im aj správnu dávku skutočnej výchovy. Ako rodičia sa zvyknú o túto úlohu zaujímať i z psychologického hľadiska a svojim ratolestiam sú ochotní vždy všetko racionálne vysvetliť.

Pozri aj: Čo sa stane s psychikou dieťaťa, ak ho občas výchovne „capnete“ po zadku? Toto by mal vedieť každý rodič!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc


Komentáre

komentárov