Toto by si mal prečítať každý človek, ktorý sa neustále sťažuje na starobu. Vek bude vždy len číslo!

pixabay.com

Určite máme vo svojom okolí ľudí, ktorí sa neustále sťažujú na starobu, no tá znamená dar a privilégium byť ešte na tomto svete. Každý jeden deň, do ktorého sa ráno zobudíme, by sme mali brať ako dar a novú príležitosť, preto berte aj toto obdobie ako obdobie druhej mladosti a tešte sa z neho. 

Krásni mladí ľudia sú hračkou prírody, ale krásni starí ľudia sú umelecké diela. (Goethe)

babskeveci.sk
babskeveci.sk

Áno, život ide ruka v ruke s časom a postupne sa z hnedej koruny krásy stane sivé jemné páperie či tvár poznačia vrásky osudu. Ťažkosti spôsobia aj ochorenia, na ktoré sú starší ľudia náchylnejší. Tieto všetky aspekty však predstavujú odraz celého nášho života, na ktorý by sme mali byť právom pyšní. Za každý prežitý rok by sme mali byť vďační, pretože každý rok môžeme zdieľať dobré časy s ľuďmi, ktorých máme radi, či tešiť sa z budúcich spoločných momentov.

pixabay.com
pixabay.com

Vrásky nám pripomínajú, kde boli úsmevy, sú úprimné. Keď sa však začnú objavovať na našej tvári, uvedomíme si, aký je život pominuteľný. Začneme byť frustrovaní a nahnevaní, aj keď v skutočnosti by mali byť vrásky dôvodom na úsmev. Obávame sa starnutia, straty schopností a stúpajúci vek berieme ako trest. Mali by sme byť vďační za život, za možnosť byť prítomnými a naučiť sa, ako si ho vychutnať. Aký zmysel má sťažovanie sa? Prečo nežiť s nadšením?

pixabay.com
pixabay.com

Každý jeden deň predstavuje 1440 minút nových príležitostí, nádherných myšlienok a stoviek odtieňov v našich pocitoch. Vďaka každému druhému dňu si stále viac uvedomte príležitosť experimentovať a využiť to, čo nám ponúka prostredie okolo nás.  Každý rok sfúknete sviečky plné odvahy, pýchy a radosti. Každá sekunda, minúta, hodina či dni, mesiace a roky budú postupne pribúdať, no najdôležitejšie je podeliť sa o ne s ľuďmi, ktorých máte najradšej. Naplňte vaše vrásky radosťou, láskou a šťastím.

pixabay.com
pixabay.com

Aký starý som? Dosť starý nato, aby som žil slobodne a bez strachu. Aby som mohol kráčať vpred po svojej ceste, na ktorej ma budú sprevádzať moje získané skúsenosti a sila mojej túžby. Som dosť starý nato, aby som sa na veci pozeral s pokojom i záujmom. Mám vek, v ktorom láska niekedy pripomína spaľujúci plameň vášne, ale aj pokojný západ slnka na pláži. Koho zaujíma môj vek? Vek je len číslo, ani 20, ani 40, ani 60. Chcem žiť slobodne a robiť to, čo cítim a čo chcem. (José Saramago)

zdroj: babskeveci.sk (Lucia Taňkošová), panecirco.com

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: