To, čo urobila táto učiteľka v škôlke je neprípustné. Usvedčilo ju až video, ktoré pohoršilo všetkých rodičov

Foto: youtube screenshot

Dnes už je jedno, na ktorej strane zemegule bývate, pretože problémy sú čoraz viac podobné. Šikana zo strany učiteľa nie je ničím nezvyčajným. Samozrejme, absolútne odsudzujeme fyzické trestanie, no nepáči sa nám, ani keď učiteľka bezdôvodne prezlieka dieťa, čo sa stalo v tomto prípade, o ktorom sme vás už informovali.

Dnes nás však škovalo video, ktoré sa objavilo aj na sociálnych sieťach. Zachytáva učiteľku a deti v škôlke a mnohým rodičom nedá otrasný výjav spávať. To, ako sa zachovala učiteľka materskej školy bolo pre celý svet naozaj šokujúce.Viete si však predstaviť, že sa našli aj rodičia, ktoré jej správanie ospravedlňujú a podporujú?

K tomuto nepríjemnému incidentu došlo v jednej materskej škole v štáte Kansas. Matka malého dievčatka sa zverila s týmto príbehom televízii KCTV5 News, no nechcela aby jej identita bola zverejnená. Zdrvená mamička tvrdí, že jej dcéra bola kopaná učiteľkou na zemi. Keď prišla dcéra domov, povedala jej čo sa v škôlke cez deň dialo a pohotová mamina to ihneď riešila so škôlkou. Samozrejme, škôlka nepodnikla žiadne riešenia, až neskôr sa prišlo na to, že celý incident bol zachytený kamerou. Matka tvrdí, že dcéra sa už predtým sťažovala na správanie tejto učiteľky. Niekoľkokrát sa stalo, že ju silno chytila za predlaktie.

Zdrvená mamička každý jeden rozhovor so zamestnancami škôlky nahrávala. Na jednej z nahrávok, ktoré neskôr poskytla KCTV5 sa rozprávala s násilnou učiteľkou. Z rozhovoru je jasné, že učiteľka sa snaží vykrútiť a hovorí, že dievča si ublížilo pri tom, ako sa snažilo vytiahnuť knihu z poličky. Na videu môžete vidieť, ako dievča nechce odísť z „úkrytu“ v poličke knižnice a tak si ľahne na zem. Príde k nej učiteľka, chytí ju za ruku a kopne ju do chrbta. Samozrejme, dievčatko sa nesprávalo tak, ako by sa malo a neuposlúchlo pani učiteľku a jej pokyny. To však nie je dôvod na násilie.

Je však veľmi dôležité poznamenať, že učiteľ by nikdy nemal fyzicky ublížiť žiakovi a to i v prípade, že neuposlúchne jeho nariadenie. Sledovať to, ako dospelý človek kope dieťa na zemi, je naozaj veľmi nepríjemný pohľad. „Keď som videla to video, trhalo mi to srdce. Sedeli sme spolu pri stole, ja som sa s ňou rozprávala a ona mi klamala. Klamala o všetkom,“ povedala zlomená mama škôlkarky. Ktovie, čo by sa v škôlke dialo ďalej, keby dievča svojej matke nepovedalo, čo sa stalo. Škôlka tvrdí, že učiteľka dostala neplatené voľno, pokiaľ sa vyšetrovanie úplne neskončí. „Berieme na našu zodpovednosť to, aby sa deti cítili bezpečne. A naozaj nám láme srdce keď vidíme, že dieťa nie je vychovávané s láskou a úctou. Akonáhle sme zistili, čo sa stalo, učiteľku sme oddelili od žiakov,“ vyjadrila sa škôlka.

scarymommy.com
0
Komentovať (0)