Toto je 11 vecí, ktoré by ste sa mali opýtať sami seba v roku 2019 ak chcete zmeniť svoj život

Gabriela Kinčoková Ešte viac

Foto: unsplash

Každý si aspoň raz v živote dal nejaké novoročné predsavzatie. Niekto chcel schudnúť, iný zbohatnúť a niekto nájsť pravú lásku. Čo je však podstatou šťastného života a ako dosiahnuť to, aby sa život naozaj zmenil? Autorka mnohých kníh, motivačná trénerka a medzinárodná rečníčka Shannon Kaiser v tom má jasno. Na to aby sa váš život naozaj zmenil si musíte položiť týchto 11 otázok. Úprimné odpovede sú dôležité.

Ako žijem?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Normcore magazine (@nc_magazine) on

Každý je až príliš zamestnaný všetkým naokolo a nakoniec zabúda na to najdôležitejšie. Zamyslite sa nad tým, čím chcete v živote byť. Položte si otázku „Čo robím každý deň pre to aby som dosiahol svoj sen?“. Rok 2019 môže byť úžasný a lepší ako ten predchádzajúci, ak si urobíte poriadok vo svojom vlastnom živote. „Pracujem tam kde chcem?“ alebo „Som tým, kým chcem byť?“ Zmeňte vo svojom živote to, čo vám vadí a vychutnávajte si život.

Čo ma vie nahnevať?

Hnev bráni mnohým ľuďom ísť dopredu. Opýtajte sa preto sami seba „Na koho som nahnevaný?“. Stáva sa veľmi často, že ľudia voči iným prechovávajú zlosť a negativitu a je to to jediné, čo ich s nimi spája. To najlepšie čo môžete urobiť je nechať takých ľudí ísť. Povedzte si, že až príliš veľa času takto strácate.

Trápim sa až príliš tým, čo si myslia ostatní?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabriel Ornellas (@ornellasgabriel) on

Veľa ľudí žije svoje životy a popritom sa sústredia na názory ľudí okolo seba. Pokiaľ máte nejaký sen a ostatní majú nejaké výhrady, zapamätajte si, že je to váš sen. Zamyslite sa nad tým, koľko energie a času strávite premýšľaním nad tým, čo si o vás myslia ostatní. Pokiaľ sa budete stále trápiť nad tým, čo si o váš myslia, nikdy svoj sen nedosiahnete. Ak ste si svojou voľbou istý, nepotrebujete nikoho povolenie či názor.

Som šťastný tam, kde žijem?

Mnoho ľudí sa na túto otázku nemá ani len kedy samých seba spýtať, pretože neustále musia platiť účty, hypotéku, starať sa o domácnosť či o deti. So začiatkom nového roka začnite premýšľať o miestach, kde by ste chceli byť. Štúdie ukazujú, že prostredie v akom žijeme má veľký vplyv na naše šťastie.

Som spokojný so svojou prácou?

Spokojnosť s prácou je najdôležitejšia vec pre to, aby ste boli šťastní. Napriek tomu existujú ľudia, ktorí aj napriek tomu, že nemajú prácu snov, dokážu byť šťastní vďaka svojím koníčkom. Počúvajte svoj vnútorný hlas a dajte mu šancu ak vám hovorí, že máte zmeniť prácu alebo začať robiť nejaké nové aktivity.

Čo v živote ignorujem?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BW&COLOUR★PHOTOGRAPHY (@lover.dose.ig) on

Skoro každý má v živote témy, ku ktorým sa nerád vracia a len ich odignoruje akonáhle na ne príde. Niektorí svoje problémy zajedajú, iní viac pracujú. Takýto začarovaný kruh vo vás však vyvoláva pocity viny, hanby a strachu. Pozrite sa vášmu strachu do očí a začnite odznova.

Na čo si chcem pamätať?

To, ako sa pri vás ľudia cítia je dôkazom, že žijete, a že to je súčasť vašej cesty, na ktorú môžete byť hrdý. Byť samým sebou je naozaj veľmi ťažké, ale len tak dosiahnete maximálnu slobodu. Nebojte sa dôverovať sebe a ľuďom okolo vás.

Aký mám vzťah sám so sebou?

V dnešnej dobe každý hovorí o láske k sebe samému, no nie každý si je vedomý, čo to naozaj znamená. Je dôležité naučiť sa milovať samého seba a uvedomiť si všetky svoje chyby. Dôležité je milovať sa aj cez to všetko! Pocit sebalásky by vás mal sprevádzať celý život.

Čo som chcel vždy robiť, no nikdy som to neurobil?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by THE BLCKLIST (@theblcklisted) on

Úprimná odpoveď na túto otázku vám môže radikálne zmeniť život. Každý človek má nejaký sen, no jeho vnútorný hlas mu stále hovorí, nemáš dosť peňazí, teraz nie je správny čas a podobne. Sú to len výhovorky, ktoré vám nedovolia nikdy si splniť svoje sny. Čím viac robíte pre svoje sny, tým lepší život žijete.

Čo pre mňa znamená úspech?

Niektorí chcú veľa peňazí, iní čo najviac followerov na sociálnych sieťach. Pre niektorých znamená úspech popularitu. Z toho duchovného hľadiska to však neznamená nič. Hlavná vec sú vaše pocity a životné ciele. Buďte originálni.

Čo som pripravený opustiť?

Všetko, čo vám v živote bráni ísť dopredu, je pre vás istý druh príťaže. Skúste opustiť všetko, čo vás ťahá ku dnu. Urobte si zoznam toho, čo vo svojom živote v roku 2019 nechcete.

Veríme, že otázky, ktoré sú vyššie napísané vám pomôžu správne vykročiť do nového roka a spraviť vám ho nezabudnuteľným.

adme.ru
0
Komentovať (0)