TOP 10 kníh na leto, pri ktorých zabudnete jesť a dokonca aj spať. Tieto s vami určite poputujú na dovolenku

Foto: pixabay

Leto je ideálny čas na to, aby ste dobehli všetko, čo ste počas roka zanedbávali. Jednou z vecí sú samozrejme aj knižky. Mnohí ľudia si dávajú za cieľ prečítať určitý počet kníh počas roka a práve v lete zistia, že sa im to akosi celé nepodarilo. Teraz je však ten správny čas na to, aby ste to všetko dobehli.

Tip na dobrú knihu sa hodí vždy. Čítanie je pre nás skutočne dobrý spôsob, ako sa odreagovať, ale ako sa aj ďalej vzdelávať. Ide hlavne o to, aby ste vždy čítali to, čo sa vám páči a s čím sa viete aj stotožniť. Verte však tomu, že keď ide o žáner, možno by ste mali dať priestor aj niečomu, na čo možno nie ste celkom zvyknutý. Jednoducho však myslite na to, že čítanie je pre relax a zároveň cibrenie mysle to najlepšie, čo môžete urobiť. A to nielen počas letných mesiacov. Z redakcie vám prinášame knihy, ktoré by skutočne nemali chýbať vo vašom letnom zozname na čítanie.

Generál

 

View this post on Instagram

 

A post shared by STANISLAV KAIHOLOMĀLIE VADRNA (@ferasaman) on

Román od úspešnej slovenskej režisérky Mariany Čengel Solčanskej by si mala určite prečítať každý. Napriek tomu, že by si možno mnohí mysleli, že román o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi je v prvom rade určená hlavne mužskému pokoleniu, nie je to celkom pravda. Aj keď mnohí ľudia knihu kritizujú s tým, že nie je faktograficky celkom presná, je napísaná pútavým štýlom, ktorý vás dostane od prvej stránky. A čo je zaujímavejšie, napriek surovej kritike Štefánikovej osobnosti sa do neho takmer určite zamilujete.

Podstata všetkých vecí

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @nasa_laska_k_citaniu on

Knižka Jedz, modli sa a miluj sa stala svetovým bestsellerom, ktorý pobláznil naozaj veľmi veľa ľudí počas krátkej doby. Vo filmovej verzii si zahrala hlavnú úlohu Julia Roberts a podľa nášho názoru by si zaslúžila filmové spracovanie aj Podstata všetkých vecí, ktorá je taktiež úžasným dielom autorky Elizabeth Gilbert. Mnohých ľudí na prvý pohľad odrádza jej rozsah, avšak práve to je to najlepšie. Historický román naviazaný na rôzne životné udalosti sa dotkne srdca každého človeka. Rozsah knihy vôbec nie je zbytočné naťahovanie príbehu, práve naopak, budete mať pocit, že v ňom vôbec nič nechýba a že sa vám dostane odpoveď na každú otázku.

Žena za dverami

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @fredika_t on

Keď ide o krimi, existuje naozaj veľmi veľa tipov, ktoré by ste si mohli prečítať. Ale psychologický krimi román od Cass Green je niečo, čo vás skutočne dostane. Keď očakávate ohromnú zápletku a čakáte, že do poslednej chvíle nebudete vedieť, ako to celé je, toto je presne to, čo hľadáte. Do poslednej chvíle nebudete ani len tušiť, čo sa deje, a to je presne niečo, čo od krimi očakávate. Garantujeme vám, že s touto knižkou počas dlhých letných večerov doslova prebdiete noc.

Geniálna priateľka

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Iveta Horváthová (@iva_ivetka) on

Keď ide o romány, mnohé ženy bývajú často veľmi skeptické. Ak ide o román, ktorý je situovaný do Neapola na konci 50-tych rokov, začnete byť ešte viac skeptickou. Napriek tomu vám môžeme povedať, že Elena Ferrante vás vtiahne do Talianska, do prostredia, ktoré bolo pre vás predtým neznáme a určite si vás podmaní všetkými slovami, ktoré vypúšťa na papier. Je to čistá a surová podoba reality a stavíme sa, že budete chcieť siahnuť aj po pokračovaniach.

