To, čo vzniklo, je dokonalosť! Členovia orchestra sa z karantény spojili a zahrali Beethovena

Lucia Mužlová Ešte viac

Reprofoto: Facebook (The Madrid Metropolitan)

Mnohí ľudia ostali kvôli koronavíruse zo dňa na deň bez práce. Obrovskú skupinu tvoria najmä umelci. Herci, hudobníci ale aj zvukári, režiséri, dramaturgovia a podobne. Niektorým však ani koronavírus nezabráni v kreativite.

V týchto dňoch každý z nás potrebuje nejaké rozptýlenie alebo vidieť pozitívne správy. Unilad informoval o hudobníkoch, ktorých karanténa nezastavila. Spojili sa a vzniklo úžasné video.

Symfonický orchester (The Symphonic Orchestra of Castille and Leon, pozn. redakcie) zahral pre ľudí známu 9. symfóniu D mol od Ludwiga van Beethovena. Každý bol vo svojom dome a pripojil sa pomocou videochatu. Orchester tvorí 42 členov a nájdete tu huslistov, violončelistov, flautistov a dokonca môžete počuť aj fagot.

Ako sa vyjadrili členovia orchestra, život bez hudby si nevedia predstaviť. Potom im napadlo, že by mohli vyskúšať natočiť takéto úžasné video. Každý, kto mal doma počítať alebo mobilný telefón či tablet sa pridal k tomuto jedinečnému nápadu.  Zosynchronizovali sa a vzniklo krásne posolstvo a balzam na dušu aj pre uši.

Whistle while you work

Whistle while you workhttps://spainnews.madridmetropolitan.com/2020/03/24/symphonic-orchestra-play-beethoven-from-isolation/

Gepostet von The Madrid Metropolitan am Dienstag, 24. März 2020

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: