Chcete zmeniť svoj život? Tak zmeňte najskôr svoj účes! Toto sú TOP trendy na rok 2017, ktoré sa hodia každej žene a omladia ju o niekoľko rokov


Áno, väčšina žien túži po neustálej zmene účesu, a aj keď je na malú chvíľu so svojou frizúrou spokojná, móda prinesie nové trendy a my znova uvažujeme nad aktuálnejším strihom. Na tom ale nie je nič zlé, pretože ako sa vraví – zmena je život. Vy však nemusíte meniť svoj život od základov, pokojne postačí i zmena strihu. Ak neviete k akému účesu alebo farbe sa prikloniť, inšpirujte sa nasledujúcimi strihmi, ktoré sú v tomto roku aktuálne na vrcholoch kaderníckych rebríčkov.

takprosto.cc

Večná ženská nespokojnosť sa bohato prejavuje aj v oblasti účesov. Dámy s krátkymi vlasmi by si najradšej užili dlhú hrivu, ženy, ktorým boli do vienka dané kučery zas túžia po rovných vlasoch a naopak. Ak nie ste ani vy spokojná s aktuálnym účesom, možno vám inšpiráciu vnukne prehľad módnych strihov pre tento rok.

Zdanlivá nedbalosť

takprosto.cc

Na oko nedbanlivo „rozcuchané“ vlasy sú neustále v kurze, či už ide o krátky strih alebo dlhú hrivu. Rozstrapatené vlasy, ktoré budia dojem, akoby vám práve vyschli po kúpaní v mori sú rozkošne zaujímavé. Tento účes je ideálny pre dámy, ktoré nemajú čas na dlhé vlasové úpravy pred zrkadlom. Musíte si však dávať veľký pozor, keďže hranica medzi zdanlivou nedbanlivosťou a skutočnou neupravenosťou je veľmi tenká.

takprosto.cc

Výhodou týchto účesov je, že si ich viete vytvoriť veľmi jednoducho a dokonca i bez použitia množstva kaderníckych prípravkov. krátkym vlasom postačí jemné tupírovanie a prehrabnutie prstami, poprípade zaistenie lakom na vlasy. Dámy, ktoré majú rovné vlasy si ich môžu pomocou kulmy jemne natočiť, poprípade použiť tekuté prostriedky na vlasy (sprej) s obsahom morskej soli.

Dokonale rovné

takprosto.cc

Ako to už v móde býva, prináša často i radikálne odlišné tredy, čoho príkladom je dokonale uhladený účes z rovných vlasov. Ten perfektne podčiarkne rovný strih, ktorý sa k tomu nesmierne hodí. Ak ste rovné vlasy nedostali do vienka, pokojne si pomôžte žehličkou na vlasy a v súčasnosti v obchodoch dostanete veľké množstvo prípravkov na ich vyrovnanie aj bez žehlenia.

takprosto.cc

Tento trend vyzerá pekne na dlhých i polodlhých vlasoch, aktuálne sú módne i vlasy odstrihnuté pri brade. Pokiaľ však máte riedke vlasy, tento strih vám neodporúčame, poprípade môžete využiť prípravky na zväčšenie objemu. Strih je vhodnejší pre dámy s hustými vlasmi.

Ofina

takprosto.cc

Hitom sezóny je ofina, ktorá smeruje priamo dole. Môžete ju nechať dlhšiu, pokiaľ vám nevadia zavadzajúce vlasy alebo ju odstrihnúť v oblasti obočia. Ofina sa však veľmi nehodí dámam, ktoré majú krátke čelo. Pokiaľ sa pre takúto ofinu rozhodnete, nemala by siahať za vonkajšie kútiky očí. Príliš široká ofina opticky rozťahuje tvár, ktorá potom vyzerá neprirodzene široko.

takprosto.cc

Skúsiť môžete i cestičku „na stred“ a dlhšiu ofinu nechať voľne splývať po okrajoch tváre.

Postupný zostrih

takprosto.cc

Tento trend, ktorý bol asi najslávnejším za éry seriálu Priatelia v ktorom ho preslávila seriálová Rachel Green (Jennifer Aniston). Postupne zostrihané konce vlasov voľne splývajúce pozdĺž tváre sa hodia na kratšie ale i dlhé vlasy. Perfektný efekt dosiahnete miernym zvlnením vlasov smerom dovnútra.

takprosto.cc

Chlapčenský strih

takprosto.cc

Tento účes „na chlapca“ je akoby návratom z deväťdesiatych rokov, kedy bol nesmierne preslávený. Je dôkazom, že žensky môžete vyzerať aj s úplne krátkymi vlasmi. Starostlivo ich učešte alebo voľne rozstrapaťte, je to len na vás. Výhodou je veľmi jednoduchá alebo skoro žiadna údržba a v letných horúčavách budete za tento strih určite vďačná. Takže ak patríte medzi odvážnejšie dámy, neváhajte sa zlákať na tento trend, ktorý vyzerá veľmi sexy.

takprosto.cc

Dávajte si však pozor, pretože tento strih je vhodný pre ženy s pekne klenutou lebkou a užšou tvárou. Pokiaľ si tým nie ste istá, stavte skôr na dlhší bob, pri ktorom dlhšie pramene vlasov smerujú dopredu a vzadu si pokojne doprajte kratší strih.

takprosto.cc

Veríme, že ste si v týchto účesoch našli pre seba inšpiráciu a odhodláte sa pre nejakú sviežu zmenu.

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), takprosto.cc

 


Komentáre

komentárov