Denník Anny Frankovej

 

View this post on Instagram

 

A post shared by timea & teresa / 🇸🇰 (@two_booklovers) on

Hoci je pravda, že toto nie je celkom oddychové letné čítanie, sme presvedčení o tom, že toto je niečo, čo by si mal prečítať každý a možno, že nie len raz. Hoci príbeh dospievajúceho dievčatka počas druhej svetovej vojny znie možno niektorým ľuďom ako klišé, nie je to celkom pravda. A aj keď o populárnom príbehu počul už možno každý, pravdou zostáva, že len málokto čítal aj jeho denník. Toto bude možno práve to leto, ktoré to konečne dokážete.

Veľký zošit

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Notorious Disorder (@notorka) on

Agota Kristof vytvorila neuveriteľné dielo, ktoré je skutočne obrazom toho, ako môže naozaj vyzerať kniha, pri ktorej nebudete vedieť, čo je pravda a čo je lož. Kniha je plná zvratov, situácií, kedy nebudete vedieť, čo si máte myslieť, ale určite ju zhltnete počas niekoľkých hodín. Ak máte radi nepredvídateľné príbehy, určite to bude niečo, čo si zamilujete. Napriek tomu, že je napísaná veľmi jednoduchým štýlom, dej jednoduchý vôbec nie je.

Malý život

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Svět knih (@svet_knih_18) on

Ak máte radi hlboké príbehy, dokonalé vykresľovanie charakteru postáv a možno ak ste mali radi seriál Priatelia, táto kniha je ako stvorená pre vás. Príbeh sa odohráva v Amerike a zobrazuje život štyroch priateľov, chlapcov, ktorí prišli na vysokú školu a popisuje ich vzťahy a príbehy až do vyššieho veku. Táto kniha je o priateľstve, láske, no aj o utrpení, hanbe a psychických problémoch. Vyvolá vo vás také emócie, ktoré ste nevedeli, že v sebe máte. Autorka Hanya Yanagihara je v zachytávaní hlbokých momentov naozaj majsterka.

Hana

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Candle lover 💚💙💜 (@mycandlelife_) on

Alena Mornštajnová je česká autorka, ktorá sa v knihe Hana rozhodla rozpovedať príbeh generácie žien, ktoré žili pred vojnou, druhú svetovú vojnu prežili a po vojne si mnohé nedoriešené veci nesú hlboko v sebe. Jej postavy si často neuvedomujú dôsledky svojho konania a až časom prichádzajú na to, čo vďaka svojej povahe spôsobili. Príbeh je fikciou, no otvorí vám dvere do brutálnej reality druhej svetovej vojny, ktorá si vyžiadala mnoho obetí a to nie len na životoch. Niektoré z nich si bremeno viny nesú v sebe do konca života.

Autor Patrik Hartl

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michaela Pintnerová (@michaelapintnerova) on

Do nášho výberu by sme radi zaradili aj všetky štyri knihy od tohto českého autora. Keďže všetky sú rovnako dobré a každá hovorí iný príbeh bežných ľudí dnešnej doby, nevedeli sme si vybrať. V kníhkupectvách nájdete knihy: Prvok, Šampón, Bodka a Karol,Nejlepší víkend, Okamžiky štěstí a Malý pražský erotikon. Autor je vtipný, opisuje tragédie rodín, vzťahy, emócie a problémy, s ktorými sa budete vedieť zžiť, pretože sa niečo podobné možno deje aj u vás doma. Tieto knihy zhltnete jedným dychom a ešte dlho vo vás ostanú.

Pochovaní zaživa

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vydavateľstvo SLOVART (@slovart_vyd) on

Obľúbený autor Dominik Dán je slovenský spisovateľ úspešných detektívnych románov, ktorého zrejme nemusíme ďalej predstavovať. Všetky jeho diela sa zatiaľ stali absolútnymi bestsellermi. Kniha Pochovaní zaživa rozpráva príbeh ignorácie od rodiny, ktorá v spojení s ďalšími faktormi vytvára neuveriteľný príbeh o dome hrôzy, kde sú ľudia doslova pochovaní zaživa. Kriminálny príbeh, v ktorom samozrejme nebude chýbať ani Burger, Chosé a ani Richard Krauz. Vydajte sa po stopách napínavého príbehu, ktorý má samozrejme svoje rozuzlenie.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: