Tohtoročná jeseň je nadpriemerne teplá. Dokedy potrvá babie leto?

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: pexels

V posledných dňoch sme si mohli užívať nádherné jesenné počasie. Babie leto potešilo mnohých z nás, no možno si v kútiku duše kladiete otázku, kedy príde tá pravá, chladná jeseň.

Asi vás potešíme, ale podľa predpovedí to tak skoro nevyzerá. V stredu nás síce na viacerých miestach prekvapil dážď, teploty však boli príjemné, napriek tomu, že zrážky so sebou priniesli aj studený front. Podľa TASR dnes SHMÚ vyhlásil výstrahy prvého stupňa pred hmlou takmer na celom území Slovenska. Hmla sa môže miestami vyskytovať v celom Bratislavskom, Trnavskom, Trenčianskom, Nitrianskom, Banskobystrickom a Žilinskom kraji, pozor si však treba dávať aj v niektorých okresoch Prešovského a Košického kraja.

Foto: pixabay

Ojedinele sa očakáva výskyt hmly s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. „Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danom ročnom období a v danej oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozorňujú meteorológovia. Dnešok však má byť slnečný. Počasie u nás ovplyvňuje výbežok tlakovej výše. Teploty 17 až 22 stupňov Celzia.

Foto: pxhere

Ako uvádza portál Imeteo, babie leto u nás ešte pretrvá, a to napriek tomu, že nás včera zasiahol studený front. Aj keď teploty po prechode studeného frontu klesnú, dni naďalej zostanú teplotne nadpriemerné. Tlaková výš prinesie stabilné, slnečné a teplé počasie. V súčasnosti sa očakáva, že takéto počasie by malo vydržať aspoň do polovice budúceho týždňa.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: