TOP 9 trikov od našich babičiek, ktoré sa v domácnosti oplatí používať aj dnes!

Monizz Ešte viac

Niektoré triky jednoducho stoja za to. Jediná škoda je, že na ne akosi zabúdame alebo sa k nám vôbec nedostanú. Kedysi boli naši starí a prastarí rodičia oveľa vynaliezavejší, a to hlavne preto, lebo nemali toľko možností a prebytok všetkého možného, ako máme my dnes. A že to bolo na niečo dobré!?

Pozbierali sme 9 najlepších trikov od našich babičiek a ich babičiek, ktoré sa v domácnosti oplatí využívať aj dnes!

Čerstvé kvety

Ak chcete, aby vám ruže vydržali dlhšie krásne a čerstvé, rozdrvte do vody pol tabletky aspirínu. To istí platí aj pri chryzantémach, karafiátoch a gladiolách. Aspirín totiž zabraňuje hnilobným procesom prebiehajúcim vo vode. Ak máte dálie, narcisy alebo tulipány, dajte im do vody štipku soli.

pixabay.com

Správne držanie

Nie je to tak dávno, čo rodičia dbali na to, ako sa ich deti učia a čo v škole robia. K tomu bezodkladne patrilo aj správne držanie ceruzky a neskôr pera. Ešte našim mamám preväzovali ich mamy ceruzku o ruku elastickou šnúrkou. Neskôr sa osvedčila najmä gumička do vlasov. Pero tak dieťa držalo v správnej polohe.

pixabay.com

Soľ na škvrny

Keď sme prišli zafúľaní od trávy alebo od blata, babička okamžite vytiahla soľ a škvrny ňou posypala. A veci boli použiteľné ešte ďalších dvojo prázdnin alebo aspoň dovtedy, pokým sme z nich nevyrástli. Soľ takisto platí na mastné škvrny, preto netreba robiť paniku pri troche vyprsknutého oleja, čo sa na tričko zatúlal pri varení.

pixabay.com

Odlakovač do laku

Keď prišli na trh laky na necht, naše babičky boli takpovediac ešte za opicami. No každá správna žena sa na takéto vychytávky rýchlo ulakomí a nebolo to inak ani vtedy. Lak na nechty mala skôr či neskôr každá a spolu s lakmi museli prísť aj odlakovače. Tie boli väčšinou na báze acetónu, no to už dnes nie je dôležité. Ak vám lak zaschol, urobte to ako naše staré mamy. Jednoducho do neho nalejte trohu odlakovača a poriadne potrepte. Opäť bude ako nový!

pixabay.com

Soľanka na panvice

Aj ten najpripálenejší a najmastnejší povrch panvice alebo hrnca napravila kedysi soľanka. Stačí len pripraviť hustý roztok soli a vody a variť ho v pripálenom hrnci asi 15-20 minút.

Citrón a ocot na ruky

Ak pracujete s červenou kapustou, cviklou alebo inou výdatne farbiacou zeleninou, potrite si predtým aj potom ruky citrónom alebo octom. Farba sa vám na koži nezachytí, a aj to čo sa náhodou zachytí, pôjde bez problémov dole.

pixabay.com

Dokonale odrezaný chlieb

Kedysi sa nože namáčali do horúcej vody azda pri všetkom. Dnes to nerobí už nikto a taká škoda! Keby sme si pred krájaním čerstvého chleba namočili nôž do horúcej vody, nedrobil by sa a vedeli by sme ho nakrájať doslova ukážkovo! Nuž, ako naše staré mamy.

pixabay.com

Zemiaky a cibuľa na hmyz

Ak nás ako malé deti poštípala osa, neutekala babička po fenistil, ale rozrezala cibuľu či zemiak a priložila na boľavé miesto. Najúčinnejší liek proti všetkým alergickým štípancom je práve toto. Hlavne počas leta je preto dobré mať v chladničke aspoň zemiaky.

pixabay.com

Pozri aj: Teraz už starý sveter nikdy nevyhodím! Skúsila som návod od kamošky a vyrobila som si túto fantastickú vec na zimu!

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)