Toto je 11 znakov, ktoré vám ukážu, či ste pripravení na rodičovstvo

Lucia Mužlová Ešte viac

Stáva sa to. Zbadáte v kočíku rozkošné bábätko a hneď vám v hlave zatikajú biologické hodiny. Radšej si nechcete spomenúť na svoj rok narodenia, pretože sa bojíte, že ste niečo zmeškali. S partnerom sa síce sem-tam hádate, no ste pevne presvedčení, že dieťa dokáže zachrániť vzťah. Tak to je jeden z najväčších omylov, v ktorom trpia práve deti. Preto ak zvažujete stať sa rodičom, mali by ste zvážiť všetky pre a proti. Ste si vedomí toho, čo obnáša rodičovstvo?

Predtým, než sa naplno rozhodnete venovať “výrobe” potomka, mali by ste pozorne zvážiť týchto 11 skutočností.

#1 Mať dieťa má byť spoločné rozhodnutie oboch partnerov

Yekaterina Ragozina

Nemali by ste preto tvrdošijne trvať na tom, že vy chcete dieťa a basta! Rozhodnutie by sa malo týkať oboch partnerov. Dieťa by sa nemalo stať vo vzťahu ultimátom.

#2 Žiadne dieťa nezachráni vzťah

Yekaterina Ragozina

Práve naopak. Príchod dieťaťa niekedy “zakýva” aj tým najsilnejším vzťahom. Keď sa narodí malé dieťa, nie je viac priestor na egoizmus.

#3 Všetko bude aj tak inak

Yekaterina Ragozina

Nevyberáte si auto z katalógovej ponuky. Vaše dieťa bude vyzerať aj tak úplne inak, ako ste si predstavovali. A to už nehovoríme o správaní!

#4 Buďte realistickí

Yekaterina Ragozina

Dieťa je práca, ktorej sa budete musieť venovať 24 hodín denne, 7 dní v týždni. A to bez nároku na dovolenku či “maródku.” Ste ochotní podstúpiť takú obetu?

#5 Nesnažte sa držať za každú cenu zaužívaných štandardov

Yekaterina Ragozina

Je to váš život. Preto sa nesnažte žiť nalinajkovaný život iného človeka.

#6 Treba počítať aj s ťažkosťami

Yekaterina Ragozina

Ešte raz opakujeme, že nakoniec aj tak dopadne všetko inak. Byť rodičom vám úplne obráti život hore nohami. No určite to stojí za to!

#7 Bábätko je balíček rôznorodých emócií

Yekaterina Ragozina

V jednej chvíli ho budete chcieť zjesť od rozkoše a v tej druhej… Sami uvidíte, že sa neraz budete musieť naučiť sakramentsky ovládať.

#8 Tehotenstvo a nočná mora nie sú synonymá

Yekaterina Ragozina

Tehotenstvo je fyzicky i psychicky náročné. Najmä ku koncu tohto obdobia môžete mať pocit, že nemá konca. Avšak raz sa dočkáte svojho vytúženého bábätka. Tak sa snažte naplno si vychutnať aj toto jedinečné obdobie.

#9 Zvážte svoje finančné možnosti

Yekaterina Ragozina

Naozaj sa budete vedieť o bábätko postarať? Alebo ho dáte na krk svojim rodičom? Mať dieťa je obrovský záväzok. Preto počítajte aj s výdavkami.

#10 Teoretik najlepší praktik

Yekaterina Ragozina

Áno, teraz ste samozrejme expert na výchovu cudzích detí. No až keď sa stanete rodičom, pochopíte, že na mnohé situácie neexistuje len jedno správne riešenie.

#11 Túžba byť rodičom by mala ísť z vás dvoch, nie od tlaku okolia

Yekaterina Ragozina

Nikoho nemusí zaujímať, či chcete alebo nechcete mať deti. Preto by ste svoje rozhodnutie nemali prispôsobovať mienke okolia. Konieckoncov, je to váš život a nie ich, však?

Veríme, že ak sa rozhodnete priviesť dieťa na tento svet, budú z vás tí najlepší rodičia!

Pozri aj: Otestujte svoju intuíciu! Pozrite sa pozorne na obrázok a odpovedzte na jednoduchú otázku: Ktorá žena je matkou dieťaťa?

zdroj: babskeveci.sk, brightside

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: