Top 15 potravín, ktoré keď zaradíte do svojho jedálnička, budete chudnúť rýchlejšie

Mary Zdravie

Každý z nás sa už aspoň raz zamyslel nad tým, či je jeho hmotnosť v poriadku. Ak sa touto otázkou trápite aj vy, určite ste sa už zamýšľali nad tým, ktoré potraviny jesť pravidelne a ktoré, naopak, zo svojho jedálnička odstrániť. Na to, ako máte vyzerať, ale neexistujú žiadne tabuľky či stanovené miery. Ak sa však odhodláte nejaké to kilo schudnúť, určite by ste mali vedieť, ktoré potraviny urýchľujú chudnutie a zároveň aj prospievajú vášmu celkovému zdraviu. 

chudnutie 1
pixabay.com

Za účelom získania štíhlejšej postavy sa venujeme cvičeniu, skúšame rôzne diéty a dbáme na kvalitný spánok. Občas to však nestačí a musíme sa zamerať na celý svoj jedálniček bez ohľadu na to, aké diéty sme už predtým vyskúšali.

Čo teda pridať do jedálnička?

Existujú rôzne potraviny, ktoré napomáhajú pri chudnutí tým, že urýchľujú metabolizmus, regulujú odstraňovanie prebytočných tekutín v tele, ale zároveň aj nášmu telu dodávajú veľké množstvo vitamínov a živín, ktoré sú pre dobré fungovanie nevyhnutné.

# Mliečne výrobky

Mliečne výrobky ako je tvaroh, kyslé mlieko či jogurt obsahujú veľmi priaznivý hormón kalcitriol, ktorý eliminuje bunky z prebytočného tuku. Taktiež sú bohaté na mliečny proteín, ktorý je takmer nevyhnutný pre správne fungovanie organizmu. Srvátkový proteín podporuje rozdelenie podkožného tuku – táto funkcia je veľmi prospešná najmä keď sa venujete cvičeniu. Pokiaľ sa snažíte schudnúť, zamerajte sa hlavne na mliečne výrobky s nižším obsahom tuku. Ďalšia vec, na ktorú určite nezabúdajte, je to, že si vyberajte produkty nielen podľa obsahu tuku, ale aj podľa čerstvosti a kvality.

chudnutie 2
sovkusom.ru

# Ovsené vločky 

Výhodou ovsených vločiek je nielen ich cena a dostupnosť, ale aj obrovské výhody, ktoré nám pri chudnutí poskytujú. Zlepšujú funkciu tráviaceho systému, skvele zasýtia, ale zároveň aj obsahujú veľké množstvo vlákniny, čo sa prejavuje na fungovaní celého metabolizmu. Ovsené vločky taktiež nášmu telu dodávajú potrebnú energiu, čo je spôsobené práve obsahom polysacharidov, ktoré sa vo vločkách nachádzajú.

chudnutie 3
sovkusom.ru

# Zázvor 

Tento famózny produkt sa stal v poslednom čase veľmi populárnym. Dávame si ho do čaju, pridávame do jedál keď varíme, ale veľa ľudí si ho mieša napríklad aj do jogurtov či do ovsenej kaše. Zázvor sa stal tak obľúbeným najmä pre jeho vysoký obsah vitamínov, ale aj preto, že je skvelým pomocníkom pri chudnutí. Zázvor totiž urýchľuje látkovú výmenu a stimuluje produkciu žalúdočných štiav, a čo je najlepšie, efektívne spaľuje tuky.

chudnutie 4
sovkusom.ru

# Kapusta

Všetky druhy hlávkovej zeleniny obsahujú veľké množstvo vlákniny, ktorá rýchlo a efektívne čistí naše telo od všetkých škodlivých látok. Táto nízkokalorická zelenina je jedna z najlepších alternatív, ako rýchlo zahnať hlad a pritom nepribrať takmer ani gram.

chudnutie 5
sovkusom.ru

# Uhorky 

Ako veľa z nás vie, v uhorkách sa nachádza až 95% vody a len veľmi zanedbateľné množstvo kalórií. Pri takmer všetkých diétach je dôležité piť veľa tekutín, a preto sú práve uhorky skvelým pokrmom, ktorý vás zasýti a zároveň dodá aj potrebné množstvo vody.

chudnutie 6
sovkusom.ru

# Škorica

Škorica je nielen skvelou prímesou do rôznych pokrmov, ale aj fantastickým pomocníkom pri spaľovaní tukov. Napomáha rozkladať tuky, urýchľuje metabolizmus a v neposlednom rade účinne spaľuje cukor, ktorý sa nachádza v krvi.

chudnutie 7
sovkusom.ru

# Grapefruit

Tento druh ovocia je veľmi užitočný najmä kvôli schopnosti znižovania inzulínu v tele. Obsahuje ale aj látky, ktoré prispievajú k rýchlemu zníženiu hmotnosti.

chudnutie 8
sovkusom.ru

# Zelený čaj 

Urýchlenie procesu trávenia, lepšie fungovanie metabolizmu, ale aj dôkladná očista organizmu – všetky tieto skvelé benefity nám ponúka práve zelený čaj. Okrem týchto troch funkcií dokážu látky obsiahnuté v zelenom čaji efektívne štiepiť tuky.

chudnutie 9
sovkusom.ru

# Maliny

Ak si dáte po obede či večeri kúsok ovocia, pomôže vám to rýchlejšie schudnúť. Skvelou alternatívou sú napríklad maliny, ktoré neobsahujú takmer žiadne kalórie.

chudnutie 10
sovkusom.ru

# Horčica a chren 

Korenené a pikantné jedlá stimulujú tvorbu žalúdočných štiav, čo je pre zdravé a efektívne chudnutie veľmi dôležité.

chudnutie 11
sovkusom.ru

# Mandle 

Tento produkt pomáha spaľovať tuky a bielkoviny, ktoré naše telo trávi o čosi dlhšie. Skúste mandle pridať do svojho jedálnička a sami uvidíte, ako vášmu telu pomôžu.

chudnutie 12
sovkusom.ru

# Fazuľa 

Najväčším zdrojom bielkovín sú hlavne strukoviny, ktoré okrem bielkovín obsahujú aj veľmi prospešnú vlákninu. Zo strukovín je pre naše telo najväčším prínosom fazuľa. Strukoviny by sa vo vašom jedálničku mali nachádzať aspoň raz do týždňa.

chudnutie 13
sovkusom.ru

# Červené víno 

Látka resveratrol, ktorá je obsiahnutá v tomto alkoholickom nápoji, blokuje receptory v tukových bunkách, čím vlastne spomaľuje ich rast a zamedzuje nadmernému priberaniu.

chudnutie 14
sovkusom.ru

# Hrušky

Hrušky sú, tak isto ako maliny, ovocie s veľmi nízkym obsahom kalórií. Zároveň obsahujú veľa vitamínov prospešných pre naše telo. Najväčším benefitom tohoto ovocia však je, že dokáže veľmi rýchlo a najmä na dlhšiu dobu zahnať hlad.

chudnutie 15
sovkusom.ru

Ako môžete vidieť, nie vždy je nutné za každú cenu hladovať, aby ste schudli. Všetky vyššie uvedené výrobky sú skvelou alternatívou, ako zahnať hlad či pomôcť telu pri spaľovaní tukov. Vyskúšajte tieto potraviny zakomponovať do vášho jedálnička a sami uvidíte, ako lepšie vám chudnutie pôjde.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), sovkusom.ru 

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: