To, prečo tento muž postriekal svoju posteľ v hoteli alkoholom, by ste mali pravidelne robiť aj vy

Michal Blaško Návody

Ošetrenie kože po holení nôh

huffpost.com
huffpost.com

Pri holení žiletkou sa často stane, že sa pokožka podráždi, najmä vtedy, ak sa holíme v proti smere rastu chlpov. Aby ste zabránili začervenaniu a podráždeniu kože, potrite si oholené miesto alkoholom. Ten miesto vydezinfikuje a môže pomôcť zmierniť podráždenie kože.

Odstraňovač mazu

amazonaws.com
amazonaws.com

Čistenie uší je bežná vec, no nie vždy postupujeme správne. Mali by sme odstraňovať len maz, ktorý sa z ucha dostane sám von zo zvukovodu, odborníci určite neodporúčajú zasahovať hlboko do ucha, a to najmä za pomoci vatových tyčiniek, ktoré na čistenie ucha nie sú vôbec vhodné. Takým úkonom sa totiž maz len zatláča ďalej do zvukovodu, čo môže vyvolať až zápal ucha. Na vyčistenie uší zrieďte trochu alkoholu spolu s klasickým bielym octom v rovnakom pomere a opatrne si vatovým tampónom namočeným v tomto roztoku očistite ucho.

Ošetrenie akné

huffpost.com
huffpost.com

Najčastejšie sa v prípravkoch na ošetrenie akné využíva benzyol peroxid, no takmer rovnako efektívny účinok prináša aj klasický čistý alkohol. Alkohol zlikviduje baktérie, ktoré sú na koži, čím pomôže ošetriť akné. Alkohol však dokáže pri dlhodobom používaní spôsobiť na pleti podráždenie, takže ho používajte len dovtedy, kým sa akné nevytratí.

Ošetrenie oparov

rd.com
rd.com

Opar, alebo tiež herpes, je spôsobovaný vírusom herpes simplex. Môže sa vyskytovať hocikde na tele, no zvyčajne sa objavuje na perách. Aj keď opary nie sú nebezpečné, sú nepekné a hlavne nepohodlné. Použite na opar lieh, ktorý pľuzgier vysušuje a tým podporuje jeho odstránenie z pier. Na ošetrenie sa odporúča použiť 70% roztok alkoholu, aby nedošlo k podráždeniu pier. Aplikujte niekoľkokrát denne, kým opar nezmizne.

Núdzový dezodorant

healthambition.com
healthambition.com

Určite sa vám niekedy v zhone stalo, že ste odišli z domu a zabudli ste si aplikovať svoj obľúbený dezodorant. Nezúfajte však. Alkohol, ktorý sa dá nájsť aj vo viacerých lekárničkách, napríklad na pracovisku, dobre poslúži ako núdzový dezodorant. Účinne zabíja baktérie, ktoré v podpazuší vytvárajú zápach, takže efekt je zaručený, avšak na každodenné používanie, kvôli jeho mierne dráždivému účinku, vhodný nie je.

Zdroj: interez.sk (Matej Mensatoris) lifeaspire.com

0
Komentovať (0)