Aké je tajomstvo krásnej a bezchybnej pleti kórejských žien? Toto je 11 tipov, ktoré od dnes začnete používať aj vy

Všetci dobre vieme, že skoro každá kórejská žena má dokonalú pleť. Je za tým ale oveľa viac, než len zdravá strava alebo správne čistenie pleti. Toto všetko sú len metódy a techniky, ktoré chránia pokožku. Keď chcete svojej pleti dopriať viac než len to, ponúkame vám zopár tipov kórejskej starostlivosti o pleť. Ako to tie ženy robia?

Masáž tváre

U nás je to netradičná forma masáže, ale je naozaj veľmi príjemná. Okrem klasického kruhového pohybu prstami, je dobré kombinovať pohyb aj otáčaním. Začnite na čele, posúvajte sa smerom na líca až k čeľusti. Masírovanie pokožky spôsobuje prekrvenie a to vaša pleť určite ocení. V prípade, že nechcete masírovať pokožku nasucho môžete použiť napríklad upokojujúci krém alebo sérum proti starnutiu.


Čistenie pleti pomocou uteráku namočeného v horúcej vode

Zo začiatku sa vám to môže zdať bizarné, ale naozaj to má niečo do seba. Medzi obrovské výhody tejto techniky patria určite tieto 3 body. Je to veľmi lacné a tak očistíte svoju pleť bez toho, aby ste navštevovali drahé kozmetické salóny. Táto technika je vhodná aj pre citlivú pokožku a nakoniec, môžete ho aplikovať kdekoľvek, či už budete doma alebo na dovolenke.

Používajte masky s uhlím

Použitie týchto masiek môže byť trochu bolestivé (pretože jemne ťahajú pokožku), ale zaručene vás zbavia nepríjemných čiernych bodiek napríklad v oblasti nosa. Vašu pleť detoxikujú a exfoliujú. Masky je potrebné nechať pár minút pôsobiť a vám teda nezostáva nič iné len s vyloženými nohami relaxovať.


Skúste dokonalú pleť vytvoriť

Kórejčanky sú naozaj veľmi šikovné v oblasti make-upu. Vedia vytvoriť zázraky a zakryť všetko, čo vidieť netreba. Nikto nehovorí, že si máte na tvár naniesť kilá make-upu. Existuje mnoho produktov, ktoré vám pomôžu zakryť nepríjemné vyrážky. Môžete použiť profesionálne štetce, ktoré dokonale roznesú make-up po tvári a tak sa pleť krásne zjednotí.


Aplikujte esencie na tvár

Mnoho moderných kórejských žien začalo využívať na pleť práve esencie. Esencia je výťažok s rôznych bylín alebo ovocia. Esencie sú teda tvorené na prírodnej báze. Hydratujú pokožku a nechávajú pleť prirodzene krásnu a žiarivú. Nezabudnite esenciu používať jedine na vyčistenú pleť

Nezabúdajte na pery

Veľkú úlohu pri pohľade na vás, ako ženu, zohrávajú pery. Niekto ich má menšie, niekto väčšie, iný zase plnšie. To však neznamená, že by sme sa o ne nemali starať. Ak nemáte dokonalý tvar, nemusíte hneď zvažovať návštevu plastického chirurga. Dôležitá je najmä hydratácia. Veľmi vhodné sú balzamy alebo oleje na pery. Nakoniec ich stačí len doladiť jemným rúžom.

View this post on Instagram

Первые бальзамы стали изготавливать на ближнем востоке. Косметику готовили из смолы бальзамового дерева – отсюда и название. Первым бальзамом для губ считается средство, созданное в ХVIII в. в Париже. Он сделан из смолы бальзамового дерева и эфирного масла розы. Спустя несколько десятилетий, доктор медицинских наук Чарльз Браун Флит выпустил в продажу бальзамы, изготовленные в его личной лаборатории. Они были в виде палочек и стали популярными среди женского населения Европы. В наличии бальзамы для 💋: -Eos; -Sierra Bees; -Carmex #eos#balmlips#sierrabees#lips#carmex#carmexstrawberry#originals#likeit#rose#girl#khv27#мызаботимсяовашейкрасоте#luxurytreats#лухари#вналичиихабаровск#нежностьгуб

A post shared by luxurytreats (@luxurytreats_) on


Použite masku na spanie

Keďže práve v noci vaša pleť najviac oddychuje doprajte jej oddychu ešte viac. Použite nočné masky na zvlhčenie a regeneráciu. Samozrejme výsledky neuvidíte hneď po prvej noci, ale časom sa dostavia. Ráno keď sa prebudíte, vaša pleť bude rozjasnená a oddýchnutá.

Pite jačmenný čaj

Pitie jačmenného čaju pomôže nie len vašej pleti, ale rovnako aj celému telu. Pomáha pri kožných ťažkostiach, spomaľuje starnutie buniek alebo tiež pomáha pri nadváhe. Je komplexným zdrojom vitamínov a obsahuje mnoho antioxidantov. Je zdrojom vitality, sily, vytrvalosti, dobrej nálady a pevného zdravia. Dnes už ho zakúpite v predajniach so zdravou výživou alebo obchodíkoch, ktoré sa špecializujú práve na predaj čajov.


Použite SOS sérum na tvár

Sérum v malých ampulkách bude pre vás najvhodnejšie, ak sa ráno prebudíte a v zrkadle uvidíte nepeknú vyrážku. Sérum obsahuje najvyššiu koncentráciu aktívnych zložiek na opravu, vyváženie a nabitie buniek čo v najkratšom čase. Aplikujte len zopár kvapiek na postihnuté miesto a výsledky sa zaručene dostavia. Dobre vám môže poslúžiť aj čajovníkový olej.

Praktizujte cvičenie ústami

Skúste si každý deň niekoľkokrát za sebou povedať A-E-I-O-U. Tento trik zlepšuje krvný obeh v oblasti úst a rozjasňuje tón pleti. Znie to možno hlúpo, ale väčšina žien naozaj po čase vidí rozdiely.

Detoxikujte svoje spodné partie

Nie nadarmo sa hovorí, že všetko v našom tele spolu hrá. Problém s pleťou môže byť pokojne zakorenený niekde inde. Známa Americká herečka Gwyneth Paltrow používa kórejskú vaginálnu liečbu s názvom „chai-yok“.  Základom tejto liečby sú liečivé bylinky. Dajte si bylinky uvariť následne si sadnite nad hrniec a 30 až 45 minút nechajte liečivé bylinky pôsobiť. Liečba vraj pomáha ženám s neplodnosťou a vyrovnáva hladinu hormónov.

Pozri aj: Je lepšie piť vodu pred alebo až po jedle? Po prečítaní tohto článku v tom budete mať konečne jasno

Gabriela, redbookmag

0
Komentovať (0)