Tisícom žien sa denne sníva, že kráčajú po ulici celkom nahé. Psychológovia varujú pred skutočným významom týchto snov!

Monizz Ešte viac

Snívame všetci a vždy, aj keď si to nepamätáme. Tí šťastnejší si svoje sny nepamätajú, a tak ráno ani počas dňa nemusia premýšľať nad tým, čo sa to v noci v ich hlave dialo. Tí menej šťastní si nad snami lámu hlavu neraz aj celý deň a navyše mnohí sa pre ne aj znepokojujú.

pixabay.com

Aj keď sa vraví, že sny nemajú význam, pretože sú často len spleťou myšlienok, radostí, starostí z predošlého alebo nadchádzajúce dňa, sú isté prototypy, nad ktorými by sme sa mali zamyslieť. Podľa psychológov totiž môžu znamenať viac než si vieme pripustiť.

Chodiaca nahá

O snoch, v ktorých chodia ľudia nahí, by sa dalo rozprávať veľa a dlho. Aspoň to tvrdí psychológ Ian Wallace, ktorý vysvetľuje, že mnoho variantov má jeden a ten istý význam. V praxi to znamená, že môžete v sne vidieť nahú samu seba, chodiacu, spiacu, sediacu či pri akejkoľvek inej činnosti, ktorú bežne v Evinom rúchu nerobíte. Takisto môžete vidieť nahých aj iných ľudí, no takéto sny sú podľa Wallacea zriedkavé a ťažko určiť, či majú podobne výpovedný zmysel ako tie týkajúce sa vlastnej osoby.

pixabay.com

Byť nahý na verejnosti je pomerne desivé. Predstavu, že by sme sa prechádzali po ulici bez oblečenia a ľudia by upierali zrak na naše najintímnejšie partie, znesieme horko-ťažko len v hlave. Tieto druhy snov podľa psychológa poukazujú na obavy, zraniteľnosť, nedostatok vlastnej sebadôvery. Strach z odhalenia a výsmechu okolia. Ak sa zamyslíte nad významom slova „nahý“, zistíte, že už  samo slovíčko v sebe nesie mnoho odpovedí.

pixabay.com

Sny o našej vlastnej nahote, ktorú navyše vidia aj iní ľudia, sú silným podvedomým odkazom na našu osobnosť. Ak sa po takýchto snoch cítite nepríjemne či zahanbene, nechávate sa často ovplyvňovať okolím a názormi druhých. Tieto pocity však môžu prežívať aj ľudia, ktorí sa vyznačujú totálnym perfekcionizmom. Majú strach z toho, že niekto niekedy odhalí ich slabé stránky, chyba je v ich vlastnom egu. A to je veľmi nebezpečné. Cítiť sa však môžete aj odhalene a zraniteľne a vtedy váš sen hovorí o tom, ako sa obávate posudzovanie iných, snažíte sa meniť svoj životný štýl a stále nenachádzate tú správnu cestu. Obávate sa posmechu alebo vám jednoducho len prekáža, že ste chtiac-nechtiac centrom pozornosti.

pixabay.com

Na druhej strane tzv. nahé sny môžu v ľuďoch vyvolávať aj celkom opačné pocity. Niektorí sa nehanbia vôbec, ba dokonca sa po takýchto snoch cítia príjemne. Ide o ľudí so sebou nadmieru spokojných, pomerne spontánnych, ktorí nemajú čo pred svetom skrývať. Ide zvyčajne o čestných ľudí, ktorí sa neboja prejaviť svoju osobnosť v akomkoľvek kontexte.

pixabay.com

Ak sa vám sníva o iných ľuďoch, ktorí sa nachádzajú nahí vo vašom zornom uhle, je to znak toho, že ste veľmi tolerantný a otvorený človek, ktorý nemá problém s prijatím čohokoľvek, vrátane kontroverzie. Zrejme patríte k tým, ktorí sa radi ocitnú v spoločnosti a nemusia samotu. Ak sa vám sníva o nahom človeku, ktorého nemáte radi, spôsobuje vám nepríjemné pocity či bolesť v reálnom živote, potom ho vaše podvedomie takýmto spôsobom odmieta, nerešpektuje a chce mu dať najavo svoje antipatie.

pixabay.com

Ak sa vám sníva o nahých cudzích ľuďoch často a opakovane, potom by ste sa mali mať na pozore, pretože pravdepodobne vašu myseľ negatívne ovplyvňujú, a to dokonca viac než si dokážete pripustiť. Mávate s nahými snami skúsenosti? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: 9 vecí, o ktorých vám 90% mužov nikdy nepovie. Najviac ma zarazil bod č. 5

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)